Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
21/07/2017
Saç Sırları
360 38

Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli

Ece Y.

Eğer sen de bizim gibi küt saçlardan uzak duramıyorsan bu yazımızı çok seveceksin.

Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Küt saç kesiminin ne kadar havalı göründüğünü bilmeyen kalmadı diye tahmin ediyoruz. Bize en havalı saç kesimini sorsan, kesinlikle küt saç modelleri ilk üçe girer. Küt saç kesimini bu kadar beğeniyorken, onlara biraz daha yakından bakmak istiyoruz. Küt saçlar nasıl kullanılır, hangi renkler yakışır, bakımı nasıl olmalıdır gibi sorulara cevap bulduk. Eğer sen de bizim gibi küt saç modellerinden uzak duramıyorsan bu yazımızı çok seveceksin.

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır?

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli

Küt saç modellerini herkes tercih edebilir. Ancak önemli olan yüz şekline uygun olanı bulmak. Yüz şeklin ovalse tabii ki çok şanslısın çünkü yüz şeklinin uygunluğu nedeniyle her stildeki küt saç kesimini deneyebilirsin. Yani uzun, kısa, asimetrik her türlü küt kesimi tercih edebilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 1

Eğer yüz şeklin yuvarlaksa küt saç kesimini tercih etmemeni öneririz. Küt kesim yerine yüzünün daha köşeli ve hatlı görünebilmesi için bob saç modelini denemeni öneririz. Özellikle ön kısımdan arkaya doğru kısalan bob saç modelleri bizce tam sana göre.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 2

Köşeli yüz hatlarına sahip sen de küt saç kesimini tercih etmemelisin. Küt kesim köşeli olan yüz hatlarını yumuşatmak yerine daha da belirgin olmasına neden olabilir. Bu nedenle daha çok katlı kesimleri tercih etmelisin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 3

Üçgen yüz şekline sahipsen küt saç modellerinin kakülsüz, stillerini tercih etmelisin. Alnın dar olduğu için kaküllü saç kesimleri yüzünün daha da küçük görünmesine neden olabilir.

Kısa küt saç modelleri:

Ünlülerinde çokça tercih ettiği kısa küt saç modeli özellikle küçük yüze sahip olanlara biçilmiş kaftan! Yüzün daha fazla belirginleştiği kısa küt saç modeline yandan perçem kestirerek farklı bir hava katabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 4

Eğer geniş bir alnın varsa kısa küt saç modelini kaküllerle de tamamlayabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 5

Boyun hizasında bir kısa küt saç modelini düz stilde kullanarak çok havalı görünebilirsin. Hatta saçlarını sarıya boyayarak çekici bir görünüm elde edebilirsin.

L'Oréal Paris Casting Créme Gloss 810 Parlak Sarı tonunu aşağıda bulabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 6
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 8

Eğer ince telli saçlara sahipsen kısa küt saç modellerinin hacimsiz görünmesine engel olmak için arkalara içten kat kestirebilirsin. Saçın altına katlar kestirerek saçlarının arka kısmının daha kabarık, daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin.

Orta uzun küt saç modelleri:

Küt, uzun bob saç modeli

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 9

Küt saç kesiminin bize göre mevsimi yok. Hem yazın hem de kışın rahatlıkla kullanabileceğin bu saç modeliyle her mevsim şıklığı yakalayabilirsin. Sıcak havalarda ferah kalmanı sağlayan, kış aylarında da pratikliğiyle gönlümüzü fetheden bu saç modelini denedikten sonra eminiz ki sen de çok seveceksin.

Dalgalı küt saç modeli

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 10

Dalgalı küt saç modelleri bizim favorilerimiz arasında! Saçlarını küt kestirdikten sonra şekillendirmek için sadece 5 dakika yeterli olacaktır. Saç köpüğü veya jöle yardımıyla saçlarının uçlarına dalgalı efekti vermen yeterli! Küt saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine saç şekillendirici köpüğü de kullanabilirsin. Böylece saçların zarar görmemiş olur.

Küt saça yakışan saç renkleri:

Platin sarı, dağınık küt saçlar

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 11

Küt saç kesimi son günlerde daha çok platin sarı renkte ve dağınık görünümde kullanılıyor.  Sen de hem saçını kestirmeyi, hem de boyatmayı düşünüyorsan bu stile bir şans verebilirsin! Saçlarını kısa kestirdikten sonra boyalı saçlar seni korkutmasın. Boyalı saçların rengini canlı tutan bu bakımlara göz atabilirsin.

Balyajlı küt saçlar

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 12

Küt saç kesimini ön plana çıkarmak için balyaj yaptırmaya ne dersin? Saç boylarındaki ışıltılar, yaz mevsiminde göz kamaştıracaktır. Saçlarında doğal ve canlı bir görünüm arıyorsan balyaj senin için ideal!

Küt saç örgü modelleri:

Küt saçlar & örgülü saç modeli

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 13

Küt saç örgü modelleri ile beraber kullanılır mı? Küt saç kesimine sahip olunca saçlarını öremeyeceğini kim söyledi? Bizce yeterli uzunluktaysa kesinlikle kullanılabilir! Saçlarının ön kısmında başlayarak hem salaş, hem de şık bir balıksırtı örgülü saç modeli elde edebilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 14

Küt saçlarının ön kısmından tepe noktasına kadar örerek de güzel bir örgülü saç modeli elde edebilirsin. Saç çizginden başlayarak balıksırtı şeklinde örerek bu görünüme ulaşabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 15

Saçlarının sadece yan kısmını balıksırtı şeklinde de örebilirsin. Saçların kısa olduğu için örgülerin daha çabuk dağılabilir. Bu nedenle örgüleri elde ettikten sonra mutlaka sabitleyici saç sprey uygulamalısın. Bu şekilde saçların gün boyu sabit kalır.

Küt saç toplama modelleri:

Yarım topuz küt saçlar

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 16

Yarım topuz modeli, küt saçlıların hayatını kurtarıyor. Sezon trendlerinden olan yarım dağınık topuzun sayesinde günü kurtarabilirsin. Yani saçlarını küt kestirdikten sonra yalnızca açık saç modelleri kullanacaksın diye bir şey yok! 

Yarım atkuyruğu küt saç

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 17

Saçların yeterince uzun olmadığı için tam atkuyruğu yapamayabilirsin. Ancak yarım atkuyruğu stillerini kullanabilirsin. Saçlarını alt ve üst olarak ikiye ayırdıktan sonra üstteki kısmı toplayıp lastik tokayla sabitle. Görünümü bozan saçların olursa bunları tel tokayla sabitleyebilirsin.

Burgulu saç modeli

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 18

Saçlarının tamamını toplayabileceğin bir saç modeli de var. Küt saçlarını yukarıdaki gibi burgu şeklinde toplayıp lastik tokalarla sabitleyerek hoş bir saç modeli elde edebilirsin.

İlham alabilmen için küt saç modelleri:

Saçlarını küt şekilde kestirmeye karar verdiysen sana ilham olabilmesi için en beğendiğimiz küt saç modellerini listeledik. Bakalım sen hangi küt saç modelini beğeneceksin?

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 19

Ortadan ayrılmış, düz stilde şekillendirilmiş bu küt saç modeli bizim favorilerimizden! Glass hair trendi de denilen bu saç kesimi bizce en çok oval yüz hatlarına sahip olanlara yakışıyor. 

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 20

Eğer uzun bir yüze ve geniş bir alına sahipsen, küt saçlarına kakül de ekleyerek hoş bir görünüm elde edebilirsin. 

Editör önerisi: Saçların çok çabuk yağlanıyorsa, kaküllerin yüzüne daha yakın olduğu için daha da çabuk yağlanabilir. Kaküllerinin yağlı görünmesine engel olabilmek için en iyi kuru şampuandan yararlanmanı öneririz. Son dönemde bizim favorilerimizden olan L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan kaküllerini yağdan arındırarak daha havalı ve hacimli bir görünüm elde etmeni sağlar. Kuru şampuan kullanımı oldukça pratik olduğu için eminiz ki sen de çok seveceksin. Bizce bir şans vermelisin!

L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 21
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Ferah Esinti
( Sprey )
Hemen Al
 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 23

Yandan ayrılmış küt saçlar sence de çok havalı değil mi? Saçlarını düzleştirdikten sonra olabildiğince yandan ayırarak bu görünümü elde edebilirsin. Tabii dip boyasını atladıysan ve saçlarını ayırdığın noktada dip beyazların yoksa kusursuz bir görünüme ulaşmayı garantileyebilirsin. Eğer beyaz saç diplerin kusursuz görünmene engel oluyorsa da hiç endişelenme, L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey'i uygulayarak beyazlarını 3 saniyede kapatabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 24

Uzun bir yüz şekline sahipsen kakül yerine uzun, yan perçemi de deneyebilirsin. Bu görünümünü ise düz saç modeliyle tamamlayabilirsin. Ancak saçlarını düzleştirmeden önce ısıya karşı koruma altına almayı unutmamalısın. Saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyan Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'den yardım alabilirsin. Saçı ısıya karşı korurken aynı zamanda pürüzsüzleştirerek kabarmaları, elektriklenmeleri de koruma altına alır. Böylece saçlarım tüm gün boyunca pürüzsüz, ışıl ışıl görünür!

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i aşağıda bulabilirsin.

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 25
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 27

Herkes saçlarını konuşsun ister misin? O zaman açık ten rengine sahipsen ve saçların da açık tonlardaysa küt saç kesimini platin sarısı saçlarla tamamlamaya var mısın? Bizce ortaya inanılmaz havalı bir görünüm çıkacak! :)

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 28

Küt saç kesimini düz, dalgalı saçlar dışında dağınık stilde de kullanabilirsin. "Yeni uyanmış" gibi görünen bu saç modasını denemek için ihtiyacın olan ise sadece şekillendirici köpük. Şekillendirici köpüğü saçlarına uygula ve fön makinesi ile dağınık şekilde kurut. İşte bu kadar!

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli - 29

Kestane renginde saçlar ve küt saç kesimi çok havalı görünüyor! Hatta saçının yalnızca ön kısımlarını çok hafif katlı kestirerek daha hareketli bir görünüme ulaşabilirsin.

Photo Credit: Pinterest

Paylaş

 Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tropikal Dalga
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tropikal Dalga
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Yağmur Ormanları
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Yağmur Ormanları
( Sprey )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kahverengi saçlılar için: Küt saç modelleri
Kışa girerken farklı bir saç kesimi denemek isteyenler için küt saç modelleri
Farklı bir tarz arayanlar için: Kızıl küt saç modelleri
​Küt saçlara özel ombre modelleri
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En İyi 7 Nemlendirici Ruj Önerileri