Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kusursuz bir dağınık topuz elde etmenin 5 kolay yolu

Havalı bir dağınık topuz elde etmek istiyorsan bu 5 adımı takip et!

Evde otururken denediğimizde elde ettiğimiz 'o' harika dağınık topuzu, dışarı çıkarken bir türlü yapamıyoruz. Sen de aynı dertten şikayetçiysen kulübe hoş geldin! Kusursuz bir dağınık topuz elde etmek için ihtiyacımız olan önemli noktaları belirledik. Sen de bu adımlara dikkat edersen 'o' dağınık topuzu elde edebilirsin.

1- Saçını çok sıkma

Dağınık topuz yaparken saçlarını sıkı sıkı toplamamalısın. Bu sebeple evde otururken yaptığımız topuz daha güzel oluyor. Saçlarını gevşek ve rahat bir şekilde toplayarak topuz yapmalısın. Böylece topuzun çok daha doğal görünecektir. Saçlarını rahat bir şekilde topladığında, gün içinde bozulacağını düşünebilirsin. Merak etme, onun da çaresini bulduk. Tel tokalarla topuzunun dibini sabitleyerek saçının bozulmasını engelleyebilirsin.

2- Saçlarını düzleştirmeden topla

Saçlarını dağınık topuz yapmadan önce düzleştirmemelisin. Sadece saç uçlarına saç bakım yağı uygula ve toplamaya başla. Saçlarını düzleştirdikten sonra toplarsan beklediğin doğal görünümü elde edemeyebilirsin. Eğer kabarık saçlardan şikayetçiysen; saçlarını kuruturken, saç kurutma makinesini yukarıdan uygulamanı öneririz. Böylece saçlarını düzleştirmeye gerek kalmadan rahatlıkla topuz yapabilirsin.

3- Saçlarının önlerinden tutamlar bırak

Dağınık topuzun en önemli adımı önlerden bırakılan saç tutamlarıdır. Sen de topuzuna başlamadan önce saçlarının önlerinden, kulak kenarından ince tutamlar bırakarak daha doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Eğer bu tutamlar kıvırcıksa, biraz düzleştirebilir veya saç spreyiyle şekil verebilirsin.

4- Saç spreyi kullan

Dağınık topuz yaptığında mutlaka saç spreyiyle sabitlemelisin. Çünkü saçlarının daha fazla dağınık görünmesi demek bozulması demektir. Bu kadar uğraştıktan sonra saçlarının hemen bozulmasını istemezsin, değil mi? Saç spreyini topuzunun üzerine ve saçlarının ön kısmına sık.

5- Son dokunuş

Dağınık topuz yaptıktan sonra saçlarının daha doğal görünmesi için saç tellerini biraz gevşetmelisin. Saç tutamlarını çekerek topuzunun daha doğal olmasını sağlayabilirsin. Bu işlemi yaparken çok dikkatli olmalısın, fazla uyguladığında topuzunu bozabilirsin. Aman dikkat!Photo Credit: iStock

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Kérastase Spray A Porter Sprey
Kérastase Spray A Porter Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​Özenilmemiş görünümde topuz saç modelleri
​Dağınık topuz gelin saçı modelleri
​Kısa saçlar da dağınık topuz saç modeli yapabilir!
Su dalgası ve dağınık topuz nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu