Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
21/05/2020
Saç Sırları
360 38

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır?

Cansu G.
Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç rengini açmak veya sarı saç rengini denemek mi istiyorsun? Dur tahmin edelim, koyu saç rengini açtığında ortaya çıkabilen sıcak ve turuncu yansımalardan o kadar korkuyorsun ki sarı saç rengini denemeye bile cesaret edemiyorsun değil mi? Biz de senin gibiydik...Taa ki mor maske ile tanışana kadar. :) 

Sarı saç rengi trendinin yükselmesiyle birlikte hayatımıza giren yeni saç ürünü de mor maske oldu. Mor şampuan ve mor maskenin kombinasyonu ile artık saçlarımızda istediğimiz o küllü yansımaları elde edebiliyoruz. Nasıl mı? Çok basit! Hadi başlayalım! :)

Mor saç maskesi nedir?

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır?

Mor saç maskesi, saç rengini açıktan sonra meydana gelen sıcak ve turuncu yansımaların nötrlenmesini sağlayan bir saç maskesidir. Tıpkı mor şampuan gibi, mor maske de saç rengini daha soğuk ve küllü bir tona çevirmeye yardımcı oluyor. Saçlarını boyattığında ortaya çıkan istenmeyen kızılımsı renkler, mor maske ile dengeleniyor, nötrleniyor. Böylece daha kusursuz sarı tonları elde edebiliyorsun. Mor maske ile mor şampuanı birlikte kullandığında saçlarında daha yoğun küllü tonları görebilirsin. 

Mor saç maskesinin saça faydaları nelerdir?Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? - 1

Mor saç maskesinin en önemli faydası saçları daha küllü bir tona çevirmesi! Sıcak yansımaları nötrleyerek soğuk bir tona çeviren bu saç maskesini biz, açık sarı, platin ve gri gibi sarı saç tonlarına sahip olanlara öneriyoruz. 

Mor saç maskesi, saç rengini iyileştirirken aynı zamanda saçlarına da bakım yapıyor. Saçlarını boyattıktan sonra boyalı saçlara özel saç ürünleri kullanman gerektiğini biliyorsun. İşte mor maske de tam bu görevi yerine getiriyor. Mor maskeyi düzenli kullandığında saçlarının yoğun bir şekilde beslenlendiğini ve saç renginin daha küllü göründüğünü fark edeceksin. 

Mor saç maskesi önerisi

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? - 2

En iyi mor maske denildiğinde bizim aklımıza ilk gelenlerden biri, Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske. Sarı, gri saçlarla, saç rengi açılan kumral saçlarda beliren turuncu yansımaları nötrleyen bu mor maskeyi biz çok seviyoruz. Elseve mor maske, saçları sertleştirmeden ve kurutmadan saç rengini iyileştiriyor. Saçları yoğun bir şekilde besliyor ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. 

Editörün önerisi: Biz mor maskeyi mutlaka mor şampuan ile birlikte kullanıyoruz. Mor şampuan ve maske birlikte kullanıldığında daha yoğun küllü bir ton elde edebiliyoruz. Sen de sarı saçlarına bakım yapmak ve saç renginde daha küllü yansımalar elde etmek için mor maskeyi, Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ile birlikte kullanabilirsin.

Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Maske'yi buradan inceleyebilirsin.

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? - 3
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Hemen Al

Mor saç maskesi nasıl kullanılır?

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? - 5

Mor saç maskesinden önce mor şampuanı kullanmalısın. Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuanı, tıpkı klasik şampuanlar gibi ıslak saçına uygula ve köpürterek bütün saçlarına yayılmasını sağla. Mor şampuandan en iyi etkiyi almak için saçlarında 1-2 dakika boyunca beklet. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durulamalısın. Elseve mor şampuanı boyalı saçlar için haftada bir kere kullanmanı öneriyoruz.

Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? - 6
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır? - 8

Mor şampuandan sonra mor maskenin sırası geliyor! Mor maskeyi ıslak saçlarının boylarına ve uçlarına uygula. Eğer platin, açık sarı veya gri saç renklerine sahipsen mor maskeyi saçlarında 5 dakika tutmalısın. Balyaj veya röfle yaptıranlar için 7 dakika yeterli olacak. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durula ve daha küllü saç renginin tadını çıkarmaya başla! 

Paylaş

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi