Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kuru Şampuan Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saçların sürekli yağlanıyorsa ve her durumda yıkama fırsatı bulamıyorsan, çantana mutlaka kuru şampuan atmalısın.

Yağlı saçlarla baş etmek kolay olmayabilir. Saçların sürekli yağlanıyorsa ve her durumda yıkama fırsatı bulamıyorsan, çantana mutlaka kuru şampuan atmalısın.

Saçlarını yıkayamamak, yağlı saçlarla gezmek zorunda olduğun anlamına gelmiyor. Kuru şampuan saçındaki fazla yağı emerek, saçlarını tazelemek ve saçlarını yıkamayı ertesi günü ertelemek için imdadına yetişti!

Kuru Şampuan Nedir ve Ne İşe Yarar?

kuru şampuan nedir?

Yağlı saçlarının nedeni saç derin tarafından üretilen fazla yağ. Bu natürel yağ saçını koruyup, saç derini nemlendirse de fazlası saçlarının yağlı ve kirli görünmesine neden oluyor. Her gün saç yıkamak kolay olmadığında ise yardımımıza kuru şampuanlar yetişiyor.

Kuru şampuanla saç diplerini saçlarını yıkamadan tazelemek çok kolay. Ürünü cömertçe sık ve saçındaki yağı emmesi için biraz zaman ver. Ardından saçlarını fırçala ve hazırsın!

Böylece artık saçındaki yağı, saçlarını ağırlaştırmadan arındırabilirsin.

Kuru şampuan ne işe yarar?

Kuru şampuan ne işe yarar?


- Kuru şampuan sayesinde fönün daha kalıcı olacaktır. Nasıl mı? Fön çektirdikten sonraki gün saçların sönük göründüğü için mecburen yıkamak zorunda kalıyorsun. Kuru şampuan ile saç diplerindeki yağı arındırarak sanki 5 dakika önce fön çektirmiş gibi görünebilirsin.

- Renkli saçlarının ilk günkü gibi parlak görünmesi için saçlarını şampuanla yıkamak yerine kuru şampuanla saçlarını temizlemelisin. Pembe, mavi, gri tonlarındaki saç renginin solmaması için çok sık yıkaman önerilmez. Bunun yerine saçlarındaki yağı ve kiri kuru şampuanla ortadan kaldırabilirsin.

- Saç rengini açtırdığında saçlarına yoğun bir kimyasal işlem uygulandığı için yıpranma görülebilir. Köpüklü şampuanlar saç uçlarının kurumasına yol açtığı için saçlarının yıpranma sürecini hızlandıracaktır. Saç rengini açtırdıktan sonra kuru şampuan kullanarak daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsin. 

-Dışarı çıkmak için 5 dakikan olduğu zamanlarda kuru şampuan kullanmak sana zaman kazandıracaktır.

- Saçlarının sönük göründüğü zamanlarda, saç diplerine kuru şampuan sıkarak daha hacimli görünmesini sağlayabilirsin. 

- Dağınık topuz, kalıcı saç dalgası veya sıkı örgü modellerinde saçlarımız aralardan çıkarak hiç hoş olmayan bir görüntü yaratabiliyor. Bu görünümü önlemek için saçlarına kuru şampuan sıkmalı, daha sonra saçlarını şekillendirmelisin. Kuru şampuan, saç modeline kalıcılık katacaktır. 

- Spordan sonra duş alacak zamanın yoksa kuru şampuanla anında havalı bir görünüme bürünebilirsin. Saç diplerine kuru şampuan sık ve hazırsın. 

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

kuru şampuan nasıl kullanılır

Kuru şampuanı, kuru saçlarının diplerine uygulamalısın. Eğer saçlarını şekillendireceksen kuru şampuanı saçlarının tamamına uygulayarak saç modelinde kalıcılık sağlayabilirsin. Kuru şampuanla daha hacimli saçlar elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

kuru şampuan nasıl kullanılır

Kuru şampuan, saç diplerinde beyaz toz görünüm bırakabilir. Merak etme bu çok normal! Saçlarının diplerini biraz havalandırarak karıştırmalısın. Böylece saçların daha hacimli görünecek ve beyaz toz izler ortadan kaybolacaktır. Kabarık saç modelini beğeniyorsan saçlarını karıştırdıktan sonra ortaya çıkan görüntüyü çok seveceksin. Saçlarının kabarmasını istemiyorsan saçlarını karıştırdıktan sonra sık dişli bir tarak yardımıyla saçlarını tarayabilirsin. 

Kuru Şampuan Çeşitleri ve Saç Tipine Göre Kuru Şampuan Seçimi

Kuru Şampuan Çeşitleri ve Saç Tipine Göre Kuru Şampuan Seçimi

Saçlarını sürekli yıkamak istemeyenler, vakit bulamayanlar veya saç sağlığından endişelenenlerin tercihi kuru şampuan oluyor. Bunların yanı sıra renkli saç sağlığı için de kuru şampuan kullanmak çok önemlidir. Köpüklü şampuanlar saç renginin solgun görünmesine yol açabilir. 

Kuru şampuan, yağlı saçlar için kuru şampuan, kuru saçlar için ve renkli saçlar için farklı çeşitlere sahiptir. Kuru şampuan önerisi saç tipine ve kullanım amacına göre değişebilir. En iyi kuru şampuanlar arasından Matrix Total Results Miracle Extender Kuru Şampuan'ı mutlaka denemelisin. 

Photo credit: Pixel Formula

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase V.I.P. Volume In Powder Sprey
Kérastase V.I.P. Volume In Powder Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Next Day Hair
Next Day Hair
( Şaç Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​Yağlanan, ağırlaşan saçları gizleyebilen saç modelleri!
Saçlarını her gün yıkamak zorunda olan yağlı saçlar için önerilerimiz!
Yağlı saçların için bakım yaparken, hafifleten bir şampuan mı arıyorsun?
Çabuk yağlanan saçlarda gerçek hafiflik hissine ulaşmak için atman gereken 6 adım!
Tümünü Gör
Marjinal gelinlere özel: Renkli saçlarınla büyüleyici bir gelin ol!
Kötü bir saç kesimiyle saçların uzayana kadar nasıl başa çıkabilirsin?
Colorista Hair Makeup ile Rengârenk Yaz Görünümleri: Melodi Elbirliler’in Yaz Stili
Melodi Elbirliler’in saç makyajı sırrını öğreniyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Turkuaz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?