07/10/2018
Saç Sırları
360 38

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri

Cansu G.

Annelere özel saç modelleri!

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Çalışan anneler veya ev hanımı olup, tüm gün ev işlerine koşturmaktan kendine fırsat bulamayan anneler için sadece beş dakikada hazırlanacak harika saç modellerini derledik. Artık anneler saçlarını süpürge etmesinler tam tersi ışıl ışıl saçlarıyla göz kamaştırsınlar istiyoruz. :) 

Eğer sen de yoğunluktan saçlarını toplayacak, farklı modeller deneyecek bir zaman bulamıyorsan bu yazımızdaki saç modellerinden ilham alarak kısa sürede farklı saç modelleri yapabilirsin.

Hızlı saç modelleri için hayat kurtarıcı ipuçları!

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri

Çok fazla zamanınızın olmadığını biliyoruz, biz de bu yüzden hızlı bir giriş yapmak istedik! :) Sana özel saç modeli önerilerimize geçmeden önce minik ama çoook etkili ve çok daha hızlı şekilde kusursuz saçlara ulaşmanı sağlayacak önerilerimiz var. Öncelikle saçlarını çabucak yatıştırmak için durulanmayan bakım kremlerini kullanmanı öneriyoruz. Durulanmayan kremleri saçlarını şekillendirmeden önce saçının uç ve boylarına uygulayarak, kabarmaları, elektriklenmeleri engelleyebilirsin.

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 1

Fön çektirdikten sonra fönünün uzun süre bozulmaması için sabitleyici spreylerden yardım almalısın. Ancak spreyi, kuaföründen fön çekmeden önce uygulamasını rica etmeyi bir denemeni öneririz. Fön çekildikten sonra da birkaç fıs uyguladığında uzun süre sabit kalan fönlü saçlara kavuşacaksın!

Son dakika toplantılarına, randevulara ışık hızında hazırlanmak için saçı şekillendirirken, hacim kazandıran köpükleri kullanabilirsin. Saçların dalgalı bir görünüm kazanırken aynı zamanda çok daha hacimli ve havalı görünür. Sana da havalı saçlarının tadını çıkartmak kalır! :)

Kısa saçlı anneler için:

Dalgalı saç modeli

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 2

Kısa saçlar yoğun kadınların en sık tercih ettiği saç kesimlerinden! Senin de saçların kısaysa ve kısa saçlarını açık olarak kullanmak istiyorsan saç köpüğü ile buklelerini belirginleştirerek havalı bir dalgalı saç modeli ortaya çıkarabilirsin. Tabii ki dalgalarının kabarmadan, güzel görünmesi, saçının sertleşmemesi için iyi bir saç köpüğüne de ihtiyacın var. Bizim bu konudaki favorimiz Kérastase Mousse Bouffante Saç Köpüğü! Özellikle gün içindeki koşuşturmada bile dalgalarının hiç bozulmamasını istiyorsan ilk tercihin olmalı. 

Önce köpüğü avucuna sık. Daha sonra saçlarını öne eğ ve buklelerine masaj yaparak saç köpüğünü saçlarına uygula. İşte bu kadar! Saniyeler içerisinde hazır olacaksın.

Burgulu saç modeli

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 3

Özellikle çalışan bir anneysen ve saçların düzse saçlarını bob tarzda kestirerek en doğru tercihi yaptığını söylemeliyiz. Gün içinde saçlarının gözünün önüne gelmesine engel olacak bir önerimiz var sana: saçlarının ön kısımlarına burgu şekli verebilirsin. Saçlarının iki yanından ince örgüler ör ve arkada birleştir. Dilersen saçlarına minik saç aksesuarları takarak daha şık bir hale getirebilirsin.

Topuz saç modeli

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 4

Pratik bir saç modeliyle de sanki kuaföre gidip topuz yaptırmış gibi görünebilirsin. Saçının üst kısmını burgu yapıp, burguya hafifçe krepe yap. Sonrasında da bu tutamı kıvırıp topuz yap ve tel tokalarla sabitle. Sonrasında saçının alt kısımlarına da aynı işlemi uygula. Hazırsın!

