Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Mevsim değişiyor, saçlar dökülüyor: Ne yapmalı?

Mevsim değişimlerinde saç dökülmesi için neler yapılabilir?

Bahar mevsimi geldi! Ama tam güneşli havaların tadını çıkaracağımız dönemde, kabusumuz olan saç sorunu da kendini gösteriyor: saç dökülmesi. Özellikle mevsim geçişlerinde artan saç dökülmesini sen de yaşıyorsan bu ipuçlarımıza mutlaka göz atmalısın!

Mevsim değişimlerinde saç dökülmesi için neler yapılabilir?

Şampuan ve saç kremi seçimi

Saç dökülmesi sorunu kendini göstermeye başladığında atacağın ilk adımlardan biri mevcut şampuanını ve saç kremini gözden geçirmek olmalı. Saç dökülmesine karşı çok etkili bir molekül olan Aminexil içeren şampuan ve bakım kremlerini kullanmayı bir deneyebilirsin.

Aminexil içeren Vichy Dercos Energisant Şampuan ve saç kremi saçlarını güçlendirir, kökten uca canlılık katar. Şampuan saçlarını nazikçe temizleyip, saçlarını güçlendirirken, saç kremi de saç kırılmalarından dolayı yaşanan dökülmeleri önlemene yardımcı olur.

Beslenmene dikkat et

Yaz da geliyorken yediklerimize birazcık dikkat etsek iyi olur. Ancak zayıflama ve diyet derdine düşüp proteinler, vitaminler açısından zengin gıdaları tüketmeyi unutmamalısın. Bu besinler sayesinde saç dökülmesini de yalnızca dışarıdan değil, içeriden de tedavi etmeye yardımcı olabilirsin.

Güneşe dikkat et

Güneş kendini göstermeye, havalar ısınmaya başlıyor ama güneş ışınlarından da kendimizi korumamız gerekiyor. Zararlı UV ışınlarına karşı yalnızca cildimizi değil, saç derimizi de korumamız çok önemlidir. Bu nedenle saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan, güneşin altında çok fazla durman gereken zamanlarda şapka gibi aksesuarlarla saç derini korumanı tavsiye ederiz.

Saç diplerini besle

Saç diplerini beslemekte saç bakım serumları da oldukça etkili olabilir. Aminexil, Arginine gibi saç büyümesine destek olan maddeleri içeren Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Saç Bakım Serumu bizim favori saç bakım ürünlerimizden.

Masaj yap

Serum gibi saç dökülmesi bakımlarını saçlarına uyguladıktan sonra, kan dolaşımını arttırmak için saç derine masaj yapmayı da deneyebilirsin. Bu, hem senin rahatlamana, hem de saç büyümesine destek olmana yardımcı olabilir.


Photo credit: stock.adobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör