20/02/2017
Saç Sırları
360 38

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu

Ece Y.
Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kıvırcık saç bakımı tüyoları sayesinde artık senin için 'kötü saç günü' olmayacak... Kabarık, elektriklenen, şekil almayan buklelerle uğraşmaktan bıktıysan artık bu sorunlara "güle güle" demenin zamanı geldi demektir. Dalgalı, kıvırcık saç bakımından ilham aldığımız 15 ipucu, saçlarının güzelliğini ortaya çıkarmana yardımcı olacak. Bu taktikleri denedikten sonra saçlarına bir bakan tekrar bakacak, bizden söylemesi! :)

Kıvırcık saçlar için bakım önerileri

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu

Kıvırcık saç bakımı, diğer saç türlerinden daha hassas olunması gereken bir konudur. Kıvırcık saçlar çok kolay bir şekilde kabarıp elektriklendiği için 'kötü saç gününe' yakalanma olasılığı daha fazladır. Bunun önüne geçmek için saçlarının nem dengesini iyi ayarlamalısın. Kıvırcık saç bakımı için doğal yağlar içeren ürünlere öncelik vererek saçlarının kurumasını engelleyebilirsin. Saçlarını şekillendirirken ısı kullanmak yerine saç köpüğünü tercih etmek, saç tellerinin zarar görmesini engeller. Saç köpüğü ile kıvırcık saçlarına daha pratik modeller verebilirsin.

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 1

Editör önerisi: Kıvırcık saç bakımında bizim yepyeni bir keşfimiz var: Kérastase Curl Manifesto serisi! Bu seride Seramid, Manuka balı ve Gliserin bulunuyor. Güçlü içerikleriyle derinlemesine bakım sağlayarak saç tellerini nemlendiriyor ve buklelerin daha belirgin, güçlü görünmesine yardımcı oluyor. Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Doucer Saç Banyosu, Masque Beurre Haute Nutrition Saç Maskesi ve Gelée Curl Contour Jel Krem'den oluşan serinin tüm ürünleri de tam anlamıyla muhteşem kokuyor! Büyüleyici çiçek kokusu sayesinde saçlarımıza bakım yapmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı! :)

Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Doucer Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 2
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
( Şampuan )
Hemen Al

Kıvırcık saçlar için bukle belirginleştirici kullan

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 4

Kıvırcık saç tipi diğer saç tiplerinden daha fazla kurumaya meyillidir. Bu nedenle saçları derinlemesine besleyen, nemlendiren ama aynı zamanda da buklelerini belirginleştiren ürünlerden yardım alman oldukça önemli. Özellikle besleyici yağlar içeren durulanmayan kremler bizce tam sana göre! Bu konuda da bizim favorimiz Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem!

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 5
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Saçları derinlemesine besleyen Amla yağı içeren bu saç kremini saçlarının uç ve boylarına, kıvırcık buklelerine masaj yaparak uygula. Durulanmayan kremini uyguladıktan sonra buklelerin belirginleşecek ve birbirine karışmayacaktır. Gün boyunca yumuşacık ve 48 saat boyunca belirgin buklelere sahip olmak bir krem uzaklığında! :)

Doğru şampuanla harika bukleler!

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 7

Kıvırcık saçların en büyük problemlerinden biri buklelerinin kuru ve cansız olmasıdır. Bu sorunu çözmek için belki de tek yapman gereken şampuanını değiştirmektir. Kıvırcık saç şampuanı, normal saç şampuanlarından farklı olmalıdır. Çünkü klasik şampuanlarda bulunan sülfat, şampuanın köpürmesini sağlıyor. Ancak kuru ve yıpranmış saçlar için köpük, saçlarının daha da kurumasına neden olabiliyor.

Kıvırcık saç kurutma teknikleri

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 8

Kıvırcık saç kurutmak sandığın kadar zor değil! Kıvırcık saçlarını kuruturken ellerinle buklelerini aşağıdan yukarı iterek hafifçe sık ve her daim saçlarını üstten kurut. Bütün buklelerine bu işlemi uyguladığında saçlarının kuruduğunda harika görünecektir. 

Saç kremini doğru uygula

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 9

Saç kremini uygularken yaptığın hatalar, kıvırcık saçlarının şekilsiz görünmesine neden olabilir. Saçlarındaki şampuanı duruladıktan sonra saçlarını birkaç tutama ayır ve saç kremini bu tutamlara ayrı ayrı sür. Daha sonra parmaklarınla saçlarını tarayarak saç kreminin saç tellerinin arasına işlemesine yardımcı olabilirsin. Son olarak soğuk su ile saçlarını durularsan saçlarının yumuşaklığını garantilemiş olacaksın.

Saçlarını yıkama sıklığını kontrol et

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 10

Kıvırcık saçlarının çok kurumasının sebebi belki de saçlarını çok sık yıkamaktır. Eğer kuru bir saç yapın varsa kış aylarında saçlarını her gün yıkamana gerek yok. İki günde bir yıkayarak kıvırcık saç tellerindeki kuruluğu dengeleyebilirsin. 

