Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
19/09/2017
Saç Sırları
360 38

Mat ve boyalı saçlara nasıl bakım yapmalı?

Ece Y.

Boyalı saçlarının parlak görünmesi için artık hiç bir engel kalmadı!

Mat ve boyalı saçlara nasıl bakım yapmalı? Mat ve boyalı saçlara nasıl bakım yapmalı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Boyalı saçların en büyük saç sorunlarından biri tabi ki matlaşan, parlaklığını kaybeden saç rengi… Tam da istediğin rengi bulup, saçlarını boyamışken bir süre sonra saç renginin parlaklığını kaybetmeye başladığını fark edersin. İşte kâbus başlıyor!

Bu kâbusu yaşamamak, saç renginin göz alıcı parlaklıkta olmasını sağlamak için aslında çok fazla çaba sarf etmene gerek yok. İşte mat ve boyalı saçlara bakım yapmanın sırrı!

Boyalı saçlar için doğal bakım!

Boyalı saçlar diğer saçlardan daha fazla özen ister. Bu nedenle saçlarına nazik davranacak, ışıl ışıl parlamasını sağlayacak bir bakıma ihtiyacın var. Hatta bu bakım doğal ve botanik olsa ve paraben, silikon, renklendirici gibi maddeleri de içermese hiç fena olmaz! Mesela Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici bakımına bir şans verebilirsin.

Mat ve boyalı saçlara nasıl bakım yapmalı?

Dünyaca ünlü, güzel model Karlie Kloss da Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisini kullanıyor. Öğrendiğimiz kadarıyla da geçtiğimiz günlerde saçlarını platin sarısı rengine boyayan güzel model, saç renginin bu kadar parlak olmasını bu bakıma borçluymuş. Karlie Kloss bile tercih ediyorsa bir bildiği vardır değil mi?

Nasıl kullanmalısın?

Mat ve boyalı saçlara nasıl bakım yapmalı? - 1

Bu seri şampuan, saç kremi, saç maskesi ve spreyden oluşuyor. Serinin ürünleriyle beraber bakım rutinin şu şekilde olabilir:

Şampuan:

Serinin şampuanını uygularken kendini bir çiçek bahçesinde hissedebilirsin çünkü gerçekten harika kokuyor! Tabii uygularken saçlarına ve saç derine nazik davranmayı, parmak uçlarınla saç derine hafifçe masaj yapmayı da sakın unutma. 

Saç kremi:

Boyalı saçların için bakım kremi arayışındaysan bu arayışa bir son verebilirsin! Boyalı saçların varsa saç renginin matlaşmasının dışında bir de sert olmasından şikâyetçi olabilirsin. Boyalı saçlarını yumuşatmak için Sardunya Parlaklık İksiri Saç Kremi süper bir tercih! Kremi saçlarının uç ve boy kısımlarına parmaklarınla saçını tarayarak uygula ve durulamadan önce 1-2 dakika bekle. Saçlarının nasıl bu kadar yumuşacık olduğuna şaşırabilirsin!

Saç maskesi:

Saç maskesi aslında saçlarımızın yoğun bakımı ve haftada 1 ya da 2 kere mutlaka kullanılmalı. Argan ve Aspir Besleyici Saç Maskesi’ni saçlarının uç ve boylarına yoğunlaşarak uygulayıp yaklaşık 5 dakika kadar bekle ve durula. Saçlarındaki farkı göreceksin :)

Balsam krem:

Argan ve Aspir Besleyici Balsam Krem tam çantaya at-çık ürünü! Islak ya da kuru saça uygulandığında saçlara anında parlaklık ve ışıltı veriyor, gün içerisinde uygulandığında saçların parlaklığını arttırmasına yardımcı oluyor. Yani gün içinde de uygulayıp saçlarının parlaklığına parlaklık katabilirsin!

Botanik bakımla kusursuz parlak saçlar

Işıldayan bir saç rengine ulaşmak aslında sandığın kadar zor değil. Yapman gereken doğal, botanik bir bakımdan faydalanmak! İşte, L'Oréal Paris'in yeni markası Botanicals Fresh Care tam da aradığın bakımı sana sunuyor. Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisi ile artık saçların hiç olmadığı kadar parlak bir görünüme kavuşacak


Photo credit: Getty Images.com

Paylaş

Mat ve boyalı saçlara nasıl bakım yapmalı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Saç Bakım Kremi
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Saç Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Balsam Krem
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Balsam Krem
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Saç Maskesi
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Saç Maskesi
( Maske )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Şampuan
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?
Rengi açılmış saçın bakımı nasıl olmalı?
Boyalı saçlar için şampuan ve bakım önerimiz
Yanmış sarı saç bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Likit Mat Rujlar