Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kıvırcık kızıl saçlara yakışacak 5 harika saç modeli önerisi

Sana özel saç modeli önerilerimize göz gezdirmeye ne dersin?

Doğal kızıl saçlara herkes hayran, bir de üstüne doğal kıvırcık saçlar eklenince ortaya inanılmaz farklı ve tabii ki nadir karşılaştığımız bir görünüm çıkıyor. Eğer sen de hem kıvırcık, hem de kızıl saçlara sahipsen, çok şanslısın çünkü bu tipte saçlara çok sık rastlanmıyor. O nedenle saçlarına iyi baksan iyi edersin!

Genelde kıvırcık saçlara sahip olanlar saçlarının bir türlü şekil almamasından şikâyetçidirler. Sen de bu durumdan şikâyetçiysen senin için bazı saç modeli önerilerimiz var. Bakalım bu önerilerimiz nelermiş?

1.Afro saçlar

Saçlarının kabarmasından mı yakınıyorsun? O zaman bırak dağınık ve de kabarık kalsın! Ünlü şarkıcı Rihanna da geçtiğimiz yıllarda saçlarını kızıl saç rengine boyayıp, afro dediğimiz kabarık ve kıvırcık saç görünümünü tercih etti. Sen de saçlarını doğal haline bırakarak, biraz şekillendirici köpük yardımıyla böyle bir görünüm elde edebilirsin.

2.Çift half bun

''Rather be'' şarkısıyla 2014 yılında hızlı bir çıkış yapan şarkıcı Jess Glynne, bu seneki Glastonbury Festivali'nde sahne alırken kıvırcık ve doğal kızıl saçlarına ilginç bir saç modeli tercih etmişti. Sen de kızıl, kıvırcık saçlarını üst ve alt olarak ikiye ayırdıktan sonra üst kısmı da bir daha ikiye ayırıp, her iki tarafı da klasik örgü şeklinde ör. Ardından bu örgüleri topuz yapıp, tel tokalar ile sabitle. İşte bu kadar!

3.Atkuyruğu

Herkesin istediği o hacimli atkuyruğuna sen çok da çaba sarf etmeden, kıvırcık saçların sayesinde kavuşabilirsin. Saçlarını tepede toplayıp lastik tokayla sabitlemen bu görünüm için yeterli olur.

4.Yan ayrım

Bazen daha feminen ve çekici görünmek isteriz… İşte böyle hissettiğin zamanlarda, saçlarını ortadan ayırmak yerine olabildiğince yandan ayırarak bir anda daha farklı görünebilirsin. Sadece bir saç ayrımı deyip geçme, saç ayrımını değiştir ve farkı gör!

5.Saç aksesuarları

Çiçekli saç aksesuarlarıyla süslediğin kızıl saçlarınla bir masal prensesini andıracağına eminiz! Saçlarını doğal haline bırakıp, sadece bir saç bandı veya aksesuar tak ve masalsı görünüme imza at!

Photo credit: Getty Images, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Intense Saç Boyası 7.43 Tarçın Bakır
Excellence Intense Saç Boyası 7.43 Tarçın Bakır
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.4 Sultan Bakırı
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.4 Sultan Bakırı
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
5 dakikada kıvırcık saç yapma tekniklerine bayılacaksın!
Kıvırcık saçlılar için saç uzatma rehberi
Kıvırcık saçları deniz sonrası kolay açma ve şekillendirme ipuçları
Kıvırcık doğal saçlara özel saç bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Marjinal gelinlere özel: Renkli saçlarınla büyüleyici bir gelin ol!
Kötü bir saç kesimiyle saçların uzayana kadar nasıl başa çıkabilirsin?
Colorista Hair Makeup ile Rengârenk Yaz Görünümleri: Melodi Elbirliler’in Yaz Stili
Melodi Elbirliler’in saç makyajı sırrını öğreniyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kobalt Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?