Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​​​Kepek sorununa engel olmak için atman gereken 5 adım

Kepek sorunuyla karşı karşıyaysan bu 5 adıma kulak ver!

Hem erkeklerin, hem de kadınların çok sık karşılaştığı saç sorunlarından biri olan kepek, gerçekten de çok sinir bozucu olabiliyor… Eğer sen de kepek sorunuyla karşı karşıyaysan, siyah kıyafetler giymenin zorluğunu, arkadaşlarının yaptığı “omuzlarına kar mı yağdı?" esprilerine maruz kalmayı çok iyi biliyor olabilirsin. Peki, kepek sorununa engel olmak için atabileceğin bazı adımlar olduğunu biliyor muydun? O zaman, hemen öğrenmek için seni yazımızın devamına alalım.

1. Isıdan uzak durmaya çalış

Sık sık saç kurutma makinesini yüksek ısıda kullanmak, aşırı sıcak sularla banyo yapmak saç derine ve saçlarına oldukça zarar verebilir. Saç derin kurumaya, kepeklenmeye başlayabilir. Hatta tahriş bile olabilir. Bu nedenle saçlarını ılık suyla yıkamayı, saç kurutma makinesini kullanmak yerine saçlarının kendiliğinden kurumasını alışkanlık haline getirmeni öneririz.

2. Şekillendiricileri dozunda kullan

Şekillendirici jöleler, macunlar, spreyler… Saç şekillendiriciler çok işe yarıyorlar ama aşırı ve çok miktarda kullanmak saç derinde birikmelere neden olabilir. Bunun da sana geri dönüşü kepek şeklinde olabilir. Bu yüzden, şekillendiricileri az miktarda ve çok sık kullanmamanı öneririz.

3. Uygun şampuanlar kullan

Kepeği tedavi ederken ve önlerken saç derinin ihtiyacına uygun şampuanları kullanmalısın. Saç derin kuru, yağlı ya da hassaslaşmış ve kaşıntılı olabilir. Bu ihtiyaçlara uygun, Vichy Dercos Kepek Karşıtı Bakım Şampuanlarından birini kullanabilirsin. İlk kullanımdan itibaren kepek görünümünü azaltan, paraben içermeyen, gözle görünür kepeği %100'e kadar gidermeye yardımcı olan bu şampuanlar kepek sorununu tedavi etmene yardımcı olabilir.

4. Saçlarını aşırı yıkamamaya çalış

Saçlarını aşırı yıkamak da saç derinde kepeğe neden olabilir. Saçlarını 2 günde 1, kepek sorununa uygun şampuanlarla yıkamanı öneririz.

5. Kaşımamaya çalış

Belki de en zor adım bu ama saç derini ne kadar kaşırsan, durum o kadar kötüye gidebilir. Kaşıyarak hem saç derini tahriş edebilir, hem de kepekleri daha da arttırabilirsin. O nedenle biraz zor olsa da kendini engellemeye çalışmalısın.


Photo credit: stock.adobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas ve Kaşıntılı Saç Derisi için
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas ve Kaşıntılı Saç Derisi için
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Yağlı Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Yağlı Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Kuru Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Kuru Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
​Seboreik dermatit (kalıcı kepek) hakkında her şey!
Saç derisinde hassasiyet neden olur? Bakımı nasıl olmalı?
​Saç derin sürekli kaşınıyor mu? Çözümü burada!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Ezgi Fındık ile Yeşilçam Makyajı Nasıl Yapılır?