Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Koyu saç renklerine sahip olanların anlayacağı 5 sorun

Bakalım esmerler haklı mı, haksız mı?

Esmerler sarışınları, sarışınlar da esmerleri hep kıskanır. Esmerler hep sarışın, sarışınlar da hep koyu saçlara sahip olmak isterler. Bugün esmerlerin neden sarı saçları bu kadar istediğini araştırdık ve ortak sorunlara göz attık. Koyu renk saçlara sahip olanların hep şikâyet ettiği 5 maddeyi senin için açıklıyoruz! Bakalım esmerler haklı mı, haksız mı?

Örgü modelleri sarışınlarda durduğu gibi durmaz

Siyah, koyu kahverengi saçlara sahip olanlar, yazın en popüler trendi örgü modellerinden uzak kalıyorlar. Nedeni ise çok basit! Örgü modelleri koyu renk saçlarda çok fazla belli olmuyor. Sarışın ve ince telli saçlara sahip olanlarda oldukça havalı ve şık görünen bu model, esmerlerde belli bile olmuyor.

Saç dipleri kâbus olur

Saçlarını daha açık renklere boyattıktan sonra 15-20 günde bir saçlarını tekrar boyaman gerekiyor, çünkü saç diplerinden çıkan koyu renk saçlar seni rahatsız edebilir. Sarışınlarda ise bu sorun esmerlerdeki daha yoğun yaşanmıyor. Saç dipleri zaten açık renk çıktığı için maalesef onlar saçlarını bir ay boyatmasa da çok kötü görünmez.

Fotoğraflarda saçların belli olmaz

Özellikle arkası siyah olan fonlarda saçların belli bile olmaz! Karanlık mekânlarda çekilen fotoğraflarda saç stilin maalesef sarışınlar kadar belli olmayabilir. Böyle durumlarda yüksek atkuyruğu veya dağınık topuz gibi dikkat çekici saç modelleri yaparak fotoğraflarda daha belirgin çıkabilirsin.

Renkli saçlar mı?

Son yıllarda popüler olan mavi, pembe, mor gibi renkler esmerler için hayaldir. Sarışınların sadece mavi boya sürerek elde ettikleri o saç rengi için saç saatlerce saçlarını açtırıp, daha sonra maviye boyaman gerekiyor. Sadece farklı bir görünüm, birkaç hafta sürecek farklı bir görünüm için esmerlerin bayağı bir uğraşması gerek!

Daha cansız görünüyor

Koyu saçlar, açık renkli saçlara göre daha cansız ve solgun görünebiliyor. Açık renkler güneşi daha iyi yansıttığı için gün ışığında parlıyor ve ışıl ışıl görünebiliyor fakat sen saçlarına saç bakım yağı sürmeden aynı etkiyi göremiyorsan esmerlerin dünyasına hoş geldin!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kahve saç renginin en yoğun ve en çarpıcı tonlarına ulaşmaya ne dersin?
Doğal tonların hâkimi sütlü kahve saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğuk kahve saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Evde badem kahve saç nasıl boyanır?
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Şeyda Erdoğan Denedi: Tüm Yüze Uygulanabilen Göz Altı Kapatıcısı