22/05/2021
Saç Sırları
360 38

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır?

Cansu G.
Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Ombre modelleri denilince bizim için akan sular durulur. Farklı ombre renkleri ve ombre tekniklerini denemeyi çok seviyoruz. Ombre modelinde, saç diplerine boya gelmediği için çok kolay renk değiştirebiliyor ve farklı renkleri deneme şansı buluyoruz. 

Bugün radarımızda kızıl ombre var! Kızıl ombre renklerini ve kızıl ombrenin en çok kime yakıştığını araştırdık. Ombre saç modellerine canlı ve enerjik bir görünüm kazandırmak istiyorsan kızıl ombreyi mutlaka sen de denemelisin. Evde kızıl ombre yapımını ve kızıl ombre saç modellerini yazının devamında görebilirsin. 

Kızıl ombre kimlere yakışır?

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır?

Kızıl ombre aslında her ten rengine yakışıyor. Kızıl ombrenin sana yakışıp yakışmaması senin hangi tonunu seçtiğine bağlı. Esmerlere en çok şarap kızılı ve koyu renkli kızıl ombre modellerini yakıştırıyoruz. Böylece kestane, koyu kahve gibi doğal saç rengine uyumlu kızıl renkleri seçebilirsin. Eğer açık tenliysen sultan bakırı, lal kızılı gibi renklerle doğal kumral saç renklerini birleştirebilirsin. 

Buğday tenli olanlar için kızıl ombrenin her rengi uygun. Buğday tenli olanlar genellikle sıcak alt tonlu kızıl renklerini tercih ediyorlar. Ateş kızılı ve böğürtlen kızılı saç renklerini buğday tene ombre yapmak için tercih edebilirsin. 

Kızıl ombre hangi saç renkleriyle uyumludur?

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 1

Kızıl ombre modelleri en çok kestane, koyu kahve gibi naturel saç renkleriyle kombinleniyor. Saç dibindeki doğal rengi değiştirmeden kızıl ombre saç modelini deneyebilirsin. Kızıl ombre renkleri genellikle koyu renklerle birleştirilse de biz, doğal kızıl ve doğal bakır saç rengi olanlara da kızıl ombre tonlarını çok yakıştırıyoruz. Doğal kızıl saç rengini belirginleştirmek için kendi saç renginden 3-4 ton daha koyu kızıl saç rengiyle kızıl ombre yapabilirsin. 

Sarı saçlarına kızıl ombre yapmak istersen saç renklerinin arasındaki kontrasta dikkat etmelisin. Açık sarı ve canlı kızıl saç rengi seni fanatik futbol taraftarına dönüştürebilir. Sarı renklerini bakır tonlarıyla kombinleyerek ideal ombre modelini bulabilirsin. Ombre rengi seçerken saç diplerindeki rengin sıcak veya soğuk tonuyla uyumlu olmasına dikkat et. Saç diplerindeki renk sıcak alt tonlu ise, kızıl renginde de sıcak tonları tercih etmelisin. Aynı kural soğuk alt tonları için de geçerli. 

Kızıl ombre nasıl yapılır?

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 2

Kızıl ombre yapmak için saçlarının sadece uç kısımlarını kızıla boyamak yeterli olacak. Kızıl ombre yaparken doğal saç rengine yakın tonları seçersen saç açıcı kullanmana gerek kalmaz. Eğer kendi saç renginden 2-3 ton daha açık bir ton seçiyorsan saç açıcısı kullanarak saçlarını kızıl boyaya hazırlayabilirsin. 

Ombre saç modelinde saçlarının ne kadarını boyayacağın tamamen sana kalmış. Eğer uzun saçların varsa omuz hizası ve aşağısını kızıl saç boyasıyla boyayabilirsin. Bob kesimi gibi daha kısa saçlara sahipsen kızıl ombrenin kulak hizasında başlamasını tavsiye ederiz. 

Kızıl ombre bakımı nasıl yapılır?: Saçlarını boyadıktan sonra kızıl saç renginin daha uzun ömürlü olması için boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanmalısın. L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan ve saç kremini her yıkamada kullanmak saçlarını dış etkenlerden koruyarak, kızıl saç renginin parlak görünmesini sağlayacak. Kırmızı şakayık ve UV filtresi içeren özel formülü sayesinde saç renginin yoğunluğu artar, kızıl ombrenin solgun görünmesi engellenir.

