Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kepekli ve kuru saç derisine özel saç bakımı

Kepek ve kuru saç derisi gibi saç sorunların varsa bu yazımı mutlaka okumalısın!

Kepek sorunu, çoğumuzun bir dönem karşılaştığı ve yaşayan kişiyi oldukça zora sokan bir durum. Hormonal nedenler, stres gibi etkenler dışında saç derisini yeterli sıklıkta ve doğru ürünlerle temizlememek gibi etkenler sonucu da oluşabilir. Ama her ne olursa olsun, kepek ve kuru saç derisi uzman eller tarafından incelenmeli, soruna uygun bakımlar uygulanmalıdır. Bunu nasıl yapabileceğini merak ediyorsan, seni yazımın devamına alalım!

Saçlarını uzman ellere emanet et

Ben de kepek sorunu yaşadığım bir dönemde saçlarımı en iyi bilen ve bana her zaman en doğru bakımları öneren kuaförüme danıştım. Kérastase'ın “Saç Detoks Programı" olduğunu, bakımı salonda uyguladıktan sonra evde de kullanmaya devam ettiğimde kepek sorununa çözüm olabileceğini söyledi.

Saç derimizde de vücudumuzun tamamında olduğu gibi zararlı toksinler birikiyor. Saç derinin yenilenmesi ve bu biriken toksinlerden arındırılmasıyla tüm saç derisi sorunlarından kurtuluyorsun!

Tabii ki her saç sorununa ayrı bir bakım var. Saç dökülmesi, kepek, hassas saç derisine özel bakımlar, özel cihazlarla uygulanıyor. Kepek sorunu yaşadığım için bana kepek karşıtı saç bakım ürünleri kullanıldı. Her saç derisi sorunu için özel saç bakım ürünleri kullanılıyor.

Saç Detoks Programı:

Saç Detoks Programı'nda ilk önce saç derin, saç diplerin uzman kuaförün tarafından analiz ediliyor. Bu analiz sonucunda da saç derindeki sorun belirlenip bu soruna uygun ürünler kullanılıyor.

Birinci adım:

Önce saç derisine masaj yaparak kil maskesi uygulanıyor. Bu şekilde saç derisinin bakıma hazırlanması sağlanıyor.

İkinci adım:

Ardından saç derisi sorununa uygun şampuan, Clarisonic fırça ile saç derisine uygulanıyor. Bu fırça sayesinde saç derisi arındırılıyor.

Üçüncü adım:

Bu adımda saçı yoğun şekilde besleyen, nemlendiren saç bakım maskesi uygulanıyor.

Dördüncü adım:

Saç Detoks Programı'nın can alıcı kısmı ise bu noktada başlıyor! Saç derisi sorununa uygun bakım serumu, Micronizer dediğimiz cihazla saç derisine uygulanıyor. Bu cihaz sayesinde serum saça en etkili şekilde dağıtılmış oluyor.

Tüm bunlar sonucunda kendimi rahatlamış, hafiflemiş gibi hissettim. Saçlarım ise gerçekten inanılmaz görünüyordu! Kuaförümün önerdiği kepek karşıtı saç bakım ürünlerini de kullanarak bakıma devam ettim ve kepekten kurtuldum!

Sen de Kérastase Saç Detoks Programı'nı deneyimlemek istersen buraya tıklayarak sana en yakın kuaför salonuna ulaşabilirsin!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Nemlendirici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Nemlendirici Saç Banyosu
( Anında Bakım )
Satın Al
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Arındırıcı Saç Banyosu
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Arındırıcı Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
​Seboreik dermatit (kalıcı kepek) hakkında her şey!
​​​Kepek sorununa engel olmak için atman gereken 5 adım
Saç derisinde hassasiyet neden olur? Bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Vinyl Makyaj Nasıl Yapılır?