02/11/2016
Saç Sırları
360 38

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri

Cansu G.
Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Küllü sarı saç rengi şu sıralar herkesin en beğendiği saç renkleri arasında! Soğuk bir alt tona sahip, griye dönük yansımalara sahip küllü sarı ve küllü sarı ombre, bizim en sevdiğimiz saç stillerinden! Ünlü yıldızların da tercihi olan açık küllü sarı, bu sezonun en iddialı renklerinden biri olacak gibi görünüyor.

Sen de küllü açık sarı rengine bir şans vermek istiyorsan yazımızın devamına alalım seni!

Küllü Sarı Saç Rengini Tanıyalım!

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri

Modern bir görünüm sağlayan parlak küllü sarı saç rengi, dalgalı saçlarla da harika bir uyum içinde. Küllü sarı boya saçlara daha kumral ve naturel yansımalar kazandırıyor. Bu nedenle sen de saçlarında griye dönük yansımalar istersen küllü sarı saç boyası ile tanışmalısın.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 1

Editör önerisi: Saçlarını ekstra küllü sarı saç rengine boyamak isteyenler için mükemmel bir önerimiz var: yeni L'Oréal Paris Excellence Cool Créme 8.11 Ekstra Küllü Sarı saç rengi! :) Turunculaşma karşıtı Mor Teknolojisi ve zenginleştirilmiş 3’lü bakımı ile uzun süre kalıcı, soğuk yansımalı saç renkleri sağlayan Cool Créme ile hayalindeki ekstra küllü saç rengine kavuşabilirsin. 

L'Oréal Paris Excellence Cool Créme 8.11 Ekstra Küllü Sarı saç rengini aşağıda bulabilirsin.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 2
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Küllü Sarı Saç Rengi Tonları

Küllü Sarı Ombre Saç Rengi 

Küllü Sarı Ombre Saç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 5

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 6

Koyu küllü sarı özellikle buğday ve esmer tenlilere çok yakışıyor. Eğer buğday tenliler daha açık sarı tonlarına yönelmek isterse küllü platin sarısı veya kül sarısı tonlarında ombre yaptırabilirler. Küllü platin ombre yaptırarak hem sarışın olabilir hem de dip boyasıyla uğraşmamış olursun.

Editör önerisi: Sarı saç rengine sahip olanların en büyük sorunlarından biri, saçları uzadıkça ortaya çıkan koyu saç dipleri! Eğer sen de koyu diplerinden şikayetçiysen Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey tam sana göre! Sadece 3 saniyede koyu saç diplerini kapatabiliyor, hızlı bir şekilde kuruyor ve uygulama sonrasında ilk şampuanlamada saçtan kolayca çıkıyor.

L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 7
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Sarıdan Koyu Sarıya
( Sprey )
Hemen Al

Açık Küllü Sarı Saç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 9
Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 10

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 11

Açık sarının biraz daha baskın olduğu bir çok açık küllü sarı tonu, pürüzsüz düzlükteki saçlarla çok güzel görünüyor. Küllü platin saç rengi açık tenlilerde oldukça doğal bir görünüm sağlıyor. Küllü sarı saç modelleri isteyenler günlük topuz modelleri ve örgü stiline göz atabilirler. 

Koyu Küllü Sarı Saç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 12
Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 13
Koyu Küllü Sarı Saç Rengi

Koyu küllü sarı saç rengi üzerine soğuk ve küllü yansımalar, özellikle açık ten rengine sahip olanlara bambaşka bir dokunuş katıyor! Yoğun küllü sarı rengi dalgalı saç modeliyle birleştiğinde çok daha havalı görünüyor! Küllü koyu sarı saç renginden sonra başka bir saç rengi denemek istemeyeceksin.

Küllü Platin Sarısı Saç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 15

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 16

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 17

Küllü Platin Sarısı Saç Rengi

Pek bilinir bir küllü sarı tonu olmasa da gümüş tondaki açık küllü kumral sarı saç rengini de tercih edebilirsin. Küllü sarı tonları arasında parlak küllü sarı saç rengi de öne çıkıyor. Parlak saç renklerini seviyorsan küllü platin saç rengi veya küllü platin ombre modellerini deneyebilirsin.

