Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kış mevsiminde daha sağlıklı saçlar için 10 öneri!

İşte kış mevsiminde saç bakımı için önerilerimiz!

Kış mevsimi boyunca, dışarıda buz gibi soğuk hava, iç mekânlarda sıcak hava derken saçlarımız zarar görebiliyor. Bu nedenle yalnızca yazın değil, kış aylarında da saç bakımına özen göstermemiz şart. Peki, ne yapmak gerekiyor? İşte kışın saç bakımı için önerilerimiz!

1.Saç derin kızarıyor, kaşınıyor, hassaslaşıyorsa:

Saç derisi kış aylarında daha da hassaslaşabilir, nem kaybından ve soğuktan dolayı kızarabilir, kaşınabilir. Eğer sen de kış mevsiminde bu saç sorunlarını yaşıyorsan mutlaka saç derini hassas şekilde temizleyebilecek, saç derinin yatışmasını sağlayabilecek ürünler kullanmalısın.

Bizim önerimiz Vichy Dercos Ultra Yatıştırıcı Şampuan. Tahriş olan saç derisini yatıştıran, rahatsızlık hissini ortadan kaldıran bu şampuan kış ayları boyunca favorin olmaya aday!

2.Nem kaybına engel olmak için:

Kış mevsiminde saçlarda çok fazla nem kaybı ortaya çıkabiliyor. Saç tellerindeki nem kaybının önüne geçebilmek için ise saç kremi kullanmak şart! Bu nedenle saçların neme doyması, yumuşak olması ve taramanın kolaylaşması için her şampuanlama sonrasında saç kremi kullanmanı öneririz. 

3.Saçlarının kurumaması için:

Maşa, düzleştirici, üst üste çekilen fönler derken saçlarımız ısı nedeniyle çok kuruyabiliyor. Sen de kış aylarında saçlarını sürekli ısıyla şekillendiriyorsan saçlarının kuruması için davetiye çıkartıyorsun diyebiliriz! Kış boyunca saçların yeterince kuruyor bir de ısıyla şekillendirerek daha da kurumasını sağlamak yerine 2 haftada 1 ya da en azından haftada 1 kez kullanmaya özen göstermelisin.

Editör önerisi: Saçlarının güçlenmesini sağlayacak, dökülme karşıtı Vichy Dercos Energisant Şampuan’ın yanında onarıcı özelliğe sahip, Energisant Saç Kremini de kullanmanı öneririz. Kırılmalara, kırılarak dökülmelere karşı da saçı koruyan bu saç kremi saç bakım rutinin vazgeçilmezlerinden olacak :)

Vichy Dercos Energisant Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

4.Saçlarının zarar görmesine engel olmak için:

Çok soğuk havalarda, saçların ıslakken dışarı çıkmamalısın. Saçların birazcık nemli bile olsa soğuk hava saçlarının kırılmasına, hatta hava çok fazla soğuksa donmasına bile neden olabilir. Bu nedenle saçların kurumadan soğuk havalarda dışarı çıkmamaya çalışmanı öneririz.

5.Saçların dökülüyorsa:

Kışın saçlar dökülür mü? Galiba şu sıralar hepimizin kafasını kurcalayan sorulardan biri bu. Ne yazık ki kışın da saçlar dökülebiliyor… Kışın ısıyla şekillendiren aletlerin kullanımı daha fazla arttığı, saçlarımızı daha sık fön makinesi ile kuruttuğumuz için, soğuk havalar saç derimizi kuruttuğu için saç dökülmesi artabiliyor.

Eğer senin de saçların kış aylarında dökülmeye başladıysa Aminexil Clinical 5 Serum ve Energisant Şampuan kullanmanı öneririz. Aminexil Clinical 5 Saç Bakım Serumu’nun erkek ve kadınlar için farklı 2 özel çeşidi bulunuyor. Saçları ve saç derisini güçlendiren bu saç dökülmesi karşıtı serum yardımıyla dökülmelerin azaldığını gözlemleyebilirsin.

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Saç Bakım Serumu aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet

6.Kırıklar için:

Saçlarını kış ayları boyunca düzenli olarak kestirmeni öneririz.  Bu şekilde saçlarının uç kısımlarındaki kırıklardan, çatallaşan saç tellerinden kolayca kurtulabilirsin. Böylece saçların çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.  

7.Kepek sorunu yaşıyorsan:

Kışın omuzlarımıza düşen yalnızca kar değil, kepek de olabiliyor... Nemin azalmasıyla saç derimiz kuruyabiliyor ve bunun sonucunda da pul pul dökülmeler, kepek sorunu artabiliyor. Sen de özellikle kış mevsiminde kepek sorununu çok sık yaşıyorsan Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan’ı kullanmanı öneririz. Gözle görünür kepeği azaltan bu şampuanın hassas saç derisi için, kuru saç derisi için, yağlı ve normal saç derisi için 3 çeşidi de bulunuyor. Saç derine uygun ürünleri seçtiğinde saç sorununun tedavisine çok daha kolay destek olabilirsin.  

8.Saçların hacmini kaybediyorsa:

Kışın saç tellerinde incelme oluşabilir, saçta yoğunluk ve hacim kaybı olabilir. Daha çok görünen, daha yoğun saçlar için Vichy Densi Solutions serisi bakımını kullanmanı öneririz. Serinin şampuanı, saç maskesi ve serumu ile kışı gürleşen saçlarınla atlatabilirsin :)

9.Saçlarının elektriklenmemesi için:

Kışın saçlarımız daha fazla elektrikleniyor. Bu duruma engel olabilmek için ipek, saten yastık kılıfı kullanmayı deneyebilirsin. Ya da saçlarını ipek bir eşarp ile sarıp uyuyabilirsin. Bu şekilde saçların elektriklenmeden güne başlayabilirsin!

10.Saçların çok çabuk yağlanıyorsa:

Kış aylarında taktığımız şapkalardan dolayı saç derimizin nefes alması engellendiği, soğuk havadan dolayı saç derimizdeki nem dengesi bozulduğu için saçlarımız çok daha çabuk yağlanabiliyor. İhtiyacın olan ise yağlanma karşıtı, saçının ağırlaşmasını önleyen bir şampuan kullanmak. Mesela bizim bu konudaki favorilerimizden Vichy Dercos Yağlanma Karşıtı Şampuan’dan yardım alarak saç derindeki yağ dengesini koruyabilir, sönükleşen saçlarının daha hacimli olmasını sağlayabilirsin. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Kuru Saç Derisi
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Kuru Saç Derisi
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Kuru Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Kuru Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
( Serum )
Keşfet
Vichy Dercos Densi-Solutions Şampuan
Vichy Dercos Densi-Solutions Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Vegan saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Saçlarını Bahara Uyandır: Kérastase'ın Sana Özel Bir Sürprizi Var!
3 adımda açıcı ile yıpranan saçlarını hayata bağla!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajcom Nisan Favorileri