Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
17/01/2018
Saç Sırları
360 38

Küllü kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Cansu G.

Küllü kumral saç rengiyle ciddi düşünenler buraya!

Küllü kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey! Küllü kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

2019 yılı saç trendlerinin başında küllü kumral saç rengi geliyor. Doğal saç renklerine olan ilgi günden güne artmaya devam ediyor. Sen de saçlarında yokmuş gibi görünen bir renk istiyorsan küllü kumral saç rengine bakabilirsin. Peki, küllü kumral saç rengi nasıl bir renk? Kimlere yakışır? Bakımı nasıl olmalıdır? Merak ettiğin tüm soruları cevaplıyoruz!

Küllü kumral saç rengi nasıl bir renk?

Küllü kumral saç rengi

Küllü kumral saç rengi oldukça doğal görünen bir renk. Koyu sarı ile açık kahverengi arasında yer alan bu renk, saçlarda ışıl ışıl bir etki yaratıyor. Grimsi tonda, soğuk yansımaları olan küllü kumral saç rengiyle bütün ilgiyi saçlarında toplayacağın kesin! 

Küllü kumral saç rengi hangi ten renklerine yakışır?

Küllü kumral saç rengi

Küllü kumral saç rengi aslında herkese yakışıyor. Ancak eğer açık tenliysen açık küllü kumral tonlarını tercih edebilirsin. Bu saç rengi sayesinde kimse saçlarının boya olduğunu anlamayacak, kendi saç rengin olduğuna inanacaktır. Esmer tenliysen de koyu küllü kumral tonlarını tercih etmelisin. 

Buğday tenliler ise küllü kumralın her tonunu gönül rahatlığıyla deneyebilirler. Özellikle bu tonlar bronz tenlere de çok yakışıyor. Mesela yazın tatile gitmeden önce saçlarını küllü kumral rengine boyatarak yepyeni bir görünüm elde edebilirsin. 

Küllü kumral saç rengi modelleri

Küllü kumral saç rengi modelleri

Küllü kumral saç renginin en büyük özelliği saçta doğal bir görünüm bırakması. Eğer saçlarının boyalı olduğunun anlaşılmadığı renkleri tercih etmek istiyorsan küllü kumral tam sana göre.

Küllü kumral saç renginin en sevilen yanlarından biri de saçlarda ışıltılı bir görünüm yaratması. Yıpranmış saçlarının daha sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsan küllü kumral saç rengini mutlaka denemelisin. 

Küllü kumral saç rengine daha orijinal bir hava katmak istiyorsan biraz daha griliği arttırarak küllü yansımanın baskın olduğu bir tarz tercih edebilirsin. 

Küllü kumral saç renkleri her boy saça çok yakışıyor. Ancak saçlarında daha genç ve dinamik bir etki yaratmak istiyorsan saçlarını uzun bob tarzda kestirebilirsin.

Eğer küllü kumral saç renginin içindeki ışıltıları ön plana çıkarmak istersen saçlarını dalgalı stilde şekillendirmeni öneriyoruz.

Küllü kumral saç rengi nasıl elde edilir?

Küllü kumral tonunu evde elde küllü kumral saç boyası ile elde edebilirsin. Yoğun ve zengin bir küllü kumral tonu için Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral tonunu deneyebilirsin. Color Naturals serisi,  içeriğindeki besleyici yağlar sayesinde saçlarını yumuşacık yapar. Uzun süre kalıcılığı olan ve yüzde yüz beyaz kapama özelliği de olan Garnier Color Naturals serisi, saçlarında ipeksi bir his bırakacak. Eminiz ki vazgeçilmez saç rengin olacak :)

Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral tonunu aşağıda bulabilirsin.

Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral
( Saç Boyası )
Hemen Al

Küllü kumral saç renginin bakımı nasıl olmalı?

küllü kumral

Garnier Color Naturals serisi sayesinde saçların boyandıktan sonra çok parlak görünecek, zengin bir renge kavuşacaktır. Ancak yine de saç bakımına özen göstermeye devam etmeni öneririz. Öncelikle saçlarını yıkadığın şampuanın ve saç kreminin boyalı saçlara özel olmasına dikkat etmelisin. Haftada bir veya iki kere kullanacağın boyalı saçlara özel saç maskesi saç renginin kalıcılığını arttırmasına yardımcı olacak. Saçlarını yıkarken ılık su kullanmaya özen göstermelisin. Çok sıcak su, saçlarının kurumasına ve solgun görünmesine neden olabilir. 

Bakımına da özen gösterdikten sonra küllü kumral saçlarınla büyüleyici görüneceksin!


Photo credit: Pixel formula, istockphoto.com, Photo by Gian Cescon for Unsplash.com, Photo by Guillaume Bolduch for Unsplash.com, Photo by Marta Boixo for Unsplash.com, Photo by Seth Doyle for Unsplash.com, Photo by Tamara Bellis for Unsplash.com

Paylaş

Küllü kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Öneriyoruz: En İyi Küllü Kumral Saç Boyası
​Evde küllü kumral saçlara nasıl sahip olunur?
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yağlı Ciltler İçin 6 Fondöten Önerisi