Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kısa saçların harika olduğunu kanıtlayan 5 durum!

Saçlarını kısa kestirmeyi düşünüyorsan bu yazımız senin için!

Kısa saçların keyfini ve kolaylığını sadece kısa saçlılar anlayabilir. Saçlarını bir kere kısa kestirdikten sonra tekrar uzun saça dönmek istemezsin. Çünkü kısa saçların rahatlığına alıştıktan sonra uzun saçlar çok zor ve zahmetli gelebilir. Bugün kısa saçlıların ne kadar şanslı olduğunu kanıtlayan 5 durumu seninle paylaşıyoruz. Sen de dakikalar içinde hazır olmak, her daim kusursuz görünmek ve saçlarınla arkadaşlarını etkilemek istersen kısa saçlılar kulübüne davetlisin.

Sabahları hazırlanmak çok kolay

Kısa saçların en büyük avantajı sabah uyandıklarında bile harika görünen saçlarıdır. Uzun saçların kabardığı, karıştığı sabahlardan sonra kısa saçlarınla uyanmak seni çok mutlu edecektir. Kısa saçlarını şekillendirmek için saç köpüğü veya saç jölesi yeterli olacaktır. Sen de saçlarını kısa kestirdikten sonra geç kalmaya son vereceksin.

Tarakla savaşmak yok

Uzun saçlıların en büyük kabusu saçlarını taramaktır. Birbirine dolanan saçları zarar vermeden taramak bazen dakikalar hatta saatler sürebilir. Hatta duştayken bolca saç kremi uygulanır, hala açılmazsa saç bakım yağlarıyla tekrar denenir vs... Kısa saçlıların böyle bir sorunu yoktur. Saçlarını ister duşta, ister dışarda her yerde kolaylıkla tarayabilirsin. Kısa saçların birbirine dolanma, açılmama gibi sorunları pek görülmez. Bu nedenle tarak, kısa saçlıların kabusu değil en yakın arkadaşlarından biridir.

Bunaltıcı değil

Yaklaşan yaz sıcakları için uzun saçların ne kadar bunaltıcı olduğunu tahmin edebilirsin. Uzun saçlarını yazın açık kullanmak neredeyse imkansızdır. Fakat kısa saçların varsa sıcak havalar seni korkutamaz. Seni bunaltmayan, sürekli taze ve canlı kalmanı sağlayan kısa saçlarını yazın daha çok seveceksin.

Spor yaparken saçların sana engel olmaz

Kısa saçlar çok pratiktir. Saçlarını toplamaya gerek kalmadan rahatlıkla bütün sporları yapabilirsin. Spor salonuna gidiyorsan, spor sonrası duş almak ve hazırlanmak sadece dakikalarını alacaktır. Saçlarının kuruması için de uzun süre beklemene gerek yok, kısa saçlar duştan kısa bir süre sonra kendiliğinden kuruyor.

Daha rahat hareket edebilirsin

Uzun saçların bir başka zorluğu da sürekli yüzünün önüne gelmesidir. Yere düşen kalemi alırken veya çantanda anahtar ararken uzun saçlar bize engel olmak için her şeyi yaparlar. Kısa saçların böyle sorunu yoktur. Rüzgarda dahi yüzünü kapatmayan, rahatça hareket etmeni sağlayan kısa saçlar kısa zamanda alışkanlık yaratır. Sen de saçlarını kestirdikten sonra kısa saç kesimi rahatlığına hemencecik alışacaksın.


Photo Credit: iStock

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Şampuan 400 ml
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Şampuan 400 ml
( Şampuan )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Bakım Kremi 200 ml
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Bakım Kremi 200 ml
( Saç Kremi )
Satın Al
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Herkesten önce sen dene: "Wob" saç trendi
Yıka-çık saçlar: Bu kısa saç modelleri şekillendirme gerektirmiyor!
Hayatı boyunca kısa saç kestirmeyen kadınlar neler kaçırıyor?
​Yaza özel kısa saç modelleri
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yaz Geldi: Yazın En Çok Kullanılan Makyaj Malzemeleri Neler?