06/02/2018
Saç Sırları
360 38

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı?

Ece Y.
Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Her an, her yerde mükemmel görünen saçlar hepimizin hayali… Bu hayalimize kavuşmak için de elimizden geleni yapıyoruz. Son birkaç yıldır keratin bakımı uygulamasını sık sık duyuyoruz. Özellikle kurumuş, yanmış, yıpranmış saçların en sık tercih ettiği uygulamalardan.

Belki de sen de çoktan saçlarına keratin bakımı yaptırdın bile! Peki, keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçlarına nasıl bir bakım yapmalısın? Eğer saçların henüz keratinle buluşmadıysa evde keratin bakımı yapımını da anlatıyoruz.

Keratin bakımı nedir ve nasıl yapılır?

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı?

Öncelikle keratin nedir bir açıklayalım. Keratin, saçta bulunan ve saçın ana maddesi diyebileceğimiz bir proteindir. Saçımızın elastik bir yapıda olmasını sağlar. Ancak ısı, kimyasal işlemler gibi dış etkenler nedeniyle saçlarımız zamanla yıpranır ve aşınır. Böylece saçtaki keratin azalmaya başlar.

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? - 1

Keratin bakımında, işte bu azalan keratin saça geri yüklenmeye çalışılır. Keratin uygulamasında önce özel, kimyasal içeren bakım ürünleri saça uygulanıyor. Ardından keratin direkt olarak saça uygulanıyor ve son olarak saça fön çekilip işlem tamamlanıyor. Ancak keratin bakımında önemli olan, sonrasında saçların zarar görmemesi için uygulanan bakım. Artık 'keratin bakımı nedir?' sorusunun cevabını biliyorsun. 

Keratin yüklemesi sonrasında nelere dikkat etmeli?

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? - 2

Evet, saça keratin yükleniyor ancak kimyasallarla uygulandığı için saç zarar görebiliyor. Yani saç pürüzsüz görünse de içten içe yıpranabiliyor. Özellikle saç kuru, yıpranmış ve boyadan dolayı zarar görmüşse, keratin bakımından sonra çok çok daha özel bir bakım gerekiyor. Peki, keratin uygulamasından sonra saçlar için hangi bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor?

Keratin bakımından sonra, saçlarını hızlı bir şekilde onaracak içeriklere sahip şampuanları tercih edebilirsin. Eğer saçlarının yıpranmış, sert, güçsüz, kuru ve kırık uçlu gördündüğünü düşünüyorsan, L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 serisini deneyebilirsin. Keratin XS içeren onarıcı konsantre ve seramid içeren formülü ile yıpranmış saçın 5 problemine 1 çözüm sunan bu seri, saçları kökten uca yeniliyor ve yapılandırıyor.

Keratin uygulamasından sonra saç bakımı nasıl olmalı?

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? - 3

Az önce de bahsettiğimiz gibi saçlarına keratin bakımı yaptırdığında, saçlarının zamanla yıpranabileceğini göz önünde bulundurmalısın. Peki, keratin bakımı işe yarıyor mu?

Yıpranmış saçın 5 problemi olan kırılganlık, yıpranma, kuruluk, sertlik ve kırık uçları tek 1 çözüm ile ortadan kaldırmak için sana Elseve Komple Onarıcı 5 serisini önerebiliriz. Saçlarımız ne zaman yıpransa ve az önce saydığımız belirtileri gösterse, elimiz anında Elseve Komple Onarıcı 5 şampuan ve saç bakım ürünlerine gidiyor. Bu serinin formülündeki Keratin XS sayesinde saçları kökten uca onarmaya yardımcı oluyor. Saçlarını Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Bakım Şampuanı ile yıkadıktan sonra, saç kremini uygulayabilir, haftada 2-3 kez Komple Onarıcı 5 Saç Maskesi'ni uygulayarak onarıcı bir bakım yapabilirsin.

Ayrıca Elseve Komple Onarıcı 5 serisindeki Anında Kurtarıcı Yoğun Bakım Kremi ve S.O.S. Bakım Onarıcı Koruyucu Krem ile anında daha yoğun bir bakım etkisi elde edebilirsin. Yıpranmış saçları hızlı bir şekilde kökten uca onarmaya yardımcı olan bu saç bakım serisini mutlaka denemelisin!

Elseve Komple Onarıcı serisini buradan inceleyebilirsin.

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? - 4
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan 2'si 1 Arada
( Şampuan )
Hemen Al

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

1. Keratin şampuanı ile saçlarını arındırKeratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? - 6

Elseve Komple Onarıcı 5 Bakım Şampuanı'nı saçlarına uygularken köpürtmek yerine saç derine 1 dakika boyunca masaj yaparak uygulayabilirsin. Böylece keratin XS içeren şampuan, saç diplerine nüfuz ederek saç köklerinin güçlenmesini sağlayacak. 

2. Keratin maskesini uygula

Şampuandan sonra saçlarının nemini al ve saç boylarına ve uçlarına L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Maskeyi uygula. Bu sefer maskeyi saçlarında her zaman tuttuğundan daha fazla tutmanı öneriyoruz. 5-6 dakika boyunca maske saçlarında kalabilir. Böylece saç maskesinin içeriğindeki keratin saç tellerinin güçlenmesine ve esneklik kazanmasına yardımcı olacak. 

3. Saç serumu uygula

Evde keratin bakımını tamamlamak için mutlaka saç serumu kullanmalısın. L'Oreal Paris Elseve Dream Long Saç Serumu Pürüzsüzleştirici, bitkisel kaynaklı keratin ve kakao yağı sayesinde saç tellerini besliyor ve 230 dereceye kadar saçlarını ısıdan koruyor. Saçlarına mükemmel düzlük kazandıran bu serumu tüm saç tipleri için öneririz. 'Keratin bakımı saçı düzleştirir mi?' diye merak ediyorsan bu sorunun cevabını öğrenmiş oldun! Elseve Dream Long Saç Serumu Pürüzsüzleştirici sayesinde evde saçlarını kolay bir şekilde düzleştirebilirsin. 

Keratin bakımı ne kadar sürer?

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı? - 7

Evde yapılan keratin bakımları ortalama 30 dakika sürüyor. Etkisini ise kısa dönemde birkaç hafta boyunca, düzenli uygulama sonrasında ise aylarca görebilirsin. 

Profesyonel salonlarda yaptırdığın keratin bakımlarının etkisini sürdürmek için keratin şampuanları veya sülfatsız şampuanlar kullanmanı öneririz. Keratin bakımı fiyatlarının ne kadar pahalı olduğunu biliyorsun. Keratin bakımının kalıcılığının devam etmesi için evde kullandığın keratin saç bakım ürünlerine dikkat etmelisin. 

Paylaş

Keratin bakımı yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmalı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Maske
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Maske
( Maske )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
En Güzel Balyaj Modelleri
En Güzel Balyaj Modelleri
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup Thick It Stick It! Kaş Maskarası