Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kış geldi, elektriklenen saçlar geri geldi: Saçlarını kontrol altına almanın 5 yolu!

Kışın elektriklenen saçlar için ne yapmalı?

Kışı, soğuk havaları sevenler burada mı? İşte en sevdiğiniz mevsim geldi! Aslında kış iyi hoş da, bir de şu saçlarımız elektriklenmese… Yağmur, kar, sert rüzgarlar nedeniyle saçlarımızın sabit kalması pek de mümkün olmuyor. Özellikle saçların kalın telli ve kıvırcıksa bu havalar tam senlik!

Ama bence bu duruma bir el koymanın zamanı geldi. Tüm kışı aslan yelesi gibi kabarmış saçlar yerine pürüzsüz saçlarla geçirmek istiyorsan bu önerilerim senin için!

Saçlar kışın neden elektriklenir?

Öncelikle kışın saçlarımızın neden bu kadar çok elektriklendiğinden bir bahsedelim. Kışın soğuk havalarda saçlarımız daha fazla elektriklenir çünkü soğuk hava az miktarda nem içerdiği için hava oldukça kurudur.

Bu da saçlarımızdaki nemin azalmasına, saçımızın kurumasına neden olur. Saçlarımız kuruyunca da normalde daha fazla elektriklenir. Şimdi bu duruma engel olmanın yollarını bulalım!

Kışın elektriklenmeyi önlemenin yolları:

1.Elektriklenme karşıtı ürünler kullan

Bence listedeki en ama en önemli adım, bu adım! Az önce de açıkladığım gibi saçların kuruduğu için elektrikleniyor. Bu neden olabildiğince çok nem takviyesi yapmaya özen göstermelisin. Sana önerim ise profesyonel, elektriklenme karşıtı bir bakımı tercih etmen. Kérastase’ın Discipline serisi her saç tipine uygun farklı ürünleri ile saçları kontrol altına almak için ideal bakımlardan.

Kérastase Discipline Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Discipline Fluidealiste Saç Banyosu
Kérastase Discipline Fluidealiste Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet

Saç banyosu, saç bakım sütü, bakım spreyi, saç maskesi, temizleyici krem, şekillendirici durulanmayan krem, köpük bakım olarak 7 ayrı ürünü bulunuyor ve bu ürünleri danışman kuaförün yardımıyla saç tipine uygun şekilde belirleyip saçlarına uygun olanları kullanabiliyorsun. Ardından kış boyunca elektriklenmeyen, kabarmayan saçlarının tadını çıkartabiliyorsun :)

2.Saçların ıslakken farklı, kuruyken farklı taraklar kullan

Saçların ıslakken tahta tarak ya da fırçaları, kuruyken de metal tarak ya da fırçaları kullanmanı öneririm. Plastik taraklarla saçlarını taradığında saçların daha fazla elektriklenir. Bu nedenle tahta ve metal taraklardan yardım alabilirsin.

3.Düzenli olarak maske uygula

Saçlarını beslemek, yoğun şekilde nemlendirmek için saç maskelerini düzenli olarak kullanmak şart. Düzenli kullanmayı çoğumuzun atladığını biliyorum ama özellikle hacim kontrolü ve pürüzsüzlük arayışındaysan Kérastase Discipline Saç Maskesi’ni kesinlikle kullanmanı öneririm. Saça yoğun bakım yapan bu maske ile saçlarını çok daha kolay kontrol edebilirsin.

Kérastase Discipline Maskeratine Saç Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Discipline Maskeratine Saç Maskesi
Kérastase Discipline Maskeratine Saç Maskesi
( Maske )
Keşfet

4.Mikrofiber havlu kullan

Mikrofiber havluları eminim ki sen de duymuşsundur. Benim de son dönemde keşfedip kullanmaya başladığım bu havluların yalnızca saç kurulama için olan versiyonları bile mevcut. Mikrofiber havlular hem saçlarındaki nemi çok çabuk emiyor, hem de elektriklenme karşıtı!

5.Banyodan sonra saçını topuz yap

Özellikle banyodan hemen çıktıktan sonra saçların inanılmaz kabarıyorsa sana önerim saçların ıslakken Kérastase Discipline Fluidissime Saç Bakım Spreyi gibi elektriklenme önleyici bir sprey uygulayıp saçlarının kendiliğinden kurumasını beklemek. Ardından saçların kuruyunca da saçlarını topuz yapıp uyu. Sabaha uyandığında saçların pürüzsüz olacak :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Discipline Fondant Fluidealiste Bakım
Kérastase Discipline Fondant Fluidealiste Bakım
( Bakım )
Satın Al
Kérastase Discipline Fluidealiste Saç Banyosu
Kérastase Discipline Fluidealiste Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Discipline Maskeratine Saç Maskesi
Kérastase Discipline Maskeratine Saç Maskesi
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Saç güzelliğimiz için bize tek 1 ürün yeter: Bu ürünü keşfetmeye ne dersin?
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Saçlarının bakıma ihtiyacı olduğunu düşünenler buraya! Size özel bir önerimiz var!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Alp Kavasoğlu ile Aydınlık Makyaj