Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Maşayla kolayca yapabileceğin 7 farklı saç modeli

Bu saç modellerini hemen denemek isteyeceksin!

Saç maşasını elinden düşürmeyenler burada mı? Dalgalı saçlarımızın gizli kahramanı olan saç maşasını biz çok seviyoruz! Anında saçlarımızı şekillendiren ve hacim kazandıran saç maşası olmadan bir gün dahi geçiremeyiz. Peki, sen saç maşasını nasıl kullanıyorsun? Bizim hangi saç modellerini yaparken saç maşasını tercih ettiğimizi merak ediyorsan okumaya devam et.

Saç maşasıyla yapılan saç modelleri

Saçlarını yarım toplamak istediğin günlerde saç maşasıyla dalgalandırabilirsin. Maşayla saçlarının tamamını dalgalandır, daha sonra saçlarının yarısını tel tokayla topla. Böylece hem hacimli hem de havalı görünen saç modeline kavuşabilirsin.

Özel günlerin vazgeçilmezi olan dağınık topuz saç modelini maşayla yapabilirsin. Dağınık topuz yapımı için önce saçlarını ikiye ayır. Altta kalan saç tutamını burarak sıkı bir topuz yap. Daha sonra üstte kalan saçlarının tamamını saç maşasıyla kıvır ve topuzunun etrafına rastgele dola. Dağınık topuz yaparken saçlarının önünden ince tutamlar bırakabilirsin.

Saç maşasıyla saçlarını dalgalandırmak istediğin günlerde yarım topuzu deneyebilirsin. Saçlarının üst kısmını burarak balerin topuzu yap. Altta kalan saçlarını da saç maşasıyla dalgalandır. Bu saç modelini hem gündüz hem de gece rahatlıkla kullanabilirsin.

2017 saç trendlerinde karşımıza çıkan yarım atkuyruğu saç modelini biz çok sevdik. Sen de 90'lı yıllara ışınlanmak istiyorsan bu modeli deneyebilirsin. Yarım atkuyruğu saç modelini saç maşasıyla yaparak daha iddialı görünebilirsin.

Zarif saç modellerini seviyorsan bu atkuyruğuna bayılacaksın. Özel davetlerde ve toplantılarda bu atkuyruğuyla bütün dikkatleri saçlarına çekebilirsin. Saçlarının bozulmaması için saç spreyi kullanmanı öneriyoruz. Sabitleyici spreyini saçlarını şekillendirdikten sonra sıkmalısın.

Acelen olduğunda saçlarını sadece dakikalar içinde saç maşasıyla dalgalandırabilirsin. Nasıl mı? Saçlarının tamamını yüksek atkuyruğu yap. Daha sonra atkuyruğunun tamamını saç maşasına dola. Eğer kalın telli saçlara sahipsen saçlarını iki ayrı tutama ayırıp dalgalandırabilirsin.

Eğer saç maşan yoksa üzülme! Dalgalı saçlara ulaşmak için saç düzleştiricini de kullanabilirsin. Saç düzleştiricisiyle saçlarını dalgalandırmak çok kolay. Saçlarının tamamına burgu şekli ver ve burgunu saç düzleştiriciyle iyice ısıt. Saçlarını açtığında lüle lüle bir görüntüyle karşılaşacaksın. Saçlarını saç spreyiyle sabitlemeyi unutmamalısın.


Photo Credit: iStock, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Kérastase Spray A Porter Sprey
Kérastase Spray A Porter Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Maşası Kullanırken Yapılan Hatalar
Kısa saça maşa nasıl yapılır?
​Maşa ve bigudi kullanmadan hacimli bukleler elde etmenin 6 yolu
​Mezuniyetlerin vazgeçilmezi su dalgalı saç modeli nasıl elde edilir?
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Coachella Makyajlarını İnceliyoruz: Festival Makyajını Kendin Yap!