Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kepek tedavisi: Neler yapmalı & yapmamalı?

Kepek sorunu günümüzde en sık karşılaşılan saç sorunlarından. Peki, tedavisi nasıl olmalı?

Saçlarımızda ve omuzlarımızda kepek izlerini gördüğümüzde, bir an önce bu sorundan kurtulmak için panik oluyoruz. Ama hemen panik olmadan önce sakinleş ve önerilerimize kulak ver!

1: Suçlu hissetmemelisin

Kepek sorunu bizim kontrolümüz dışındadır ve hijyenle alakalı değildir. Sinir bozucu, pul pul olan saç derisinden utanmana gerek yok çünkü çoğu insan bu sorunu yaşıyor. Saçların yağlı veya kuru da olsa, kepeğin nedeni genelde aynıdır: saç derisi üzerinde aşırı sebum salgılanması. Bu nedenle saç derisi tahriş olur ve hassaslaşır. Yani bu sorun sadece sende bulunmuyor!

2: Saçlarını yanlış ürünlerle yıkamamalısın

Sakın saçlarını çok fazla agresif şekilde yıkayarak sorunu çözmeye çalışma çünkü uzun bir süre boyunca bunu yaptığında, saç derin daha duyarlı ve hassas hale gelir. Bunun yerine, saçlarını özellikle kepekli saçları tedavi etmek için formüle edilmiş şampuanları, saçlarına nazikçe uygulayabilirsin. Bu özel şampuanlar, saçlarındaki sebumu dengeler. Ayrıca, paraben içermeyen, hassas saç derisi için özel olarak üretilen şampuanları uygulamalısın.

3: Kendi başına tedavi etmeye çalışmamalısın

Bitkisel yağlardan, çeşitli bitkilerden hazırladığın şampuanları kullandığında saçlarına büyük bir kötülük yapmış olursun! Esansiyel yağlar genellikle alerjik ve hassas derileri daha da kötüleştirir. Bu yüzden, saç derini yatıştıracak ve nazik davranacak şampuanları kullanmalısın.

Neler yapabilirsin?

Tüm bu hataları düzeltmek dışında, yapman gereken bazı şeyler daha var.

-Isıyı düşür

Saçlarını yıkarken ılık suyla yıkamaya, kuruturken de ılık ısıda veya kendiliğinden kurutmaya çalışmalısın. Bu şekilde, saç derinin zarar görmemesini ve rahatlamasını sağlayabilirsin. Unutma; sıcaklık yağ bezlerini uyarır ve daha çok çalışmalarını sağlar.

-Şekillendiricileri ve aksesuarları unut

Aksesuarlara bir süreliğine, en azından kepek sorunun iyileşene kadar ara vermeye ne dersin? Şapkalar saç derinin ısıdan dolayı terlemesine neden olur. Bu da yağ bezlerini uyarır ve kepek sorunu ortaya çıkar. Ayrıca saç şekillendirme ürününü aşırı şekilde kullanmak da saç derini tahriş edebilir. Bu nedenle tedavin devam ederken bu tür uygulamalardan kaçınman en doğrusu olur.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Yağlı Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Yağlı Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
​Seboreik dermatit (kalıcı kepek) hakkında her şey!
​​​Kepek sorununa engel olmak için atman gereken 5 adım
Saç derisinde hassasiyet neden olur? Bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Festival Makyajlarında Yaratıcı Ürün Kullanımları