Düzleştir

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 5

Kısa saçlarını elegan ve klasik bir modelle kullanmak istiyorsan saçlarını dümdüz şekillendirmeni öneriyoruz. Kısa saçlar düzleştikten sonra kabarmaya meyilli olabiliyor. Bu duruma engel olabilmek için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Saç Bakım Yağı’dan yardım alabilirsin. Besleyici yağlar içeren bu krem, aynı zamanda saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyor. Saçlarına yağ kremi uygulayıp ardından düzleştirerek çabucak havalı bir stil elde edebilirsin. Zaten saçların kısa olduğu için hemencecik düzleştirebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 6
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Orta-uzun saçlı anneler için:

Su dalgası saç modeli

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 8

Orta uzunlukta saçların varsa su dalgalı saç modellerini tercih edebilirsin. Bu saç modeli için illa ki uzun uzun saçlarına maşa yapmana gerek yok. Bir gece önceden saçlarına şekillendirici köpük uyguladıktan sonra saçlarını ikiye ayırıp her iki tutamı da ör. Bu şekilde uyuyup, uyandıktan sonra da örgüleri aç ve dalgalarını parmaklarınla dağıt. Yeni nesil saç modellerinde artık doğallık ön planda, sen de bu trende kolayca ayak uydurabilirsin.

Havalı atkuyruğu saç modeli

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 9

Atkuyruğuna modern bir hava katmaya ne dersin? Daha farklı bir atkuyruğu yapmak isteyen anneler saçlarını atkuyruğu yapmadan önce tepe kısmını kabartarak daha havalı bir tarz elde edebilirler. Önce saçlarının tepe noktasının diplerine doğru hacim veren saç spreyi uygula. Bu noktada L'Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi'nden yardım almanı öneririz. Biz bu sprey yardımıyla krepe yaptığımızda harika sonuçlar elde ettik. Sonrasında ince dişli bir tarakla uçlardan diplere doğru hafifçe saçlarını tara. Ardından saçlarını geniş dişli bir tarakla geriye doğru tara ve atkuyruğu yap. Havalı saçların hazır!

L'Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 10
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Hemen Al

Ensede Topuz

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 12

Ense topuzu her annenin temizlik yaparken, alışverişe çıkarken en sık kullandığı saç modellerinden! Diyelim ki akşam için son dakikada özel bir davet çıktı. Şık kıyafetlerin hazır ama kuaföre gidecek vakit yok... Saçlarını ensede topladıktan sonra saçlarının içinden aldığın bir saç tutamını topuzunun etrafına dolayarak ense topuzunu oluştur. Saçlarının ön kısımlarından da birkaç tutamı serbest bıraktın mı tamamdır! Şıklığını, cool topuzun mükemmel bir şekilde dengeleyecektir.

Bandana kullan

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 13

Çok acelen olduğunda ve saçlarında farklı bir saç modeli istediğinde imdadına renkli saç fularları koşuyor. Saçlarını fularlarla çok daha modern bir şekilde toplayabilirsin.

Uzun saçlı anneler için:

Yan örgü

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 14

Uzun saçlı annelerin mutlaka denemesi gereken saç modellerinin başında yan örgü geliyor. Çok popüler olan bu saç modelini denemek için önce saçlarını yandan ayır. Ardından saçının ön kısmından başlayarak balıksırtı örgü şeklinde saçlarını örmeye başla. Kulak hizana geldiğinde örgüyü sonlandır ve lastik tokayla sabitle. Saçının arkada kalan kısmını örgünün üzerine gelecek şekilde alarak, sanki saçını kulağının arkasına atmışsın gibi bir görünüm oluşturabilirsin. 

Örgülü topuz

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 15

Havalı anneler buraya! Saçlarını dağınık topuz yapmak içi illa ki düğün sezonunun açılmasını bekleme. Önemli buluşmalara giderken veya hafta sonları Örgülü topuz yaparak çevrendekileri şaşırtabilirsin.

Boxer örgü

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 16

Canlı ve dinamik saç modellerini seviyorsan boxer örgülere bayılacaksın. Eğer kızın varsa ona boxer örgü yaptığına eminiz. Peki ya kendin? Kızınla aynı saç modeli yaparak anne kız oldukça havalı görünebilirsiniz.

Dümdüz saçlar

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri - 17

Pratik ve havalı görünmek isteyen anneler dümdüz saç modelini değerlendirebilir. Dümdüz saç modelini yapacaksan tek bir noktaya dikkat etmen gerekiyor: Dip boyası. Biliyoruz, yoğun bir anne olarak dip boyası yapacak fırsatı bulamayabiliyorsun. Eğer beyaz saç diplerin gözle görülecek kadar belirginse dışarı çıkmadan önce L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar İçin Anında Kapatıcı Sprey ile beyaz saç diplerine doğal ve sihirli bir dokunuş yapabilirsin.

Photo credit: Istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Keşfet
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?