Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kış aylarında saçlarına nem yüklemesi yap!

Bu kış, saçlarına nem kazandırmaya ne dersin?

Kışın cildimiz soğuk hava nedeniyle nasıl kuruyorsa, saçlarımız da aynı şekilde kurur, yumuşaklığını ve parlaklığını kaybeder. Ancak artık bu duruma engel olup, saçlarını kış ayları boyunca korumanı sağlayacak harika bir bakım var! Benim de kullandığım bu saç bakımını nasıl yapıldığını merak ediyorsan seni yazımın devamına alalım.

Kışın saç bakımı

Eğer sen de fark ettiysen kışın saçlarımıza daha fazla ısı uyguluyoruz. Saçlarımızı daha uzun süre kurutuyor, düzleştirici, maşa gibi aletleri daha fazla kullanıyoruz. Hatta banyoda kullandığımız suyun sıcaklığı bile çok daha fazla oluyor. Ayrıca soğuk hava da buna tuz biber oluyor… İşte tüm bunların sonucunda da saçlar kuruyor, nemini kaybediyor.

Ben de bu sorunu yaşarken ve hangi saç bakım ürünlerini kullanacağıma şaşırmışken, imdadıma kuaförüm yetişti ve Matrix Moisture Me Rich saç bakım serisini kullanmamı önerdi. Sonuç ise gerçekten muhteşemdi! Saçlarımın o kuru halinden eser kalmadı ama tabii ki buna düzenli kullanım sonucunda ulaşabildim.

Gelelim bu serinin nasıl uygulanacağına!

İlk adım: Kuru saçlar için bakım şampuanı

İlk önce saçlarına Moisture Me Rich nemlendirici şampuanı, saç derine masaj yaparak uygulamalısın. Bu şampuan, içeriğindeki gliserin ile saçlarının sürekli nemli kalmasını sağlayarak, saç tellerini içten dışa canlandırır. Saçlarındaki yıpranma ve sertliği gidererek yumuşak, parlak, göz alıcı saçlar oluşturur.

İkinci adım: Nemlendirici bakım kremi

Saç katmanlarını pürüzsüzleştirip, yumuşaklık kazandıran Moisture Me Rich bakım kremi, saç tellerindeki nem seviyesini dengeler. Saç kremini nemli saçlarının uç ve boy kısımlarına uygulayıp 2-3 dakika bekledikten sonra durulayabilirsin.

Üçüncü adım: Bakım spreyi

Moisture Me Rich çift fazlı bakım spreyi, saçı anında nemlendirir. Banyo sonrasında ya da günlük hayatında saçlarının cansız, kuru göründüğünü hissettiğinde saç uç ve boylarına uygulayabilirsin. Böylece saçın çevresel faktörlere karşı korunaklı olmasını sağlar.

Matrix'in Moisture Me Rich saç bakım serisi sayesinde saçlarını artık kış boyunca koruyabilirsin! Hemen denemek istiyorsan sana en yakın kuaför salonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin!


Photo credit: stock.adobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Moisture Me Rich Şampuan
Matrix Moisture Me Rich Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Matrix Moisture Me Rich Saç Bakım Kremi
Matrix Moisture Me Rich Saç Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Matrix Moisture Me Rich Sıvı Saç Bakım Kremi
Matrix Moisture Me Rich Sıvı Saç Bakım Kremi
( Çok Amaçlı Bakım Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Kuru, yıpranmış ya da boyalı saçların varsa bu önerimiz senin için!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör