Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kıvırcık saçlar için saç kesimi ipuçları

Kıvırcık saçlılara özel saç kesimi önerileri.

Eğer saçların doğal kıvırcıksa kuaföre gittiğinde biraz gergin ve endişeli olabilirsin. Çünkü kıvırcık saçların kesimi normal saçlardan daha zordur. Ama önceden belirlediğin bir modelle bu günün üstesinden gelebilirsin. Ayrıca bizim önerilerimiz de sana yardımcı olabilir. İşte, bir sonraki saç kesim gününde aklında tutman gerekenler! Haydi başlayalım!

1.Uzun Katlı Kesimler

Kıvırcık saçlarının uzun, kısa ya da orta boyda olması fark etmez saçlarındaki katlar uzunsa her günün ''mükemmel saç günü'' olarak geçebilir. Saçlarının dış uzunluğu nasıl olursa olsun buklelerin uzun katlı kesimlerde daha belirgin olur. Çünkü kısa katlı kesimler saçlarının olduğundan daha fazla kabarık görünmesine neden olabilir.

Yeni bir saç kesimi mi arıyorsun? Omuz hizasında hatta birazcık daha kısa, birçok uzun katları ve bu sezon da oldukça trend olan perçemleri olan bir model deneyebilirsin. Bu kesim kıvırcık saçlarına çok çekici bir hava katacaktır.

2. Jiletle Saç Kesmeye Hayır

Jiletle veya inceltici makaslarla saçlarını kestirmekten kaçınmalısın. Çünkü bu aletler saç buklelerinin canlılığını alıp, saç uçlarının kuru, yıpranmış ve hasarlı gibi görünmesine neden olur.

3.Kâküllerden Sakınmalı

Saçlarına sürekli fön çekip, düzleştirsen bile saçların kıvırcık olduğu için kahküllerine tam istediğin şekli veremeyebilirsin. Ayrıca çok fazla ısıya maruz kalması saçlarını oldukça yorar. Bu nedenle kısacık kâküller yerine az önce de bahsettiğimiz uzun perçemleri uygulayabilirsin.

4.Kuaförüne Söylemen Gerekenler

Mutlaka kuaförüne saçlarını genelde nasıl kullandığını söylemelisin. Genelde fönlü şekilde mi yoksa doğal haliyle mi kullandığını belirtmelisin. Ayrıca, saçlarını yıkadıktan sonraki halini mi yoksa bir gün sonraki halini mi seviyorsun, bunu da belirleyip kuaförüne o gün gidersen, o da saçlarını görüp bu duruma göre bir kesim oluşturabilir.

Kıvırcık, bukleli saçlar çok güzel görünmelerine rağmen saç kestirmek söz konusu olduğunda işler biraz karışabiliyor. Ama sana verdiğimiz tavsiyelerle eminiz ki aklındaki bazı sorular daha netleşmiştir. Kıvırcık saçların için farklı modeller ve saç kesimleri için bizi takip etmeye devam et!

Fotoğraf kaynağı: Getty Images

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Curl Contour saç maskesi
Curl Contour saç maskesi
( Maske )
Keşfet
Curl Contour şampuan
Curl Contour şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Serioxyl Thicker Hair Serum - Dolgunluk arttırıcı
Serioxyl Thicker Hair Serum - Dolgunluk arttırıcı
( Saç Seyrelmesi Karşıtı Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kişiye özel saç kesimi nasıl olur?
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Balık burcu kadınlarına özel saç modelleri
Kova burcu kadınlarına özel saç modelleri!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bu Yaz Mutlaka Bavuluna Eklemen Gereken 6 Seyahat Boyu Seti Listeledik!