L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 3
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Kızıl ombre modelleri

Kumral saç için kızıl ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 5

Kumral saç rengine açık kızıl, pembeye yakın renkler çok yakışıyor. Açık kızıl tonları, pembe tonları gibi renklerle saç ucunu boyayabilir, kumral saç rengine yakışan bir görünüm yaratabilirsin.

Bakır ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 6

Doğal bakır saç rengine sahipsen saç uçlarını ve boylarını kendi saç renginden 3-4 ton daha açık veya koyu renklerle boyayabilirsin. Bakır ombreyi en çok açık tenlilere yakıştırıyoruz. Doğal tonlarda bakır saç boyası arıyorsan sana Garnier Color Naturals 7.40+ Sultan Bakırı rengini öneririz. Sultan bakırı saçlarına doğal parlaklık kazandırır, açık ten rengini ortaya çıkarır. 

Garnier Color Naturals 7.40+ Sultan Bakırı saç boyasını buradan inceleyebilirsin.

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 7
Garnier Color Naturals 7.40+ Sultan Bakırı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Sadece saçlarının önlerini boya

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 9

Saç uçlarını boyamak yerine kızıl tonlarını saçlarının ön kısımlarına da yapabilirsin. Farklı saç modellerini denemeyi seviyorsan saçlarının önlerini iddialı bir renge boyamaya ne dersin?

Sarı saçlar için kızıl ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 10

Sarı saç rengine en çok şarap kızılı ombreyi yakıştırıyoruz. Excellence Creme Saç Boyası 6.66 Şarap Kızılı, saç uçlarına yoğun kızıl etkisi kazandıracak, saçlarının çok daha parlak görünmesine yardımcı olacak. 

Pembe ombreye ne dersin?

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 11

İddialı saç renklerini denemek istersen pembe ombre modelini de sana tavsiye ederiz. Koyu kestane saç rengiyle kusursuz kontrast oluşturan bu renk, esmerlere ve buğday tenlilere çok yakışıyor.

Ateş kızılı ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 12

Esmer ve bronz kadınlara ateş kızılının ne kadar çok yakıştığını biliyoruz! Doğal saç rengin ne olursa olsun bu yaz mutlaka ateş kızılı saç rengini denemelisin.

Kıvırcık saçlar için ombre modeli

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 13

Kıvırcık saçların varsa ombre yaparken aşağıdan başlamak yerine saç diplerine yakın bir noktadan başlamalısın. Kıvırcık ombre modellerine canlı kızıl saç renkleri çok yakışacak. 

Kahve kızılı ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 14

İçinde sıcak yansımalar olan kahve saç rengini daha canlı göstermek için saç uçlarına bakır tonlarında ombre yapabilirsin.

Esmer tenliler için kızıl ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 15

Esmer tenlilere koyu saç rengiyle kontrast oluşturan kızıl renklerini öneriyoruz. Koyu kızıl, şarap kızılı ve yoğun kızıl tonları sana çok yakışacak. 

Marjinal ombre

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır? - 16

Saçlarının ön kısımlarını veya sadece ense kısımlarını boyayarak marjinal ombre yapabilirsin! Saçlarını atkuyruğu yaptığında renkli kısımlarını gizleyebilir, istediğinde saçlarını açarak arkadaşlarını şaşırtabilirsin. 

Paylaş

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası  6.66 Şarap Kızılı
Excellence Creme Saç Boyası 6.66 Şarap Kızılı
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals 7.40+ Sultan Bakırı
Garnier Color Naturals 7.40+ Sultan Bakırı
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kırmızı saç boyası hakkında bilmen gereken her şey!
Kırmızı saç boyası hakkında bilmen gereken her şey!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
En iyi 4 kızıl saç boyası
En iyi 4 kızıl saç boyası
Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Sakal Boyasıyla Nasıl Sakal Boyanır?
Sakal Boyasıyla Nasıl Sakal Boyanır?
Oksidanla saç nasıl açılır? Nasıl Kullanılır?
Oksidanla saç nasıl açılır? Nasıl Kullanılır?
Pembe saç boyası: Nasıl Kullanılır, Saç Nasıl Pembe Yapılır?
Pembe saç boyası: Nasıl Kullanılır, Saç Nasıl Pembe Yapılır?
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuanı Deniyoruz!
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuanı Deniyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Sezonun En Popüler Düğün Göz Makyajı Modelleri