Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kötü bir saç kesimiyle saçların uzayana kadar nasıl başa çıkabilirsin?

Kötü saç kesimi kabus olmasın!

Herkesin başına gelebilen durumlardan biri de kötü bir saç kesimi deneyimi... En iyi kuaföre de gitsen kötü saç kesimi durumunu hayatında bir kere yaşıyorsun... Ya kuaför ile senin arandaki iletişim bozukluğundan, ya istediğin saç kesiminin saç tipine uymamasından ya da yeni trend sevdasına kötü saç kesimiyle baş başa kalabiliyoruz. 

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor: Kötü saç kesimi dünyanın sonu değildir! Saç kesimini hiç beğenmediysen bile eminiz bu saç kesimini göründüğünden daha farklı göstermenin birçok alternatifi vardır. Karamsar olma ve aşağıdaki önerilerimizi dikkatlice okuyarak saçların uzayana kadar onlarla barış imzala!

Kabullen...

Saçlarını kestirdin, eve geldin ve gözlerinde yaşlar birikti… Merak etme, seni çok iyi anlıyoruz. Kötü saç kesiminin yarattığı hayal kırıklığı ve çaresizlik hissini biz de deneyimledik... Fakat zamanı geri alamayacağına göre bu saç kesimini kabullenmekle işe başlamalısın. Evet, saçların kötü oldu ama bunu düzeltmenin birden fazla yolu var. 

Saçların uzayana kadar aynalarla barışmak için farklı seçenekleri değerlendirmelisin. Mesela saçlarının fazla kısaldığını düşünüyorsan kötü saç kesimini gizlemeye ne dersin? Evden dışarı çıkmadan önce Kérastase Mousse Bouffante Saç Köpüğü gibi bir şekillendirici köpük ile saç uçlarının dalgasını belirginleştirerek dikkati başka yöne dağıtmayı denemeni öneririz. Hatta saçlarını yandan ayır ve saçındaki hacimi ortaya çıkart! Emin ol, bu şekilde çok havalı görüneceksin. :)

Kérastase Mousse Bouffante Saç Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Hemen Al

Başka bir kuaföre danış

Tek bir kuaförle yetinme. Ne demişler, el elden üstündür. Kötü saç kesiminden sonra ertesi gün veya sakinleştiğin zaman mutlaka başka bir kuaföre gitmeli ve nasıl bir kesim istediğini doğruca ifade etmelisin. 

Editörün önerisi: Kuaförde saçlarının kötü kesildiğini hissettiğin anda kuaförü durdurmayı ve nasıl bir kesim istediğini hatırlatmayı unutma. Kötü saç kesimini engellemek için kuaförünle iyi bir iletişim kurmalı, onunla fikirlerini paylaşmaktan çekinmemelisin.

Rengini değiştir

Rengini değiştir

Saçlarını kestirdin, hiç içine sinmedi... Saçlarını sevmek için yeni renkler denemeye ne dersin? Uzun zamandır hayalini kurduğun balyajı deneyerek saçlarını tam istediğin gibi yapabilirsin. L’Oréal Paris Colorista Effects Balayage sayesinde kolayca saçlarına balyaj yapabilirsin. Balyaj yaptıktan sonra dikkat saç renginde olacağı için, kötü saç kesimini herkesten gizleyebileceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Colorista Effects Balayage
L'Oréal Paris Colorista Effects Balayage
( Saç Boyası )
Hemen Al

Tel tokalarla arkadaş ol

Tel tokalarla arkadaş ol

Bu madde kakül kestirip de sevemeyenlere gelsin! :) Kakül kestirdikten sonra ya çok seversin ya da hiç sevmezsin, ortası yoktur. Eğer kakülü sevmeyen gruba dahilsen kakülünü gizlemek için bolca tel tokaya ihtiyacın olacak. Kakülü ikiye ayır ve burarak saçlarının yan tarafına gizle. İşte bu kadar! Kaküllerin uzayana kadar tel tokalar en büyük yardımcın olacak!

Balerin topuzunu yapmayı öğren

Balerin topuzunu yapmayı öğren

Uzun saç kesimini beğenmeyenlerin kurtarıcı saç modeli sıkı balerin topuzu oluyor. Her saç kesimini gizleyebilen balerin topuzunu bir iki ay kullanarak bu dönemi rahatlıkla atlatabilirsin. Öncelikle saçlarına Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi yağ kremini uygulayıp saçlarını kontrol altına almanı öneririz. Bu şekilde saçların kabarmadan, elektriklenmeden kolayca şekil alabilecek kıvama gelecektir. Daha sonra saçlarını burarak tepede sıkı bir topuz yap ve tel tokalarla sabitle. Şimdi, saç kesiminin kötü göründüğünü kim bilebilir ki? :)

Saç aksesuarı kullan

Saç aksesuarı kullan

Kötü saç kesimi uzayana kadar şapkalar, bandanalarla iyi anlaşmalısın. Özellikle yaz aylarında büyük hasır şapkalarla hem havalı görünebilir, hem de saçlarını gizleyebilirsin.

Yeni saç modelleri dene

Yeni saç modelleri dene

Salaş örgü modellerini deneyerek bu süreci kolaylıkla atlatabilirsin. Saçlarını işe veya okula giderken örebilir akşamları da salaş bir atkuyruğu yapabilirsin. Bu süreçte toplu saç modelleri deneyerek saçlarını olabildiği sürece açık bırakmamalısın. Saçlarının gün içinde bozulmaması için L’Oréal Proffesional Tecni Art Air Fix saç spreyi ile sabitlemeyi ise unutmamalısın!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni ART Air Fix Sprey
L'Oréal Professionnel Tecni ART Air Fix Sprey
( Saç Spreyi )
Keşfet
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Satın Al
L'Oréal Paris Colorista Effects Balayage
L'Oréal Paris Colorista Effects Balayage
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saçlarını kısacık kestirmeye hazır olup olmadığını bu testle öğrenebilirsin!
Uzun yüzlere en çok yakışan 6 saç kesimi
Farklı Saç Kesimiyle Bambaşka Birine Dönüşmek İsteyenlere Özel Farklı Saç Kesim Modelleri
Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Coachella Makyajlarını İnceliyoruz: Festival Makyajını Kendin Yap!