Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kusursuz fön çekebilmek için 4 ipucu

Kuaförde fön çektirdiğin gibi, evde de muhteşem fönlü saçlar elde etmek istiyorsan bu yazımız senin için!

Fön çekmek saç şekillendirmenin temellerindendir. '' Kötü saç günlerini'' hiç yaşamamak için mutlaka fön çekmeyi bilmen gerekir. Özellikle açık saç modelini seçeceğin günlerde muhteşem fönlü saçlarınla hava atmak gibisi yok!

Fönlü saçlar elde etmek güzel ama fön çekmek biraz pratik gerektirir. Bu nedenle profesyonel bir kuaför gibi fön çekebilmeni sağlayacak minik bir rehber hazırladık. Artık ister arkadaşlarınla dışarıya çıkarken, ister işe, istersen de bir gece davetine giderken fönlü saçlarınla göz kamaştırabilirsin!

1.Hazırlık aşaması

Senin de bildiğin gibi, bakımlı saçlara fön çekmek, taramak çok daha kolaydır. Bu nedenle saçlarına fön çekmeden önce, nemlendirici özelliğe sahip şampuanla yıkayıp, bakım kremi ile besleyebilirsin. Ayrıca fön işlemine başlamadan önce saçlarını ısıdan korumak için ısı koruyucu bakım spreyi uygulayabilirsin. Tüm bunların dışında, saçlarına mucizevi bir parlaklık verip, daha yumuşak, daha canlı saç elde etmeni sağlayabilecek bakım yağlarından da yararlanmanı öneririz.

2.Kullandığın malzemeler

Kullandığın saç fırçaları da fön çekerken oldukça önemli. Isıyı saçlarına eşit şekilde dağıtan yuvarlak saç fırçalarının yanında, saç tipine uygun fırçayı seçmelisin. Kalın telli saçlar, her saç telinin ayrı ayrı şekillenmesini sağlayan seramik yapıdaki saç fırçalarını, ince ve normal telli saçlar da sentetik yerine doğal kıllara sahip saç fırçalarını kullanmalılar. Ayrıca kullandığın fön makinesi de iyonik yapıda olursa saçlarının elektriklenmesini önleyebilirsin.

3.Hacim

Saçlarının volümlü olmasını sağlayabilecek en önemli ipucu, saçını baş aşağı şekilde, parmaklarınla saç diplerinden uçlarına doğru tarayarak kurutmaktır.

4.Adım adım

Saçın doğal hareketine uygun şekillendirmek önemlidir. Bu nedenle saça fön çekmeye ense bölgesinden başlayıp, adım adım öne taraflara ilerlenir, eğer kâkül varsa en son kâkül şekillendirilir. Dalgalı fön çektiysen, her tutamı yüksek ısıda şekillendirdikten sonra soğuk hava vererek şeklin sabitlenmesini sağlayabilirsin.

Photo credit: Fotolia

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dövmesi nedir ve nasıl yapılır?
​ Partilerin en gözde kızı olmak isteyenlere özel 10 cool saç modeli
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının favori saç hileleri!
Moda Haftaları’na damga vuran saçlar: Doğal saç modelleri
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör