Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
23/01/2018
Saç Sırları
360 38

Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri

Cansu G.

Kötü saç gününe hayır de!

Galeri Görünümü Slayt Görünümü
Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri

Bazı sabahlar uyanıp aynaya dahi bakmak istemezsin... Bu sabahların nasıl geçtiğini tahmin edebiliyoruz. Dur, sen söylemeden biz tahmin edelim! Kötü saç gününün sabahında önce saçlarına şekil vermek için jöle, saç spreyi veya köpük gibi bütün bildiğin yolları denersin. Eğer hala saçların şekil almıyorsa en sonunda sıkı bir topuz yapıp okulun veya işin yolun tutarsın. Ancak şimdi sana önereceğimiz saç modelleri ile kötü saç gününde bile harika bir görünüm sağlayacaksın :)

Kötü saç günü nedir?

Kötü saç günü eminiz ki herkesin başına gelen en can sıkıcı durumlardan bir tanesidir! Bazı günler saçlarını yıkayıp uyuduğunda ertesi sabah kabaran, asla şekle girmeyen saçlarla karşılaşabilirsin. Veya tam tersi saçlarının yıkadıktan bir gün sonra hızlıca yağlanan saçların yine kötü bir görünüme neden olabilir. Kısaca kötü saç gününün belli bir sebebi yoktur. Sabah uyandığından kabarmış veya tam tersi sönmüş ve şekil almayan saçlarla uyanıp kötü saç gününe "günaydın" diyebilirsin. İşte bu tarz günler için imdadına yetişen saç modellerini seninle paylaşıyoruz :)

Örgülü saç modelleri

Kötü saç günlerinde tercih edebileceğin saç modellerinin başında örgülü saç modelleri geliyor. Örgülü saç modeli sayesinde şekil almayan saçlarını kolaylıkla kontrol altına alabilirsin. Özellikle uzun saçların varsa XXL örgülerle saçlarının hacmini ön plana çıkarabilirsin. Saçlarını ördükten sonra gün boyunca sabit kalması için güçlü tutuşa sahip L’Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Sprey ile saçlarını sabitlemeyi ise sakın unutma!     

Kötü saç gününü avantaja çevirmek için saçlarını önce sıkı bir at kuyruğu yap, daha sonra at kuyruğunu örerek farklı bir saç modeli yakala. Saçlarının daha doğal görünmesi için saçlarının önlerinden ince saç tutamları çıkarabilirsin. 

Yarım toplanan saç modelleri

Saçlarının yağlı göründüğü günlerde yarım toplanan saç modellerini tercih edebilirsin. Yarım toplu saç modelleri saçlarına ekstra hacim ve canlılık katacak. 

Editörden öneri: Eğer saçların çok çabuk yağlanmaya eğilimliyse kil içeren Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım serisini denemeni öneririz. Saçı ağırlaştırmadan besleyen ve kil içeriği ile yağ dengesini sağlamaya yardımcı olan bu seri bizim de favorilerimiz arasında!

Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı'nı aşağıda bulabilirsin.

L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Saçlarının tamamını öncelikle saç köpüğüyle dalgalandır. Saçlarına hafifçe masaj yaparak buklelerinin ön plana çıkmasını sağla. Daha sonra saçlarını ön kısımlarını arkada burgu şeklinde kıvırıp tel tokalar yardımıyla sabitle. İşte bu kadar! 

Topuz modelleri

Kötü saç gününü hızlıca yenmek istiyorsan topuz modellerine de bir şans vermelisin. Özellikle ikili topuz modeli hem keyifli, hem de dinamik bir görünüm sağlayacaktır.

Saçlarına önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayarak saçlarının daha kolay şekil almasını ve parlak bir görünüm sağla. Daha sonra saçlarını ortadan ikiye ayır ve saçlarının her iki tarafını da burgu şeklinde kıvırıp ikili topuz yap. Doğal bir görünüm için saçlarını yanlara doğru hafifçe çekerek saçlarını gevşetebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Editörden öneri: Kötü saç günlerinde en sık yaşadığın saç sorunu kabaran, elektriklenen saçlarınsa Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem senin için ideal! Durulanmayan bu bakım kremini kuru ya da ıslak saçlarına uygulayıp saçlarını kolayca tarayabilir, mükemmel şekil almasını sağlayabilirsin. Yani tam bir kötü saç günü kurtarıcısı!

Saç bandı kullan

Bizim kötü saç günlerimizin kurtarıcısı genellikle saç bantları oluyor. Saçlarını öncelikle tara, daha sonra saç bandını takarak saçlarının öne gelmesini engelle. Renkli saç bantları ya da fularlar kullanarak eğlenceli görünümler de elde edebilirsin.

Saçlarını topladıktan sonra da saç fuları kullanarak da kötü saç gününün üstesinden gelebilirsin. Topuzunun etrafına saracağın fular oldukça sempatik bir stil yaratacaktır!

At kuyruğu modelleri

Kötü saç günü kusursuz görünmene engel değil! Saçlarını kötü saç gününde at kuyruğu yapmak istiyorsan ensede at kuyruğu modelini tercih edebilirsin. Saçlarını ensede topladıktan sonra salaş bir görünüm için saçlarını hafifçe gevşetmeyi unutma!

Eğer saçlarını şekillendirmek için vaktin varsa saçlarını maşayla da dalgalandırabilirsin. Saçını tepede toplayıp ön kısımdan birkaç tutamı serbest bırak. Ardından maşa ile at kuyruğunu ve saçının ön kısımlarını dalgalandır. Böylece kolayca hacimli ve havalı bir görünüm elde etmiş olacaksın!

Editörden öneri: Saçlarının doğal bir hacim kazanmasını istiyorsan saçına L'Oréal Paris Studio Pro Boost It Hacim Spreyi'ni uygulayarak saçlarının uzun süre hacimli görünmesini sağlayabilirsin. 

Paylaş

Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Kremi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Satın Al
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En güzel sade saç modelleri!
Mini test: Podyumlardaki 2019 saç trendlerinden hangisi tam sana göre?
İkonik bukleler: En beğenilen bukleli saç modelleri!
Bugünkü fönüm yarına da kalsın diyenler buraya! Size özel ipuçlarımız var!
Tümünü Gör
Kendimize vakit ayırıyoruz: Evde saç bakımıyla kendini şımart!
Saçlarımızı şımartıyoruz: Evde saç bakımında favorimiz olan 5 saç bakım ürününü inceledik!
Moralimizi yükseltiyoruz: Evde daha keyifli vakit geçirmek için öneriler!
İnceliyoruz: Şarap Kızılı Saç Rengi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Evde Kendini İyi Hissetmenin Yolları