Uyurken kıvırcık saçlarını koru

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 11

Geceleri uyurken mutlaka pamuklu bir yastık kılıfı kullanmalısın. Saçların gece boyu yastık kılıfına maruz kaldığı için sürtünmeden kolayı kırılabilirler. Eğer çok uzun saçların varsa saç tellerini korumak için uyumadan önce gevşek bir topuz yapabilirsin. 

Boyalı kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 12

Kıvırcık saçlarında boya varsa mutlaka boyalı saçlara özel saç bakım ürünleri kullanmalısın. Boyalı saçlara özel şampuanlar hem saç renginin kalıcılığını arttırır, hem de saçlarının kurumasını ve solgun görünmesini engeller.

Kıvırcık saçlarını ısıyla şekillendirmekten kaçın

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 13

Kıvırcık saç bakımı için en önemli maddelerden biri ısıyla şekillendirmekten uzak durmaktır. Saçlarını düzleştirmek veya kıvırcık saça fön çekmek yerine saç köpüğü ile buklelerini belirginleştirmeyi denemelisin. Kıvırcık saçların için sana L'Oréal Paris Elseve Elnett Saç Köpüğü'nü öneriyoruz. Saçlarında sertlik bırakmayan ve buklelerini ortaya çıkaran bu saç köpüğü sayesinde 10 dakikada saçlarını şekillendirebilirsin.

Kalın dişli tarak kullan

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 14

Saçlarını ince, sık dişli taraklar yerine daha kalın ve geniş taraklarla taramalısın. Böylece birbirine karışan saç tellerini daha kolay ayırabilirsin. Saçlarını ıslakken taramak, kıvırcık saç tellerine zarar verilebilir. Bu nedenle mutlaka saçlarını kuruttuktan sonra taramalısın. 

Gün içinde saçlarına hacim kazandır

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 15

Kıvırcık saçlarının daha dolgun görünmesini istiyorsan gün içinde saçlarını öne eğip, karıştırarak daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin. Böylece buklelelerin herkesin dikkatini çekecektir.

Kıvırcık saçların için köpük kullan

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 16

Kıvırcık saçlarının buklelerini ön plana çıkarmak ve saçlarının daha dolgun görünmesini sağlamak için saç köpüğü kullanmanı öneriyoruz. L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için köpüğü önce eline sık. Daha sonra saçlarını aşağıdan yukarı doğru şekillendir. 

L'Oréal Paris Elnett Saç Köpüğü'nü aşağıdan inceleyebilirsin.

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 17
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al


L'Oréal Paris Elnett saç köpüğü, buklelerini sabitleyecek ve yumuşacık bir etki bırakacaktır. Oldukça doğal bir bitişe sahip olan bu saç köpüğünü kıvırcık ve dalgalı saçlı herkese tavsiye ediyoruz. 

Kıvırcık saçlılar için saç kesimi

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 19

Kıvırcık saçlarının kolayca şekil almasını istiyorsan katlı saç kesimlerine göz atabilirsin. Böylece saçlarının kabarmasını minimuma indirebilirsin.

Ara makasına hayır!

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 20

Saçlarını kuaförde ara makasıyla inceltmeye hayır! Çünkü ara makası, buklelerinin canlılığını alıp, saç uçlarının kuru, yıpranmış ve hasarlı gibi görünmesine sebep olabilir. Ara makası saçlarının kontrolsüzce kabarmasına yol açabilir. Bu nedenle ara makası yerine katlı kesim daha doğru bir kıvırcık saç kesim modeli olacaktır. 

Doğru saç stilini bul

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 21

Kıvırcık saç modellerinden ilham alarak ve deneyerek sana en çok yakışan kıvırcık saç kesimini bulmalısın. Böylece kötü saç gününe uyandığında saçlarını nasıl şekillendirmen gerektiğini biliyor olacaksın. Kıvırcık saçların için saç modeli önerileri için seni bu yazımıza alabiliriz. 

Kıvırcık saçlarınla barış

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu - 22

Saçlarının kabarık görünümünü gizlemek yerine bununla barışıp buklelerini göz önüne çıkarmalısın. Saçların sağlıklı ve canlı göründüğü sürece bütün gözler senin üzerinde olacaktır.


Paylaş

Kıvırcık saçlarının harika görünmesi için 15 ipucu
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gliserin nedir, ne işe yarar: Saça faydaları nelerdir?
Gliserin nedir, ne işe yarar: Saça faydaları nelerdir?
Deniyoruz: Kérastase Curl Manifesto
Deniyoruz: Kérastase Curl Manifesto
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Tümünü Gör
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
En İyi 7 Saç Bakım Ürünleri Önerileri
En İyi 7 Saç Bakım Ürünleri Önerileri
Sokak Tacizine Karşı Dur: STANDUP Hareketi!
Sokak Tacizine Karşı Dur: STANDUP Hareketi!
Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?
Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bebeksi Makyaj Nasıl Yapılır?