Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata

Yıpranmış, kuru saçlarını kurtarabilmek için bu önerilerimizi mutlaka öğrenmelisin!

Yıpranan, kuruyan saçların mı var? Aslında saçlarını bir türlü onaramamanın nedeni “sen” olabilirsin. Yani şöyle ki, saçlarımıza yaptığımız bazı hatalı uygulamalar nedeniyle saçlarımıza zarar verebiliyoruz. Sen de bu hataları yapmaya devam ederek saçlarının kurudukça kurumasına, yıprandıkça yıpranmasına neden olabilirsin… En iyi sen yazımızın devamını okuyarak hatalı uygulamaları öğren ve saçlarını kurtar!

1. Köpüklü, sülfat içeren şampuan kullanmaya devam etmek

Evet, belki saçlarına bakım yapıyor olabilirsin; hatta bir sürü saç bakım ürününü, saçlarına düzenli olarak da uyguluyor olabilirsin. Ancak kullandığın saç bakım ürünleri sülfat içerdiği, köpürdüğü için saçlarına iyi gelmiyor olabilir.

Köpüren, sülfat içeren saç bakım ürünleriyle kuru, yıpranmış saçları onarmak yerine daha da kötü hale gelmelerine neden olabilirsin. Köpük, saçı oldukça kuruttuğu ve saç tellerini aşındırabildiği için bu ürünleri kullanmaya devam ettikçe saçların daha da zarar görebilir. Bu nedenle Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan gibi sülfatsız, köpüksüz şampuanları kullanmanı öneririz.

Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan, hem şampuan, hem saç kremi, hem de yoğun besleyici olduğu için 3 ayrı ürün kullanmana gerek kalmıyor. Tek bir ürünle saçına komple bakım yapabilirsin. Sadece saçına masaj yaparak uyguluyorsun ve gerisini

Elseve 6 Mucizevi Yağ 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

bırakıyorsun. Saçların yumuşacık oluyor, onarılıyor ve capcanlı oluyor. Daha ne olsun :)

2.Saçı sert şekilde taramak

Bazen çabucak hazırlanman gerektiğinde ya da saçlarını kolayca tarayamadığında saçını çok sert şekilde taramaya çalışıyorsun değil mi? Bunu yaparken saçlarına aşırı zarar verdiğini biliyor musun? Kuru saç uçlarının, sert saç tellerinin nedeni saçına nazik davranmaman olabilir…

Böyle yapmak yerine, yukarıda da bahsettiğimiz Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı kullanarak saçının banyodan sonra yumuşayıp kolayca taranmasını sağlayabilirsin. Kullandığın tarak saçlarından akıp gider :)

Elseve Komple Onarıcı 5 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

3.Isıdan önce şekillendirici kullanmak

Kabul edelim, bunu çoğu zaman hepimiz yapabiliyoruz. Saçlarımızı şekillendirmeden önce jöle, sprey gibi şekillendiricileri kullandıktan sonra saçımıza fön çekiyor, maşa, düzleştirici uygulayabiliyoruz. Ancak bu şekillendiriciler alkol içerdiği için ısıyla beraber kullanıldığında saçımız oldukça zarar görebiliyor. Bu nedenle şekillendirici ürünleri mutlaka saçlarını ısıyla tamamen şekillendirdikten sonra uygulamalısın.

4.Saçın kurumasını beklemeden ısı uygulamak

Saçların henüz kurumadı ama acelen olduğu için hemen düzleştirmek, maşayla dalgalandırmak mı istiyorsun? O zaman saçlarının gözlerinin önünde zarar gördüğüne şahit olabilirsin! Saçlarının tamamı iyice kurumadan asla düzleştirici ya da maşa uygulamasına geçmemelisin. Hatta saçlarının kuruduğunu sanıp bu işlemlere geçtiğinde saçından duman çıktığını görebilirsin. İşte bu noktada uygulamayı durdurup saçlarını kurutmaya devam etmeli, ardından yeniden uygulama yapmalısın.

5.Saçı sık sık gergin ve tepede toplamak

Saçlarını sürekli çok sıkı şekilde, yüksekte toplayarak da saçlarına zarar verebilirsin. Bu durum saçlarının çok fazla zarar görmesine neden olabildiği gibi kopmasına da neden olabilir. Saç tellerin köklerinden gerilir ve en sonunda kopabilir. Bu nedenle saçlarını toplamayı alışkanlık haline getirdiysen mutlaka gevşek şekilde toplamaya veya toplaman gerekiyorsa da en kısa sürede saçlarını gevşetmeye özen göstermelisin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kuru saç bakımı: Saçlarına pürüzsüzlüğünü, ışıltısını geri kazandıracak ipuçları!
Yaz gelmeden yıpranmış, kuru, cansız saçlarını beslemeye var mısın?
Canlandırmak istediğimiz kuru ve yıpranmış saçların bakımında hangi ürünler kullanılmalı?
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?