Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kuru ve yıpranmış saç bakımında neden köpüksüz şampuan kullanmalı?

Kuru ve yıpranmış saçların varsa köpüksüz şampuan senin için ideal!

Üst üste çekilen fönler, sürekli kullanılan maşalar, düzleştiriciler, bir de yetmiyormuş gibi uygulanan bir sürü kimyasal işlemler… İşte bunların hepsi saçlarını kurutmak, yıpratmak için bir neden! Çoğumuz kuru saçlarımızdan şikâyetçiyiz ama aramızda eminim ki senelerdir aynı şampuanı kullananlar bile vardır!

Aslında kuru saçlar için şampuan seçiminde oldukça dikkatli olunmalı. Mesela köpüksüz şampuanlar kuru saç bakımında tercih edilmesi gereken ürünlerden. Peki, bu şampuanlar kuru ve yıpranmış saçlara ne gibi faydalar sağlıyor?

Kuru ve yıpranmış saçlar neye ihtiyaç duyarlar?

kuru yıpranmış saç bakımı

İç veya dış etkenlerden dolayı yıpranan, kuruyan saçlar özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Hassas bir yapıda oldukları için saç tellerine hassas davranan bakımlar uygulamak gerekir. Yani kuru, yıpranan saçların varsa ve hangi bakımı uygularsan uygula sonuç alamıyorsan bunun nedeni uyguladığın bakımın saç tellerine hassas davranmamasıdır. Ayrıca bunun nedeni kullandığın bakımların köpük içermesi olabilir. 

Köpük, saç tellerinin ihtiyacı olan nemi de temizlediği için saçların gittikçe kuruyabilir. Bu nedenle kuruyan, yıpranan saçın bakımında köpürmeyen şampuanlar kullanmaya özen göstermelisin. 

Köpüksüz şampuanın kuru ve yıpranmış saçlara etkisi:

1.Saçlar temizleniyor:

Köpüksüz şampuandan önceden de bahsetmiştik, bu şampuanlar köpürmüyor. Peki, şampuan köpürmeyince ne oluyor, temizlenmiyor mu? İşte tam da bu inanış kesinlikle doğru değil! Köpüksüz şampuanlar da saçları temizliyor, arındırabiliyor.

2.Saça nazik davranıyor:

Hepimiz saçlarımızı temizlemek için şampuanla iyice köpürtsek de özellikle yıpranmış ve kuru saçlar için bu çok doğru bir davranış değil. Kuru ve yıpranmış saçlar bakıma ve özene en çok ihtiyaç duyan saçlar olduğu için çok nazik bir bakım gerekiyor.

3.Saçı besliyor:

Tabii nazikçe temizlemenin yanında bir de besleyicilik de önemli. Saç telleri zaten yeterince kuru olduğu için yumuşak şekilde temizlenmesi, beslenmesi şart. Köpüksüz şampuanlar da kuru saçlarını nazikçe temizliyor, besliyor. Saç tellerine zarar vermeden bakım yapıyor.

4.Saçın doğal yapısı zarar görmüyor:

Köpüksüz şampuanlar ile saçın doğal yapısı da zarar görmüyor. Köpükle yıkamak kuru ve yıpranmış saç tellerinin yapısına zarar verebiliyor. Ancak köpüksüz şampuan ile hem saç kalitesi artıyor, hem de saçı kurutmadan kirden arındırıyor.

5.Saçlar kolayca taranıyor:

Kuru ve yıpranmış saçların en büyük sıkıntılarından biri de saçın kuruluktan taranamaması. İşte bu zorluk biraz da kullandığın şampuana bağlı. Köpük içermeyen şampuanlar yumuşak şekilde temizlediği ve saçını beslediği için kolayca taranmasını sağlıyor.

Peki, köpüksüz şampuanı nerede bulabilirsin? Artık heyecan bekleyiş sona erdi! Yeni Elseve 3'ü 1 Arada Krem Şampuan ülkemize geldi! Bu güzel haberi ilk aldığımızda köpürmeyen şampuanı sonunda deneyeceğimiz için çok heyecanlandık! Sen de bakıma ihtiyaç duyan saçların için Elseve 3'ü 1 Arada Krem Şampuan'a bir şans vermeye ne dersin?

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Canlandırmak istediğimiz kuru ve yıpranmış saçların bakımında hangi ürünler kullanılmalı?
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu