Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Keşfet: Saçlarının besine mi yoksa neme mi ihtiyacı var?

Besin mi, nemlendirmek mi? Saçlarının hangisine ihtiyacı olduğunu öğrenmek için doğru yerdesin!

Saçlarını beslemek ve nemlendirmek arasındaki farkı biliyor musun? Her ikisi de kuru saçlı kadınlar tarafından dile getirilse de aslında farklı işlemlerden oluşurlar. Sen de saçlarının besine mi yoksa nemlendirilmeye mi ihtiyacı olduğunu keşfetmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım!

Nemlendirmek ve beslemek arasındaki fark

Nemlendirmek, suyu saçlarına hapsetmek yani beslemek ve saç tellerinin ihtiyacı olan besini sağlamak demektir. Saçlarını nemlendirmeyi bakım kremleriyle kolayca sağlarken, beslemeyi yoğun besleme özelliği olan saç bakım ürünleriyle sağlayabilirsin. 

Mesela bu konuda bizim favorilerimizden olan Kérastase Resistance Therapiste Saç Maskesi saçlarını yoğun şekilde besleyebilmene yardımcı olur. Bu saç maskesini haftada 2 kere uyguladığında saçlarındaki farkı göreceğine eminiz :)

Saçın ihtiyacı olanı vermek

Saçlarının ihtiyacı olan bakımı sağlamak için yapman gereken ilk adım saç derini analiz etmek olmalıdır. Yağlı, kepekli saç derisinin bakımı farklı, kuru, cansız, yıpranmış, kırık uçlu saçın bakımı farklıdır. 

Bu nedenle eğer saç derin yağlı veya kepekli ise, bu soruna yönelik şampuan ve bakım kürleriyle, kuru, cansız ve yıpranmışsa, saç bakım maskesi ve bakım yağı ile saçlarını besleyebilirsin. Kırık uçları ise ısı ile şekillendirmekten kaçınmalı, ısı koruyucu bakım spreyi veya bakım serumu uygulamalısın. Saçlarını şekillendirmeden önce L'Oréal Professionnel Absolut Repair Lipidium Kırılma Karşıtı Serum'u saçlarına uygulayıp şekillendirebilirsin. Bu sayede saçlarını hem korumuş, hem de beslenmesini sağlamış olursun. 

Saç tipine göre besin

Kıvırcık ve elektriklenen saçlar diğer saçlara göre çok daha fazla besine ihtiyaç duyarlar. Saç telleri spiralli bir yapıda olduğu için kurumaya daha çok meyillidirler. Ayrıca saç derisindeki yağ, saç tellerine ve uçlarına ulaşamadığı için bu bölgeler besine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle saçlarına düzenli bakım yapmanın yanında besleyebilmek için protein, mineral ve demir açısından zengin besinleri sık sık tükettiğinden emin olman gerekir.


Fotoğraf kaynağı: Pixel Formula

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Absolut Repair Lipidium kırılma karşıtı serum
Absolut Repair Lipidium kırılma karşıtı serum
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Kérastase Résistance Therapiste Saç Maskesi
Kérastase Résistance Therapiste Saç Maskesi
( Bakım )
Satın Al
Matrix FiberStrong Güçlendirici Durulanmayan Bakım
Matrix FiberStrong Güçlendirici Durulanmayan Bakım
( Durulanmayan Bakım Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör