Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kıvırcık saçlıların en çok yaptığı 4 hata

Sen de bu hataları yapıyor musun ?

Kullanımı en zor saçların başında kıvırcık saçlar geliyor. Şekillendirmesinden tut da kesimine kadar özel ilgi bekleyen kıvırcık saçlar, seni de zorluyor olabilir. Merak etme, sacsirlari.com farkı ile kıvırcık saçlarını kontrol altına alabilirsin. Tabii doğru yolu öğrenmeden önce neleri yanlış yaptığımızı bulmalıyız. Eğer sen de aşağıdaki hataları yapıyorsan, saçlarının şekil almamasından şikayet etmemelisin.

Havlu ile kurulamak

Kıvırcık saçlarını havlu ile kurulamamamlısın. Havlu, saçlarının elektriklenip kabarmasına ve yıpranmasına neden olur. Bunun yerine eski bir t-shirt yardımı ile saçlarının nemini alıp doğal yollarla saçlarını kurutmalısın. Eğer saçlarının doğal yollarla kurumasını bekleyecek zamanın yoksa, saç kurutma makinasından yardım almalısın.

Ürün seçimi

Saçlarını şekillendirirken, mutlaka saç tipine uygun ürünleri kullanmalısın. Kıvırcık saçlı kadınlar, saçlarının elektriğini azaltıp, nem verecek ürünleri tercih etmelilerdir. Saçlarını şekillendirirken, ısı yerine saç köpüğü veya jöle gibi ürünler seçersen, saçlarının daha az zarar görmesine yardımcı olabilirsin.

Gece yatmadan önce duş almak

Kıvırcık saçlıların en büyük hatalarından biri, gece yatmadan önce duş almaktır. Gece ıslak saçlarla uyurken, saçlarının doğal şeklini bozabilirsin. Bu neden kıvırcık saçlılar, gün içinde veya sabahları duş alarak, saçlarını daha kontrollu kurutabilirler.

Nem desteği

Saçlarını duş alırken kremliyorsun, peki ya gün içinde? Kıvırcık saçların neme oldukça ihtiyacı vardır. Yumuşak ve canlı görünen saçlar için durulanmayan saç bakım kremlerini çantandan eksik etmememlisin. İhtiyacın olduğunda saçlarını dakikalar içinde canlandırabilirsin.

Photo Credit: Getty Images


Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Curl Contour saç maskesi
Curl Contour saç maskesi
( Maske )
Keşfet
Curl Contour şampuan
Curl Contour şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Matrix RepairInside Durulanmayan Bakım Kremi
Matrix RepairInside Durulanmayan Bakım Kremi
( Bakım Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör