Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Mevsim geçişlerinin kâbusu: Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Önerilerimize göz atıp, mevsimsel saç dökülmesine karşı koymaya ne dersin?

Yaz bitti diye sevinenler aramızda mı? Tam aşk mevsimi sonbahar geldi diye hayaller kurmaya başlamışken bir anda başka bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalıyoruz: saç dökülmesi! Yani şimdi tam da sırası :( Ama bu duruma engel olabilecek, saç dökülmesini önlemene yardımcı olabilecek önerilerimiz var. Hazırsan başlayalım!

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesi ne kadar sürer?

Mevsimsel saç dökülmesi yazdan kışa, kıştan yaza geçerken karşımıza çıkan bir sorun. Bu dökülme geçiş ayları boyunca da devam edebilir, birkaç hafta kadar da sürebilir. Ancak tabii ki önemli olan, bu süreçte saçlarının dökülmesini engellemek ve saçlarının da dökülmeden uzamasını sağlamak.

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesine çözüm önerileri:

Kişniş bakımı

Saç Sırları.com editörleri olarak mevsim geçişlerinde saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kaldığımızda elimiz hep doğal bakımlara yöneliyor! Mesela Kişniş bitkisi saç dökülmesi için en sevdiğimiz, favorimiz olan bitkilerden.

Kişniş saçlarımıza neler mi yapıyor? Her şeyden önce zayıflayan saçlarımızı güçlendiriyor. Mevsimsel saç dökülmesinde de sorun daha çok, zayıflayıp dökülen saçlar olduğu için Kişniş bitkisini tercih edebilirsin. Bunun yanında Kişniş, kırılgan saçları canlandırıyor ve saç köklerinin ihtiyacı olan besini sağlıyor.

Kişniş içeren bakım ürünlerinden Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı serisi tam da mevsimsel saç dökülmesi için ideal bakımlardan. Hatta bu bakımı daha önce denediğimizi ve sonuçlarından da çok memnun kaldığımızı söylemeden geçmeyelim. İncelediğimiz içeriğimize göz atmak istersen buraya tıklayabilirsin.

Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı serisi paraben, silikon ve renklendirici de içermediği için zaten zayıflamış saçların bir de bu içeriklerden zarar görmemiş oluyor :)

Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Şampuanı'nı aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Şampuan 400 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Şampuan 400 ml

Hemen Al

Saça ve saç derisine ekstra özen

Saçlarına her zamankinden çok daha fazla özen göstermen gereken bir süreçte olduğunun farkına varmalısın! Maşayla, düzleştiriciyle, fön makinesiyle çok fazla haşır neşir olmak yerine saçlarını kendi haline bırakmanı öneririz.

Saç derinin temiz olmasına özen gösterip, jölelerle, şekillendiricilerle saç köklerini tıkayıp nefes almasını engellememelisin. Yani bu süreçte saçlarını rahat birazcık rahat bırakmalısın.

Stres yok, sağlıklı yaşam var!

Tabii ki saçlarına olduğu kadar sağlığına da önem vermelisin. Mesela vitaminler, mineraller bakımından zengin besinleri tüketebilirsin. Tabii stresi de kendinden olabildiğince uzaklaştırmalısın. Saç dökülmesinin stresle de bağlantılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle sportif aktiviteler yaparak, sosyalleşerek ve sevdiklerinle bol bol vakit geçirerek stresi yenebilirsin. Böylece dökülmelere “elveda” diyebilirsin!


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Maske 200 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Maske 200 ml
( Maske )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Serum 125 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Serum 125 ml
( Serum )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Bakım Kremi 200 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Bakım Kremi 200 ml
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör