23/05/2018
Saç Sırları
360 38

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri

Cansu G.

Kısa saçlarını mezuniyet balonda nasıl şekillendireceğine birlikte karar verelim.

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Mezuniyet balosunsa saçlarının kısa olmasına üzülme! Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modellerinden ilham alarak mezuniyet balosunda prensese dönüşebilirsin! Yoğun geçen sınav döneminde saçlarını kısa kestirerek rahatlamış olabilirsin, ama bu mezuniyet balosunda saçlarına şık bir model veremeyeceğin anlamına gelmiyor. Arkadaşlarını belki de son defa hep bir arada görebileceğin mezuniyet balosunda saçlarına etkileyici bir şekil vererek unutulmaz görünebilirsin. 

Kısa saçlara özel mezuniyet balosu için saç modellerinden zevkine en uygun olanı saç ve pratiğe şimdiden başla.

Vintage fönlü saçlar

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri

Kısa bob kesimi saçlarını dolgun göstermenin en havalı yollarından biri vintage fönlü görünüm. Hafif kabarık ve dalgalı fönle mezuniyet balosunda tüm dikkatleri saçlarına çekebilirsin. 

Editörden öneri: Eğer sınav stresiyle saçlarının inceldiğini, zayıfladığını ve sönük göründüğünü fark ediyorsan hemen saçlarını yoğun bir bakım programına sokmalısın. Mezuniyet balosu öncesinde saçlarını güçlendirecek ve sönük saçlarının daha hacimli görünmesini sağlayacak bakımları uygulamanı öneririz. Bu konuda da bizim favorilerimizden olan Vichy Dercos Densi Solutions Serum’a güvenebilirsin. Mezuniyet balon öncesinde saç bakım rutinine bu serumu katarak çok daha dolgun ve gür görünen saçlara ulaşabilirsin!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 1
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
( Serum )
Keşfet

Örgülü taç

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 3

Kısa saçlarını günlük hayatta yıka-çık olarak kullanmak kolay ama özel geceler için daha zarif ve elegan görünümlere ihtiyacın var. Saçlarına şık bir görünüm katmak için küt saçlara en çok yakışan saç modellerinden biri örgülü taç saç modelinden yardım alabilirsin. Saçlarını kalın tutamlarla ör ve başının etrafını çerçevele. Örgülerinin daha hacimli görünmesi için sıkı sıkı örmemeli, daha salaş örmelisin.

Yarım örgü

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 4

Saçlarını mezuniyet balosuna giderken iddialı saç modelleri yerine daha romantik ve sade bir saç modeliyle şekillendirmek istersen yarım örgü modelini deneyebilirsin. Bu saç modeli için önce saçlarının uçlarına ve boylarına saçlarının kabarmadan şekil alması, parlaması ve yumuşacık olması için L’Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Bakım Kremi’ni uygula. Saçlarının doğal dalgasını ön plana çıkarmak için buklelerine masaj yaparak kremi uygulamalısın. Daha sonra önden alacağın saç tutamlarını geriye doğru ör ve tel tokalar yardımıyla sabitle. İşte bu kadar!

Hacimli dalgalar

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 5

Kısa saçları en çekici göstermenin yolu dalgalı saç modelinden geçiyor. Saçların zaten kısa olduğu için yoğun bukleli saç modeli yerine salaş ve iri dalgalı saç modellerini tercih etmelisin. Bu saç modelini elde etmek için saçlarını kalın fırçayla fönlemeni ya da geniş uçlu bir maşadan yardım almanı öneriyoruz. Saçlarının ön taraflarını geriye doğru fönleyerek ya da maşaya yüzünden dışarıya doğru tutamları sararak dalgaların daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin. 

Saçlarını sabitlemek ve ekstra hacim katmak için ise güçlü tutuşa sahip saç spreylerini kullanmalısın. Gece boyunca dans edeceğin için saçlarının bozulmaması, yerli yerinde durabilmesi için sabitleyici sprey kullanmak şart. Kérastase Laque Couture Sprey gibi saçlarına hem parlaklık verecek, hem de uzun süre sabit kalmasını sağlayacak bir spreyden yardım almanı öneririz.

Kérastase Laque Couture Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 6
Kérastase Laque Couture Sprey
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Renkli saçlar

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 8

Okul hayatın boyunca renkli saç modellerine bakıp iç geçirdiysen artık hayallerini gerçeğe dönüştürme zamanın geldi! Mezuniyet balosuna renkli saçlarınla katılıp herkesin dikkatini çekebilirsin. 1-2 haftalık geçici saç boyası ile kısa saçlarına farklı bir görünüm sunabilirsin. Saçlarının sadece uçlarına renkli ombre şeklinde uygulayacağın canlı renkler sayesinde saçların çok iddialı görünecek.

Doğal dalgalar

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 9

‘Kısa saçlarımı mezuniyet balosunda nasıl şekillendirsem?’ diye düşünüyorsan su dalgalı saç modellerine de bir şans verebilirsin. Mezuniyet balosuna doğal ve sade katılmak, abartılı saç modellerinden uzak durmak istiyorsan su dalgaları tam sana göre! Bu saç modeli için maşa uygulamadan önce saçlarına şekillendirici köpük uygulayabilirsin. Şekillendirici köpük sayesinde su dalgaların kolay kolay açılmaz, daha belirgin olur. Mesela kuaförlerin de kullandığı L’Oréal Professional Tecni Art Full Volume saç köpüğünden yardım alabilirsin. Saçlarına bukleli ve doğal bir görünüm veren bu saç köpüğünü aşağıdan yukarıya doğru uygulayabilirsin.

Saçlarını yandan ayır

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 10

Kısa saçlarına farklı bir hava katmak için mezuniyet balonda yandan ayırarak kullanabilirsin. Saçlarını açık bırakmak istiyor ama her zamanki saç modelinden farklı bir stili denemek istiyorsan saç ayrımını değiştererek bambaşka bir görünüme kavuşabilirsin. Saçlarını yandan ayırmak saçlarına esktra hacim ve dolgunluk kazandıracaktır.

Şelale örgü

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 11

Asimetrik saç kesimini kullanıyorsan şelale örgülü saç modelinle iddialı görünebilirsin. Doğal dalgalarını belirginleştirdiğin saçlarını geriye doğru örerek saç kesimini ortaya çıkarabilir, mezuniyet balosuna uygun şık bir saç modeli elde edebilirsin.

Saç aksesuarı kullan

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 12

Kısa saçlarını şekillendirirken iddialı görünmek istersen saç aksesuarlarından da yardım alabilirsin. Kıyafetine uygun saç aksesuarın sayesinde kombininde bütünlük yakalayabilirsin. Saç aksesuarı seçerken saç renginle kontrast yaratacak aksesuarları seçmeyi de unutmamalısın.

Pixie kesime özel saç modeli

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri - 13

Pixie saç kesimini sadece açık olarak kullanabilirim diye düşünüyorsan yanılıyorsun. Pixie saç kesiminin aralarına sıkı, balıksırtı örgüler örerek saç modelini ortaya çıkarabilirsin. Özellikle saçlarının yan tarafına çok yakışacak bu örgüler, seni modern ve şık gösterecek.

Paylaş

Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Laque Couture Sprey
Kérastase Laque Couture Sprey
( Saç Spreyi )
Keşfet
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Evde yapılabilecek en güzel 3 mezuniyet saçı
Evde yapılabilecek en güzel 3 mezuniyet saçı
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Mezuniyete Özel Saç Trendleri
Mezuniyete Özel Saç Trendleri
Mezuniyet özel: Bu özel günü unutulmaz kılacak saç modelleri
Mezuniyet özel: Bu özel günü unutulmaz kılacak saç modelleri
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası