Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kuru ve mat saçlara sahip her kadının bilmesi gereken 6 bakım tavsiyesi

Işıl ışıl parlak saçlar mı istiyorsun? O zaman bu tavsiyelerimiz senin için!

Saç renginin ya da saç kesiminin nasıl olduğunun, sağlıkla parlayan saçların olmadıkça pek de bir önemi yok. Parlak saçların olduğunda, daha aydınlık bir görünüme kavuşur, daha dikkat çekici bir görünüme sahip olursun. İşte bu nedenle ünlü yıldızların güneş gibi parlayan saçlarına gıptayla bakıyoruz! Yoksa hemen “onların bakımını ben yapsam, benim de saçım öyle olur" diye mi düşündün? O zaman seni; hemen, aşağıdaki bakım tavsiyelerini okumaya davet ediyoruz!

1.Bakım yağları favorin olmalı (ince telli saçların olsa bile)!

Bakım yağları parlaklık konusunda bizim favori ürünlerimizden! Saçların yağlanır, ağırlaşır diye bakım yağı kullanmıyorsan sana süper bir önerimiz var: L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Besleyici çiçek yağları içeren bu durulanmayan bakım kremi, saçlarını ağırlaştırmadan besler, parlaklık verir ve mükemmel şekil almasını sağlar. O zaman bu haftaki alınacaklar listesinin en başına yağ kremi ekleyebilirsin değil mi?

2.Kaliteli bir saç fırçası

Evde hangi tarak, fırça varsa onları kullanıyor ve saçlarındaki kuruluktan, matlıktan mı şikâyet ediyorsun? Belki de saçlarına verdiğin zararın en önemli nedeni kullandığın fırçalardır! Saç fırçan sana özel olmalı ve kaliteli bir saç fırçası edinmelisin. Özellikle doğal kıllara sahip olan fırçaları seçip kullanmalısın.

3.Düğümlenen saçlarını kolayca çöz

Özellikle banyodan çıktıktan ve uyandıktan sonra saçların birbirine karışıp düğüm oluyorsa, bir de bu düğümleri açmak için tarakla sert şekilde saçını tarıyorsan saçlarının zarar görmemesi kaçınılmaz! Bunun yerine, saçlarına besleyici yağ krem uygulayıp, doğal kıllı bir fırçayla nazikçe tara. Denediğinde saçlarını bu şekilde taramanın ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın!

4.Sıcak terapi uygula

Saçlarını özel ve güzel bir bakımla, arada bir şımartıp hak ettiği değeri vermelisin. Mesela besleyici yağ krem ile yapacağın bir sıcak terapi süper olur! Önce tüm saçına besleyici yağ kremi uygula ardından ütüyle ısıttığın sıcak bir havluya saçlarını sar. Sonrasında da banyoya girip her zamanki gibi saçlarını şampuanla. Bu özel bakımı haftada 1 kere yapıp, saçlarına yeniden parlaklık ve yumuşaklık kazandırabilirsin.

5.Soğuk duş

Saçlarımızı soğuk suyla durulamanın ne kadar faydalı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ancak soğuk havalarda bunu yapmak çok zor. Bu nedenle, banyodan çıkmadan hemen önce; son durulama suyunda, dayanabileceğin soğuklukta suyla saçlarını yıkayıp parlamasına destek olmayı deneyebilirsin.

6.Uyumadan önce saçlarını tara

Son olarak da, saç derindeki doğal yağların saç tellerine ulaşabilmesi için saçlarını yatmadan önce nazikçe taramanı öneririz.


Photo credit: Pixel Formula, Pinterest.com, Giphy.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kuru saç bakımı: Saçlarına pürüzsüzlüğünü, ışıltısını geri kazandıracak ipuçları!
Yaz gelmeden yıpranmış, kuru, cansız saçlarını beslemeye var mısın?
Canlandırmak istediğimiz kuru ve yıpranmış saçların bakımında hangi ürünler kullanılmalı?
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Görünmez Makyaj Trendi: Armani Beauty'den Neo Nude Koleksiyonu