Parlak Küllü Sarı Saç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 19
Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 20
Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 21

Küllü sarı saç rengi, uzun saçlarla beraber tercih edildiğinde ortaya daha iddialı bir görünüm çıkıyor. Bizce bu çekici görünümle dikkatleri üzerinde toplamaman imkansız! :) Eğer uzun saçların varsa koyu küllü sarı saç boyası ile ortaya harikalar çıkarabilirsin.

Küllü Bebek Sarısı Saç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 22

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 23
Küllü Bebek Sarısı Saç Rengi

Küllü bebek sarısı açık tenlilere çok yakışan sarı tonlarından biridir. Eğer sarı saç rengini baştan aşağı değiştirmek istemezsen, ombre küllü sarı renkleri veya koyu kumral tonlarıyla da doğal saç stilleri elde edebilirsin. 

Küllü Sarı Röfle Modelleri

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 25

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 26

Küllü sarı saç rengi üzerine açık sarı tonda röfle yaptırabilir ya da kumral veya kahve tonlarındaki saç rengi üzerine küllü sarı röfle yaptırabilirsin.

Küllü Sarı Hangi Cilt Tonlarına Yakışır?

Küllü Sarı Hangi Cilt Tonlarına Yakışır?

Küllü sarı saç her cilt tonuna uyan bir renk. Eğer saçlarının tamamını boyatmak istemiyorsan küllü sarı röfle veya küllü sarı ombre de yaptırabilirsin. Beyaz tene uygun sarı saçları renklerinden en çok açık küllü sarı rengini öneririz. Çok açık küllü sarı veya küllü platin rengi açık tenlilerde çok havalı görünüyor.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 28

Buğday tenlilerde ise küllü kumral, koyu küllü kumral tonları ön plana çıkıyor. Buğday ten renginin sıcaklığı ile küllü kahve saçların uyumunu biz çok seviyoruz. Esmerlerde ise küllü ombre veya küllü sarı röfle inanılmaz güzel görünüyor!

Küllü Sarı Saç Boyaları ve Numaraları

L'Oréal Paris Excellence Cool Créme 8.11 Ekstra Küllü Sarı

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 29

Küllü sarı saç rengi denemek isteyenler için ilk önerdiğimiz küllü saç boyalarından biri, son dönemin favorilerinden olan L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı. Hem açık tenlilere hem de buğday tenlilere yakışan küllü sarı saç rengi saçlarına bir anda ışıltı kazandıracak! 

Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 30

Küllü yansımalarıyla ekstra açık doğal sarı saç renginin en havalı haline, Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı ile ulaşabilirsin. Saçı derinlemesine besleyen zeytin, avokado ve karite yağları içeren Garnier Color Naturals ile uzun süre kalıcı ve parlak saç rengine kavuşabilirsin.

Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı rengini aşağıda bulabilirsin.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 31
Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

L'Oréal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı

L'Oréal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı

Küllü sarı saç rengi isteyen açık tenliler L'Oréal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı saç boyasını denemeli! Saçlarında açık sarı görünümler elde etmek için küllü sarı saç boyasıyla saçlarını renklendirebilirsin.

L'Oréal Paris Excellence Creme 8.1 Küllü Koyu Sarı

L'Oréal Paris Excellence Creme 8.1 Küllü Koyu Sarı

Küllü koyu sarı saç rengini biz en çok buğday tenlilere yakıştırıyoruz. Saçlarını L'Oréal Paris Excellence Creme 8.1 Küllü Koyu Sarı saç boyasıyla boyadıktan sonra boya kutusunun içinden çıkan Ph dengeli şampuan ve saç kremi ile saçlarına bakım yapmayı unutma!

L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 810 Parlak Küllü SarıL'Oréal Paris Casting Creme 810 Parlak Küllü Sarı

Saçlarında ışıltılı ve canlı bir küllü sarı saç rengi arıyorsan L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 810 Parlak Küllü Sarı tam sana göre! 28 yıkamaya kadar geçerli bu saç rengi saçlarında göz alıcı bir parlaklık yaratacak. 

Turuncu Saçı Küllü Sarı Yapmak Mümkün Mü?

