Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kıvırcık saçları deniz sonrası kolay açma ve şekillendirme ipuçları

Bu önerilerimizle denizden sonra kıvırcık saçlarını kolayca tarayacak, şekillendirebileceksin!

Kıvırcık saçlarını denizden ya da havuzdan sonra kolayca tarayabilen, şekillendirebilen birileri var mı? Deniz, güneş, kum, eğlence… Yazı çok seviyoruz ama kıvırcık saçlar için her yaz birazcık zor geçiyor. Denize, havuza girdin, çıktın, banyo yaptın ve sıra o zor anlara geldi; saçlarını taramaya ve şekillendirmeye. İşte kâbus başlıyor! Ama bu kâbusu bir rüyaya çevirebilecek önerilerimizle yazın geri kalanında kıvırcık saçlarını kolayca tarayıp şekillendirebilirsin. 

Kıvırcık saçları kolayca açmak için önerilerimiz

Banyoda kullanman gerekenler:


Kullandığın şampuanın mutlaka nemlendirici özellikte olmasına önem vermelisin ve her şampuanlamadan sonra mutlaka saç kremi kullanmalısın. Ayrıca minik de bir önerimiz var: saçını şampuanlamadan önce saç maskesi uygulayıp bone tak ve bu sırada vücudunu yıkamaya başla. 

Suyun buharıyla beraber saç maskesinin etkisi artacaktır. Ardından durulayıp şampuan ve saç kremini uygula. Banyodan çıktıktan sonra saçların iyice nemlendiği için oluşabilecek kabarmaları önlemiş olursun. 

Nasıl saçını kurutmalısın:

Banyo sonrasında saçlarındaki nemi havlu yerine pamuklu bir tişört kullanarak almayı deneyebilirsin. Havlular buklelerinin elektriklenmesine neden olabilir ama pamuklu tişört hafif bir dokuda olduğu için yalnızca saçındaki fazla nemi alır. 

Saçını nasıl taramalısın:

Geldik işin en önemli kısmına! Bu noktada dikkatli davranmadığında saçlarına zarar verebilirsin. O nedenle saçlarını taramadan önce mutlaka taramayı kolaylaştıran bir bakım ürünü kullanmaya özen göstermelisin. Bizim son dönemdeki favorilerimizden L’Oréal Paris Elseve İkili Bakım İksir’lerinden yardım alabilirsin. Bu bakım ürünleri saçlarını kolayca taramanın yanında nemlendirir ve canlılık verir. Yani tam da buklelerin için istediğin bakım! Yazın kıvırcık saç bakımı zordur diyenler tamamen yanılıyor!

İkili Bakım İksirleri’nin saçına uygun olanını seçip saçlarının uç ve boylarına yoğunlaşarak uyguladıktan sonra geniş dişli bir tarakla saçlarının uçlarından itibaren taramaya başla. Bu şekilde kademe kademe yukarıdan aşağıya tara. İkili Bakım İksirleri ile saç taramak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Kıvırcık saçları kolayca şekillendirmek için önerilerimiz

Hangi şekillendiricileri kullanmalı:

Kıvırcık saç şekillendirmek aslında sandığın kadar zor değil. Şekillendirici köpük yardımıyla buklelerinin düzgün görünmesini sağlayabilirsin. Köpük uyguladıktan sonra da fön makinesinin difüzörü yardımıyla saçlarını şekillendirebilirsin. Fön makinesi sıcak havayı düz açıyla verdiği için saçların daha fazla elektriklenir ama difüzör bu havayı dağıtır. Buklelerin elektriklenmeden şekillenir.

Isı kullanmadan bukleleri kontrol altına almanın yolları:

Isı kullanmadan da buklelerine şekil verebilirsin. Bir gece önceden saçlarını yıkayıp kuruttuktan sonra topuz oluşturup yat. Bu şekilde buklelerindeki hacmi kontrol altına alabilirsin.

Saç aksesuarı kullanarak da kıvırcık saçları kontrol altında tutabilirsin. Saç bandı, saç fuları ya da saç takısı sana hem şık bir görünüm sağlar, hem de buklelerin düzgün görünür. 


Photo credit: istockphoto.com, Pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce korumak için atman gereken 5 adım!
Saç bakımında neden saç kremi kullanılmalı?
Seni like rekoru kırmaya davet ediyoruz: Kusursuz ayna selfie'si için saçlarının nasıl görünmesi gerekir?
Yeni uzamaya başlayan bebek saçlar nasıl kontrol altına alınır?
Tümünü Gör
Mini test: Sarı tonlara göz kırpan doğal kumral saç renklerinden hangisi sana göre?
Dünya’nın en iyi kuaförlük yarışmasına katılacak Türk finalisti belirlemeye hazır mısın?
Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce korumak için atman gereken 5 adım!
Saçlarını kısacık kestirmeye hazır olup olmadığını bu testle öğrenebilirsin!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Urban Decay Naked Cherry ile Vişne Tonlarında Gece Makyajı