Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı?

Keratin bakımı yaptıranlar buraya!

Her an, her yerde mükemmel görünen saçlar hepimizin hayali… Bu hayalimize kavuşmak için de elimizden geleni yapıyoruz. Son birkaç yıldır keratin bakımı uygulamasını sık sık duyuyoruz. Özellikle kurumuş, yanmış, yıpranmış saçların en sık tercih ettiği uygulamalardan.

Belki de sen de çoktan yaptırdın bile. Peki, keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçlarına nasıl bir bakım yapmalısın? İşte bunun cevabı yazımızın devamında saklı!

Keratin bakımı nedir ve nasıl yapılır?

Öncelikle keratin nedir bir açıklayalım. Keratin, saçta bulunan ve saçın ana maddesi diyebileceğimiz bir proteindir. Saçımızın elastik bir yapıda olmasını sağlar. Ancak ısı, kimyasal işlemler gibi dış etkenler nedeniyle saçlarımız zamanla yıpranır ve aşınır. Böylece saçtaki keratin azalmaya başlar.

Keratin bakımında, işte bu azalan keratin saça geri yüklenmeye çalışılır. Keratin uygulamasında önce özel, kimyasal içeren bakım ürünleri saça uygulanıyor. Ardından keratin direkt olarak saça uygulanıyor ve son olarak saça fön çekilip işlem tamamlanıyor. Ancak keratin bakımında önemli olan, sonrasında saçların zarar görmemesi için uygulanan bakım.

Keratin yüklemesi sonrasında nelere dikkat etmeli?

Evet, saça keratin yükleniyor ancak kimyasallarla uygulandığı için saç zarar görebiliyor. Yani saç pürüzsüz görünse de içten içe yıpranabiliyor. Özellikle saç kuru, yıpranmış ve boyadan dolayı zarar görmüşse, keratin bakımından sonra çok çok daha özel bir bakım gerekiyor. Peki, keratin uygulamasından sonra saçlar için hangi bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor? İşte burada da sülfatsız, köpüksüz şampuanlar devreye giriyor! 

Sülfatsız, köpüksüz şampuanlar saçı kurutmuyor, aşındırmıyor ve saçın dış yüzeyine zarar vermiyor. Bu nedenle keratin yüklemesi sonrasında mutlaka sülfatsız, köpüksüz şampuanları kullanmanı öneriyoruz.

Keratin uygulamasından sonra saç bakımı nasıl olmalı?

Az önce de bahsettiğimiz gibi saçlarına zaten yeterince kimyasal uygulanmış, bir de köpüren, sülfat içeren şampuanlarla yıkarsan daha da fazla zarar görmesine neden olabilirsin.

Sülfatsız, köpüksüz demişken, Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı duymuş muydun? Son dönemde herkesin konuştuğu bu şampuan, keratin uygulamasından sonra en ideal bakım! Sülfatsız ve köpüksüz bir formülü olduğu için saç dokusuna zarar vermeden, saçı nazikçe temizliyor. Aynı zamanda saçı besliyor, bol bol da nem sağlayıp saça yumuşaklık veriyor. Saçlar yumuşayınca da çok daha kolay, rahatlıkla taranabiliyor.

Elseve 6 Mucizevi Yağ 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Köpürtme, masaj yap!

Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı saçlarına uygularken köpürtmek yerine saç derine 1 dakika boyunca masaj yaparak uyguluyorsun. Saçlarında 2 dakika beklettikten sonra duruluyorsun ve saçının ihtiyacı olan tüm bakımı tek adımda yapmış oluyorsun! Süper değil mi?

Saç güzelliğine zarar gelmemesi için keratin bakımını yaptırdıktan sonra Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’a bizce mutlaka bir şans vermelisin!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Keratin bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Uzun saçlarını kabartmadan, çabucak şekillendirmeni sağlayacak öneriler
Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan Önerileri
Kérastase Analiz Günü’ne katıldık: Kaizen HairDressing’de saç bakımı yaptırdık!
Tümünü Gör
Difüzör nedir, en etkili şekilde nasıl kullanılır?
Şimdiye kadar tel tokaları yanlış kullandığını sana kanıtlıyoruz!
Çağla Şıkel Saç Bakım Sırrını Açıkladı!
Erkeklere özel fön çekme rehberi
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Doğal ve Kusursuz Bir Ten Makyajı İçin Yepyeni Bir Fondöten Bulduk!