Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Mavi şampuan ve mor şampuan arasındaki fark nedir?

Sarı saç bakımının kurtarıcıları mor şampuan ve mavi şampuan hakkında bilmen gerekenler burada! :)

Mükemmel görünen sarı saç renginden vazgeçemediğimiz ve sarışınlık konusunda hep biraz daha fazlasını istediğimiz doğrudur! :) Ama kusursuz sarışınlığa giden yolda bazı aksaklıklar da yaşamıyor değiliz… Saç rengimizde turunculuklar, istenmeyen sıcak yansımalar olabiliyor, saç rengimiz hayal ettiğimiz gibi görünemeyebiliyor. İşte bu durumda da mavi ve mor şampuanlar devreye giriyor!

Peki, hangi durumlarda mor şampuan, hangi durumlarda mavi şampuan kullanılmalı?

Mor şampuan nedir?

Öncelikle mavi ve mor şampuanın ne olduğundan bahsederek başlayalım. Her doğal saç renginde sıcak yansımalar vardır ve bu sıcak yansımalar saç renginde açılma olduğu zaman açığa çıkar. Mor şampuan, açık sarı saç renklerinde, gri saçlarda ortaya çıkabilecek istenmeyen yansımaları ortadan kaldırmak, saç renginin küllü yansımalara ulaşmasını sağlar.

Mor şampuanın içerisindeki mor pigmentler sayesinde sıcak yansımaları ortadan kaldırır. Mor şampuan kullanımı ise diğer şampuanlar gibidir ancak saçtaki yansımaların yoğunluğuna göre saça uygulanma sıklığı ve uyguladıktan sonra da saçta bekletme süresi renkten renge farklılık gösterir. Eğer saç rengindeki sıcak yansımalardan kurtulmak istiyorsan uzman kuaförünün kullanım önerileriyle işe başlamanı öneriyoruz.

Mavi şampuan nedir?

Mavi şampuanın içerisinde adından da anlaşıldığı gibi mavi pigmentler bulunuyor. Bu mavi pigmentler, koyu saç renkleri üzerine yapılan röfle, balyaj, ombre gibi işlemlerden sonra saç renginde oluşabilecek istenmeyen sıcak yansımaları engelliyor. Sıcak rengin nötrlenmesini, saçın daha küllü ve soğuk yansımalara sahip olmasını sağlar.

Mavi şampuan kullanımı da yukarıda da açıkladığımız gibi mor şampuan kullanışı ile aynıdır. Aynı şekilde saçta bekletme süresi ve kullanım sıklığı saç rengine göre değişkenlik gösterir.

Mavi şampuan ve mor şampuan farkı nedir?

Mor şampuanlar orta koyuluktaki sarı saçlara veya platin sarısı gibi ekstra açık sarı saç renklerine uygulanır. Ayrıca gri, beyaz saçlara da uygulanabilir çünkü içerisindeki mor pigmentler bu saç renklerinde oluşabilecek sıcak yansımaların karşıt rengidir ve ancak mor pigmentler bu yansımaları nötralize edebilir.

Mavi şampuanlar ise koyu sarı, kumral saç renklerine ve bu renkler üzerine uygulanan renklendirme işlemlerine uygundur. Yani mavi ve mor şampuan arasında, saç renklerine uygunluk açısından farklar vardır.

Hangi mavi ve mor şampuanı kullanmalısın?

Eğer açık sarı, gri, beyaz saçlarındaki sıcak yansımalardan kurtulmak istiyorsan sana mor şampuan önerimiz L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan! Bizim bu şampuanın en beğendiğimiz özelliklerinden biri, saç rengini küllü yansımalara kavuşturmasının yanında saçlara parlaklık, canlılık ve yumuşaklık katması oldu.

L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Normalde diğer mor şampuanlar saçları kuruturken L’Oréal Professionnel Silver Şampuan saç rengini düzeltmesinin yanında bir de saçlara bakım yapıyor. Ayrıca L'Oréal Professionnel mor şampuanın bir de saç kremi var!

Mor saç kremi de mor şampuandan sonra kullanılıyor ve saçların yumuşacık olmasını, kolayca taranmasını sağlıyor.

L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Saç Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Saç Bakım Kremi
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Saç Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al

Eğer mavi pigmentleri kullanarak, koyu sarı saç renginin daha küllü bir tona ulaşmasını istiyorsan da sana önerimiz L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Salon Bakımı! Kuaför salonunda uygulanan Mavi Pigment bakımı sayesinde hayallerindeki sarı saç rengine ulaşabiliyorsun! :)


Photo by Ryan Moreno on Unsplash, Photo by Daniel Schaffer on Unsplash, Photo by Esther Driehaus on Unsplash, Photo by Yarden on Unsplash, Photo by Thought Catalog on Unsplash, Photo by Brittani Burns on Unsplash, Photo by Tyler Nix on Unsplash

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Salon Bakımı Mavi Pigment
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Salon Bakımı Mavi Pigment
( Bakım )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Saç Bakım Kremi
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Saç Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yazın saç dökülmesi, hacim eksikliği sorunları için en iyi saç bakım önerileri!
Zencefilin faydaları nelerdir? Saç üzerinde nasıl etkileri vardır?
Parabensiz şampuanlar hakkında bilmen gereken her şey!
Bitkisel şampuan önerileri: Hangi bitkisel şampuan tam sana göre?
Tümünü Gör
Yazın saç dökülmesi, hacim eksikliği sorunları için en iyi saç bakım önerileri!
Soğuk Sarı Saç Rengi için En İyi Çözüm: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
2019 saç rengi trendlerinin en çarpıcısı: “Hairbronzing” trendi nedir?
Sana uygun renkli saç boyası hangisi?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Özel Gün Bakım Önerileri: Cildinin Acil Durum Kurtarıcısı