Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Keratin bakımı hakkında bilmen gereken her şey!

Keratin bakımı yaptırmak isteyenlere özel rehber!

Eminiz ki sende çevrendekilerden “keratin bakımını”, “keratin yüklemesini” duymuşsundur. Son zamanlarda bizim de herkesten duyduğumuz bu keratin bakımını bir de biz araştıralım istedik. Eğer sen de keratinin bakımı yaptırmayı düşünüyorsan, önce bu yazımızı okumalısın!

Keratin bakımı nedir?

Dişlerimizde, tırnaklarımızda bulunan keratin maddesi, saçlarımızda da bulunuyor. Keratin saçlarda az olduğunda bunun bize geri dönüşü kuru, cansız, sert ve kontrol etmesi zor saçlar oluyor. İşte bu saç sorunlarını engellemek, saçın pürüzsüz, yumuşak, parlak bir yapıya kavuşmasını sağlamak için saça keratin yüklemesi yapılıyor. Keratin bakımıyla saçlar, geçici süreliğine de olsa daha parlak ve kusursuz bir hale geliyor.

Kuaförlerde keratin bakımı yaptırmanın dışında, evde de ev bakım ürünleriyle keratin bakımı yapılabiliyor. Kuaförlerde uygulanan keratin bakımında saçlara uygulanan işlemlerle beraber saçın kolay şekil alması, düz bir görünüm ön plana çıkıyorken, evde yapılan bakımda daha çok onarma, canlandırma ön plana çıkıyor.

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Kuaförlerde sık sık uygulanan bu bakımlar, evde de sıvılaştırılmış keratin içeren saç bakım ürünleriyle uygulanabiliyor. Ancak evde kullanılan keratin bakımı ürünlerinin çoğunda sülfat, paraben gibi maddeler bulunabiliyor. Saçın yapısı zaten yeterince bozukken, bir de keratin yüklemesi yapacağım diye saçlarını daha fazla yıpratmamak için paraben ve sülfat içermeyen ürünleri kullanmanı öneriyoruz.

Bu konuda da Matrix Biolage Keratindose serisi bizim favorilerimizden! Paraben, silikon içermeyen, Pro-Keratin ve ipek özleri içeren bu bakım serisini evde kullanarak saçlarını yeniden yapılandırabilir, canlandırabilirsin. Bu bakım serisinin şampuanını, saç bakım kremini banyoda kullanıp, özel yenileyici bakım spreyini de ıslak ve kuru saçlarının uç ve boylarına uygulayarak saçlarına bakım yapabilirsin.

Matrix Biolage Keratindose Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Matrix KeratinDose Şampuan
Matrix KeratinDose Şampuan
( Şampuan )
Salon Bul


Kuaförde keratin bakımı nasıl yapılır?

Kuaförde keratin bakımı uygulamasında saça keratin içeren kimyasal ürünler uygulanıyor. Öncelikle saç özel bir şampuanla birkaç kez yıkanıyor. Sonrasında saç fön makinesi ile kurutulduktan sonra tutam tutam, keratin içeren özel bir bakım kremi uygulanıyor. Bir taraftan da ince dişli bir tarak yardımıyla saçlar dipten uca taranıyor.

Tarandıktan sonra keratinin saça etki etmesi için saça ısı veriliyor. Ardından saçlar düzleştirilmeye başlanıyor. Düzleştirme işlemi sonrasında da saç yeniden durulanıyor ve bu kez bir başka özel saç kremi uygulanıyor. Bu üründen sonra da saça fön çekiliyor ve işlem sona eriyor.

Kuaförde keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçın zarar görmemesi için sülfatsız, köpüksüz şampuanlar kullanmak gerekiyor. Eğer kuaförde keratin bakımı yaptırdıysan, bakım sonrasında Elseve 3'ü 1 Arada Krem Şampuan'ları kullanabilirsin. Sülfat içermeyen, köpüksüz bu şampuan sayesinde saçların hem yumuşacık olacak, hem de keratin yüklenmiş saçların zarar görmeden temizlenmiş olacak.

Elseve 3'ü 1 Arada Krem Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al


Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçlarına nasıl bir bakım yapman gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Keratin bakımı yaptırmanın saça faydaları

Keratin bakımıyla beraber saçın ihtiyacı olan, kaybettiği keratin yeniden yükleniyor. Saçlar keratin bakımı sonrasında çok daha parlak, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor. Özellikle çok fazla kurumuş, kontrol etmesi güç, asi saçlar uygulama sonrasında çok daha kolay şekil alıyor, kabarmalar, elektriklenmeler azalıyor.

Keratin bakımı yaptırmanın saça zararları

Doğru ürünler kullanılmadan, saçın yapısını bilmeden uygulanan keratin bakımları maalesef saçlarına fayda yerine zarar verebiliyor… Yalnızca uygun fiyatlı diye aldığın keratin içeren bakım ürünleriyle saçlarına zarar verebilirsin. Aynı şekilde kuaförde bilinçsiz şekilde uygulanan keratin yüklemesi ile de saçların uzun vadede zarar görebilir, hatta saç derin tahriş bile olabilir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için mutlaka güvendiğin, kalitesinden emin olduğun bir kuaföre danışmanı öneririz. 

Photo credit: Unsplash.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix KeratinDose Şampuan
Matrix KeratinDose Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Matrix KeratinDose Yenileyici Bakım Spreyi
Matrix KeratinDose Yenileyici Bakım Spreyi
( Durulanmayan Bakım Kremi )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Hangi Kérastase Şampuan Tam Sana Göre?
Mevsim geçişlerinde saçlarımız neden dökülür?
Gratis’te Kuru Şampuan Alışverişine Çıkmadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Oku!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline New York Tattoo Liner Gel Göz Kalemleri