Küllü ve soğuk yansımalara sahip bir renk olduğu için küllü sarı saç rengine sahip olanlar bu küllü rengi koruyacak mor şampuanları kullanmalılar. Mor şampuanlar saç renklerindeki sıcak yansımaları nötralize ederek daha soğuk bir tona ulaşmayı sağlarlar. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. İlk kullanımdan itibaren saç rengine etki edip, düzenleyen bu mor şampuanı kozmetik marketlerde bulabilirsin.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 36

Mor şampuan sonrasında mor maske ile rutine devam edebilirsin. Elseve Renk Düzeltici Mor Maske'yi normal şampuanlama ritüeline ek olarak, haftada 1 kez Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan sonrasında uygulayabiliyorsun.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 37

Bu bakım serisine yeni bir ürün de eklendi: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi! Bitkisel kolajen içeren formülü ile saç yıpranmasına ve matlığa karşı savaşmaya yardımcı olarak saçı güçlendiriyor. Böylece saçlarını yoğun şekilde besleyebiliyor, kısa sürede daha küllü, daha soğuk tonda saç rengine ulaşabiliyorsun. Hayalindeki küllü sarı saç rengi için bizce ideal bakım! :)

Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi aşağıda bulabilirsin.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 38
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Küllü Sarı Saç Modelleri

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 40

Saç köklerine doğru hacim veren saç spreyi sıkıp, saç derine parmak uçlarınla masaj yaparak hacim oluşmasını sağla. Ardından saçlarını ayırıp, üst kısımlarına krepe yap ve biraz daha saç spreyi uygula. Sadece saç boylarından başlayarak saçlarını klasik örgü şeklinde örüp lastik tokayla sabitle.

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 41

Şekillendirici köpüğü saçlarına uygulayıp, saçlarını parmaklarınla çevirerek kurut. Kurutma işleminden sonra, hafifçe saçlarını tara. Bütün saçını ensenin üstünde toplayıp, klasik örgü stiliyle ör ve tel tokalarla tuttur. Dağınık ve özensiz gibi görünmesi için lastik toka ve klipsler yerine bolca tel toka kullanmanı öneririz. Tabii ki sabitleyici saç spreyini uygulamayı da unutma!

Küllü Sarı Saç Rengi Bakım İpuçları

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 42

Küllü sarı saç bakımı için mor şampuanı saç bakım rutinine ekmelisin. Kozmetik marketlerde bulabileceğin mor şampuanı haftada bir-iki kere kullanarak saç rengindeki çiğ yansımaları kontrol altına alabilirsin. 

Editör önerisi: Bizim favorilerimizden olan mor şampuanlardan bir diğeri de Kérastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Saç Banyosu! Kérastase'ın bu mor şampuanı hem saç rengini düzenliyor, hem de saça bakım yapıyor ve yalnızca uzman Kérastase kuaför salonlarında bulunuyor.

Küllü Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri - 43

Evde küllü sarı saç boyamak için öncelikle küllü sarı saç boyası edinmen gerekiyor. Eğer kararsızsan yukarıdaki önerilerimizden birini deneyebilirsin. Sonrasında ise aşağıdaki adımları takip ederek saçlarını küllü sarı rengine boyayabilirsin:

·       Eldivenlerini taktıktan sonra kuru, yıkanmamış saçlarını diplerden ayırarak boya karışımını diplere doğru uygulayıp saç derine masaj yap.

·       Ardından saçının boy ve uçlarına, tamamına da uygulayıp boya kutusunun üzerinde yazan süreyi bekle.

·       Süre dolduktan sonra da saçlarını ılık suyla, berrak su akana kadar iyice durula. Sonrasında ise kutu içerisinden çıkan şampuanla saçlarını yıkayıp besleyici maskeyi uygula. İşte bu kadar!

Paylaş

Küllü Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Satın Al
Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı
Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kül rengi saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
Kül rengi saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
​Sarı saçlarda 2021 trendleri
​Sarı saçlarda 2021 trendleri
Tümünü Gör
Merak edilen soruyu cevaplıyoruz: Kreatin saç döker mi?
Merak edilen soruyu cevaplıyoruz: Kreatin saç döker mi?
Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu
Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Infaillible Automatic Jel Göz Kalemleri