Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Mor şampuan hakkında bilmen gereken her şey!

Mor şampuan hakkında merak ettiğin her şey işte bu yazımızda!

Silver şampuan ya da en çok bilinen ismiyle mor şampuan özellikle saçlarını sarıya boyatanların gözdesi! Artık bu şampuan o kadar çok konuşuldu ki biz de bu kadar dikkat çeken şampuanı biraz daha yakından tanımaya karar verdik.

Silver şampuan hakkında merak ettiğin her şey işte bu yazımızda!

Mor şampuan ne işe yarar?

Mor şampuanlar daha çok beyaz, gri saçlar için kullanılmasının yanında platin gibi açık sarı tonlardaki saçlarda istenmeyen yansımaların ortadan kaldırılmasında da kullanıyor.

Mor şampuan kimlere uygun?

Gri ve beyaz saçların çok daha canlı, parlak görünmesini sağlarken bu saç renklerindeki istenmeyen sarı yansımaları da önlüyor. Tabii bir de küllü bir saç rengi istiyorsan ve istemediğin turuncu yansımalardan kurtulmak istiyorsan da mor ve mavi şampuanlardan yararlanabilirsin.

Mor şampuan önerileri:

Sık sık platin sarısı saç rengine sahip, L'Oréal Professionnel Silver Şampuan yorumlayan arkadaşlarımızdan duyduğumuz, o meşhur silver şampuabiz de denedik. Bizim bu şampuanda en beğendiğimiz özelliklerden biri de saçlara parlaklık, canlılık ve yumuşaklık katması oldu. Normalde diğer mor şampuanlar saçları kuruturken L’Oréal Professionnel Silver Şampuan saç rengini düzeltmesinin yanında bir de saçlara bakım yapıyor. Ayrıca L'Oréal Professionnel mor şampuanın diğer mor şampuanlardan daha hoş bir kokuya sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim. 

Gri, beyaz ve platin sarısı saçlara özel olarak geliştirilen bir formül var! Matrix'in So Silver Şampuan'ı beyaz, gri, platin sarısı saç renklerinde güneş ve çevresel faktörlerin etkisiyle oluşan sararmaların önüne geçer.

Saçtaki istenmeyen sıcak yansımaları nötralize etmek ve çok fazla işlem gören saçları onarmak, saçın parlaklığını arttırmak için Kérastase'ın yepyeni bir saç bakım serisi var: Blond Absolu! Mor şampuanı, mor saç maskesiyle bu saç bakım serisi hayallerindeki sarışınlığa ulaşmanı sağlayacak! Boyalı saçlara uygun Kérastase şampuanları arasından en yenisi olan Blond Absolu, sıcak yansımaları nötralize ederken saçlara bakım da yapıyor.

Kérastase Blond Absolu Ultra-Violet Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet

Neden Mor Şampuan kullanmalı?

Mor şampuan sayesinde, saçlarını platin sarı gibi bir açık sarı tonuna boyattıysan ve istemediğin çiğ bir ton ya da turuncumsu yansımalar ortaya çıktıysa kimyasal kullanmadan da saç rengini düzeltebilirsin. Yani sarı saç renginden memnun olmadığında, hatalı saç boyamalarından sonra mor şampuan ile tam istediğin gibi bir saç rengi elde edebilirsin. Mor şampuan,  saçtaki kızıl yansımaların yok olması ve gri bir yansıma ile küllü yapılmasında da kullanılır.

Mor şampuan nasıl kullanılır, ne sıklıkta kullanmalı?

Mor şampuanları kullanırken de diğer şampuanlar gibi banyoda saçlarını nemlendirdikten sonra uygulayıp, durulayarak ve gerekirse tekrarlayarak uygulayabilirsin. 2 haftada etkisini gösteriyor ancak mutlaka düzenli şekilde kullanman gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Tabi şampuanın mor renginden dolayı ilk başta banyoda saçlarının mor renge boyandığını hissedebilirsin. Ama hiç merak etme, bu sadece şampuanın rengi :) Saçlarını duruladığında renk de tamamen kaybolacak!

Mor şampuan nereden alınabilir?

L’Oréal Professionnel Silver Şampuan’ı sadece uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında bulabilirsin. Matrix So Silver Şampuan'ı, danışman Matrix kuaför salonlarında ve Kérastase Blond Absolu serisini de danışman Kérastase kuaför salonlarında bulabilirsin.

Sana en yakın kuaför salonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin. 

Mor şampuan fiyatı:

Mor şampuan fiyatlarının, diğer profesyonel şampuanlardan fiyat farkı olmadığını da söylemek isteriz. 

Photo credit: Getty Images.com, Pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan
L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Color Care So Silver - Bakım Şampuanı
Color Care So Silver - Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Hangi Kérastase Şampuan Tam Sana Göre?
Mevsim geçişlerinde saçlarımız neden dökülür?
Gratis’te Kuru Şampuan Alışverişine Çıkmadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Oku!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemleri