Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Moda Haftaları'nın en dikkat çeken saç stilleri

Tüm Moda Haftaları'nda hangi saçlar ön plana çıkmış, en dikkat çeken saç modeli hangisi olmuş? Hepsi bu yazımızda!

New York, Londra, Milano, Paris Moda Haftaları’ndan sonra 27 Mart’ta başlayan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul da sona erdi. Tabii bize de podyumlardaki görünümlerden ilham almak düştü! Giyim ve makyaj trendlerinin yanı sıra saç trendlerini de belirleyen Moda Haftaları’ndaki en dikkat çeken saçları öğrenmeye ne dersin? Senin için derlediğimiz bu görünümleri eminiz ki çok beğeneceksin :)

Boğumlu topuz

Her defilede farklı saç modeli gördüğümüz New York Moda Haftası’nda, ünlü bir markanın defilesinde bu ilginç saç modeliyle karşılaştık! Saçın tepe kısmından başlayıp ense kısmına doğru inen minik topuzlardan oluşan bu saç modeli oldukça sportif bir görünümde. Spor yaparken hep aynı saç modelini kullananlara farklı bir alternatif geldi diyebiliriz :)

Saç bandı

Saç bantlarını artık sık sık göreceğiz! Moda Haftaları’nda da birçok tasarımcının defilesinde saç bantları kullanıldı. Genelde toplu saç modelleriyle, özellikle de dağınık topuz gibi saç modellerinde kullanılan saç bantları, bizce kötü saç günleri için de ideal!

Cornrow örgüler

Cornrow örgü denilen, minik balıksırtı örgülerin ne kadar trend olduğunu artık hepimiz biliyoruz! Bu havalı görünüm, podyumları da ele geçirdi diyebiliriz. 2018’in en popüler saç trendleri arasında gösterilen cornrow örgüleri bizce en kısa zamanda sen de denemelisin!

Editörden öneri: Cornrow örgü yapmak birazcık zor olabilir. Ancak işini kolaylaştırabilecek bir önerimiz var! Saçlarını örmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i uygulayıp, saçlarının çok daha kolay şekil almasını sağlayabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Sade atkuyruğu

Moda Haftaları’ndan öğrendiğimiz çok önemli bir tüyo var: kıyafetin ne kadar abartı olursa, saçların da o kadar sade olmalı! Defilelerden gözlemlediğimiz kadarıyla, ışıltılı, gösterişli kıyafetlerde genelde sade atkuyruğu saç modeli kullanılıyor. Yani özenilmemiş görünümlerde saçlar yine trend!

Gotik saçlar

Ünlü bir markanın defilesinde gördüğümüz bu gotik saçlar, farklı ve iddialı tarzları sevenler için ideal! Saçlar şekillendirici uygulanıp dağınık tarzda şekillendiriliyor ve yarım şekilde toplanıyor. Hem pratik, hem de çok cool!

Editörden öneri: Saçlarını dağınık tarzda şekillendirmek istersen L’Oréal Paris Studio Line Out of Bed Şekillendirici’den yardım alabilirsin. Saçlarını şekillendirmeden önce uygulayıp ardından saçlarını toplayabilirsin.

L’Oréal Paris Studio Line Out of Bed Şekillendirici’yi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
( Krem Jöle )
Hemen Al

Çift örgülü topuz

Bu saç modeliyle daha önce hiç karşılaşmadık! Hem topuzun, hem örgülerin, hem de atkuyruğunun kullanıldığı bu saç modeli gerçekten de Moda Haftaları’nın ilginç saç modellerinden oldu!

Işıltılı aksesuarlar

Işıltılı saç aksesuarlarının en popüler olduğu sezondayız! Gösterişli taçların, tokaların yer aldığı ünlü bir markanın defilesinde ise bu aksesuarlar kabarık bukleli saçlarla tamamlanmıştı. Yoksa perma saçlar geri mi dönüyor diye düşünmedik değil :)

Kurdeleli örgüler

L’Oréal Professionnel saç tasarım sponsorluğundaki Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u yakından takip ettiğimizi biliyorsun! Ünlü tasarımcı Niyazi Erdoğan’ın defilesinde gördüğümüz kurdeleli örgülü saçlar, etnik ve modern tarzların birleşimiydi.

Mohawk örgüler

Şiyar Akboğa defilesinin en göze çarpan detaylarından biri, mohawk örgülü saç modelleriydi. Cornrow örgülerin ve topuzun yer aldığı bu saç modeli MM Bahçecik saç tasarımcıları tarafından L’Oréal Professionnel Tecni Art Savage Panache kullanılarak oluşturuldu.

Dağınık topuzlar

Ece Kavran defilesinde de salaş topuz ön plana çıkıyordu. Ev topuzu saç modelinden farksız bu topuzlar, kırmızı, beyaz gibi renklerdeki kurdeleler ile toplanmıştı. Anlaşılan kurdeleleri bu sezon sık sık göreceğiz!

Islak saç modelleri

Açık ve toplu ıslak saç modelleri, Sudi Etuz defilesinin başrollerindendi! Defilenin saç tasarımcıları ıslak saç modeli görünümüne ulaşmak için L’Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi’nden yardım aldı.  

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Keşfet
L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
( Krem Jöle )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni.Art Savage Panache Sprey
L'Oréal Professionnel Tecni.Art Savage Panache Sprey
( Saç Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
MBFWI Notları: L’Oréal Professionnel ile Defilelere Damga Vuran Saçlar!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
MBFWI 3. gün notları: Tuvanam Defilesi
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?