09/12/2018
Saç Sırları
360 38

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Cansu G.
Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Açık tonlarda saçların varsa daha önce mor şampuanı, silver şampuan, mavi şampuan gibi terimleri kesin duymuşsundur. Hatta belki de bizden duymuşsundur! :) Mor şampuan hakkında her şeyi açıkladığımız yazımız çok sevildi, çok dikkat çekti. Biz de Saç Sırları.com editörleri olarak bu kez mor şampuanın nasıl kullanıldığını, hangi ürünlerle desteklemek gerektiğini detaylıca anlatmak istedik. 

Açık sarı ve gri saç renklerinin en yakın arkadaşı olan bu gri saç şampuanı, saç rengindeki çiğliği alıyor yerine daha canlı ve küllü, tam istediğin gibi bir renk bırakıyor. Yani saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldıran bu saç bakım ürünü adeta mucizeler yaratıyor! Eğer senin de açık renkli boyalı saçlarında istemediğin, turuncu tonlarda yansımalar varsa en iyi mor şampuanı nasıl kullanacağını öğrenme zamanın geldi demektir! Silver mor şampuanla tanışmak için okumaya devam et!

Mor şampuan nedir?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Önce "mor şampuan nedir?" sorusunu yanıtlamakla başlayalım: Sarı saçlardaki turuncu gibi sıcak tonlardaki yansımaları nötrleyen ve sarı tonunun daha soğuk ve küllü görünmesini sağlayan, mor renkli şampuanlara "mor şampuan"  adı veriliyor. Genellikle silver şampuan, purple shampoo ve mavi şampuan şeklinde biliniyor ve aslında mor pigmentler içeren bir şampuan anlamına geliyor. Renk skalasında sarı ve turuncunun konstras rengi mor olduğu için bu renk nötrleme görevi görüyor.

Sarı ve gri saç renklerinin en yakın arkadaşı olan bu mor saç şampuanı, saç rengindeki çiğliği alıyor yerine daha canlı ve küllü, tam istediğin gibi bir renk bırakıyor. Yani saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldıran bu saç bakım ürünü adeta mucizeler yaratıyor! Eğer saçlarını açtırarak sarıya boyattıysan, ombre veya röfle yaptırdıysan, turuncu tonlarda yansımalar canını sıkıyorsa en iyi mor şampuanı nasıl kullanacağını öğrenme zamanın geldi demektir!

Editör önerisi: Mor şampuanları, mor maskeleri, hayallerimizdeki küllü saç renklerine kavuşmak için kullanıyoruz. Bunu aynı zamanda, doğru saç boyasını kullanarak da başarabiliriz. Özellikle ekstra küllü yansımalara sahip saç boyalarıyla bu hayalimize ulaşabiliriz. Son zamanların en dikkat çeken saç boyalarından olan L'Oréal Paris Excellence Cool Créme, ekstra küllü yansımalara sahip koruyucu krem boya, boya sonrası uygulanan pH dengeli mor şampuan ve turunculaşma karşıtı mor maskeye sahip. Özellikle bu mor maske, küllü saç rengindeki istenmeyen turuncu ya da sarı yansımaları nötralize ediyor. Böylece küllü saç renklerine kolayca ulaşabiliyoruz!

L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral rengini aşağıda bulabilirsin.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 1
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral
( Saç Boyası )
Hemen Al

Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Kimler Kullanabilir? Mavi şampuandan farkı nedir?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 3

Mor şampuan nedir?: Mor şampuanlar daha çok beyaz, gri saçlar için kullanılmasının yanında platin gibi açık sarı tonlardaki saçlarda istenmeyen yansımaların ortadan kaldırılmasında da kullanıyor. Gri ve beyaz saçların çok daha canlı, parlak görünmesini sağlarken bu saç renklerindeki istenmeyen sarı yansımaları da önlüyor.

Peki, 'Mavi şampuan ne işe yarıyor?' diye merak edersen hemen açıklayalım. Saçlarında platin küllü rengi istiyorsan istiyorsan ve istemediğin turuncu yansımalardan kurtulmak istiyorsan da mor ve mavi şampuanlardan yararlanabilirsin. Artık mavi şampuan ne işe yarar biliyorsun!

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? Ne Sıklıkla Kullanılmalı? 

Gri saç şampuanı kullanırken de diğer şampuanlar gibi banyoda saçlarını nemlendirdikten sonra uygulayıp, durulayarak ve gerekirse tekrarlayarak uygulayabilirsin. 2 haftada etkisini gösteriyor ancak mutlaka düzenli şekilde kullanman gerektiğini de hatırlatmak isteriz. 

Tabii şampuanın mor renginden dolayı ilk başta banyoda saçlarının mor renge boyandığını hissedebilirsin. Ama hiç merak etme, bu sadece şampuanın rengi :) Saçlarını duruladığında renk de tamamen kaybolacak!

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 5

Gelelim mor şampuanın nasıl kullanıldığına! Mor şampuan kullanımının diğer normal şampuan kullanımından pek de farklı bir yanı yok. Tek farkı, kullanım sıklığı çünkü en fazla haftada 2 kez kullanmak gerekiyor. Ancak uygulama konusunda tıpkı diğer şampuanlar gibi kullanmalısın. Saç rengine uygun mor şampuanı seçtikten sonra saç diplerine masaj yaparak şampuanını köpürt ve saçlarını güzelce temizle. Ardından da bol suyla durula.

Mor Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 6

Mor şampuan sayesinde, saçlarında istemediğin çiğ bir ton ya da turuncumsu yansımalar ortaya çıktıysa kimyasal kullanmadan da saç rengini düzeltebilirsin.  Yani saç renginden memnun olmadığında, hatalı saç boyamalarından sonra mor şampuan ile tam istediğin gibi bir saç rengi elde edebilirsin. Saçtaki kızıl yansımaların yok olmasında ve gri bir yansıma ile küllü yapılmasında kullanılır.

1.Saç rengindeki turunculaşmayı engelliyor

Her şeyden önce mor şampuanın içerisinde, diğer şampuanlardan farklı olarak mor pigmentler bulunuyor. Saçlarını normal şampuanla yıkadığında beyaz köpükler çıkarken, mor şampuanla yıkadığında açık mor renkte köpük ortaya çıkar. Bunun nedeni de içerisindeki bu mor pigmentler.

2.Rengi açılan kumral ve gri saçlar da kullanabiliyor

Mor şampuanı yalnızca sarı saç renkleri değil, gri ve beyaz saçlar, rengi açılan kumral saç renkleri de kullanabiliyor. Yani kumral veya açık kahve saç renginden daha açık tonlara geçiş yaptıysan ya da saç rengin üzerine açık tonda röfle, ombre, balyaj gibi işlemler yapıldıysa da mor şampuanı kullanabilirsin. Hatta artık saçlarını boyamak yerine gri veya beyaz haline bırakmayı tercih ediyorsan da mor şampuan kullanabilirsin.

3.UV filtresi ile solmalara engel oluyor

Güneşin zararı UV ışınları cildimize olduğu gibi saçlarımıza da zarar veriyor. Özellikle saçlarında boya olduğunda saç renginin çabucak solmasına, renginin parlak görünmemesine neden olabiliyor. Ancak içerisinde UV filtresi bulunan mor şampuanlar ile saç renginin güneşin zararlı ışınlarından zarar görmesine engel olabilirsin.

4.Saça bakım yapıyor

Mor şampuanların bazıları aynı zamanda saçı besliyor. İçerikleri sayesinde bir yandan saç renginin kusursuzlaşmasını sağlarken bir yandan da saçlarının çok sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Yani mor şampuan, saçlarının parlak olmasını sağlarken sarı saç renginin daha da belirgin olmasına destek oluyor.

5.Hayallerimizdeki sarı saça ulaşmayı sağlıyor

Normalde saçlarımızı sarıya boyamadan önce aklımızda soru işaretleri oluyor. Ya istediğim gibi olmazsa, ya hayalini kurduğum gibi küllü yansımalara sahip olmazsa soruları aklımızı kurcalıyor… Ancak artık öyle bir sorunumuz yok çünkü mor şampuanlar saçlarımızda istenmeyen sıcak yansımalar olsa da bu duruma çözüm olabiliyor. Hatta ilk kullanımdan itibaren etki eden mor şampuanlar sayesinde saç rengimiz çabucak güzelleşmeye başlıyor. E bize de hayalimizdeki sarı saç rengine ulaşmanın tadını çıkartmak kalıyor! :)

En iyi mor şampuan önerilerimiz:

Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 7

En iyi mor şampuanı arıyorsan sana bizim favorilerimizden, Elseve'in açma işlemi uygulanmış kumral, sarı, gri ve beyaz saç renklerine uygun yeni bir şampuanı olduğunu söyleyelim: Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. Eğer bu saç renklerinden birine sahipsen ve saç renginde hiç de istemediğin turuncu yansımalar varsa bu sorunu kolayca çözebilirsin. Ayrıca Elseve mor şampuanın uygun fiyatı ve kozmetik marketlerde kolayca bulunabilmesiyle de dikkat çektiğini söylemek isteriz.

Editörün önerisi: Loreal mor şampuan sarı, gri, beyaz ve açma işlemi uygulanmış saçlar için uygundur. Aman dikkat! Mor şampuanın gerçekten mor renkte olduğunu hatırlatmamıza gerek yok değil mi? Saçlarını köpürttükçe lila gibi bir renge dönüşür ancak suyla temizlendiğinde mor şampuanın izleri tamamen kayboluyor, hiç merak etme. :)

L’Oréal Professionnel Serie Expert Blondifier Cool Şampuan

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 8

Saç rengin aydınlatılmış, açılmışsa, açık sarı saç renklerinden herhangi birine sahipsen seni daha güçlü bir sarışın yapacak Loreal Paris mor şampuan önerimiz L’Oréal Professionnel Serie Expert Blondifier Cool Şampuan! Tüm sarı saç renklerine uygun bu Loreal mor şampuan ile eminiz ki hayallerindeki sarı saç rengi senin olacak! Loreal silver şampuan saçlarının daha küllü ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kérastase Blond Absolu 

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 9

Sana, sarı saçlar için mor şampuan önerisinde bulunacağız! Bu mor şampuan yepyeni ve dahil olduğu bakım serisinin tüm üyeleri sarı saç renklerine özel! Yani artık sarışınlara göre bir bakım var! Seni daha fazla meraklandırmadan açıklayalım: Kérastase Blond Absolu saç bakım serisinden bahsediyoruz.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu buradan inceleyebilirsin.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 10
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Hemen Al

Bu bakım serisinin mor şampuanı Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu ile sarı saç rengindeki sıcak yansımaları nötralize edebilir, daha küllü, soğuk yansımalara sahip olabilirsin. Böylece saç rengindeki turunculaşmalar, bakırlıklar yok olur. Ayrıca açma işlemlerinden dolayı saçlarında oluşan yıpranmaları da Kerastase mor şampuan Blond Absolu Bain Ultra Violet Saç Banyosu ve serinin maskesi, serumu, bakım sütü ile onarabilirsin. 

L’Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 12

Eğer sen de trende uyup saçlarını gri tonlarına ya da açık küllü sarıya boyattıysan ve içinde kızılımsı veya turuncu yansımalar görüyorsan mor şampuan kullanmanı öneriyoruz. Bu konuda da favorimiz L’Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan! Loreal Serie Expert Silver şampuan,daha çok beyaz, gri saçlar için kullanılmasının yanında küllü açık sarı tonlardaki saçlarda istenmeyen yansımaların ortadan kaldırılmasında da kullanılıyor. Loreal Expert Silver şampuan sayesinde gri ya da küllü açık sarı saç rengin tam istediğin gibi soğuk yansımalara sahip oluyor. 

Matrix Color Care So Silver Mor Şampuan

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 13

Saçların önceden koyu bir renkteyse ve platin sarısına boyattıysan sıcak yansımaların oluşması neredeyse kaçınılmaz! Açma işlemi yapılsa da saçın baz renginde bulunan sıcak yansımalar sarı saç renginin soğuk yansımalarının görünmesine engel olabilir. İşte bu durumda platin sarısı saçlar için bizim önerimiz Matrix Color Care So Silver mor şampuan

Sarı saçlar için mor şampuan arayanlar için Matrix Silver şampuan tam sana göre! Matrix mavi şampuanın içeriğindeki mor pigmentlerle açık sarı saç renklerinin içerisindeki soğuk tonları ortaya çıkartıyor ve önceki renginden kalan o istemediğin sıcak yansımaları, turunculukları önlüyor. Matrix mor şampuan ile tanıştıktan sonra saçlarındaki turunculuktan kurtulabilirsin. Artık saçtaki turunculuğun nasıl gittiğini öğrendin!

Mor şampuan ile kullanılabilecek ürünler nelerdir?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 14

Mor şampuan, sarı saç bakımın için yeterli olacak tek ürün değildir. Mor şampuan ile birlikte kullanabileceğin saç bakım kremlerini de atlamamalısın. Şampuanın yanı sıra saç kremi saç renginin uzun süre canlı kalmasına yardımcı olacak, boyadan dolayı sertleşen saçlarının yumuşamasını, nemlenmesini sağlayacaktır. 

Bu konuda da L’Oréal Professionnel Serie Expert Blondifier Saç Kremi bizim favorilerimizden! Saç renginin soğuk yansımalara sahip olmasına destek olurken aynı zamanda saçı besliyor, yumuşatıyor ve kolay tarama, şekillendirme sağlıyor. Bizce bir denemende fayda var. :)

Kumral Saça Mor Şampuan Uygulanır Mı?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 15

Gri saç şampuanı veya mor şampuan gibi şampuanlar saçların daha küllü ve soğuk yansımalara sahip olmasını sağlar.  Mor şampuan, saç renginde açma işlemi olan ya da saçlarını sarı saç renklerine boyayanlara uygundur. Kumral saçlarla ilgisi ise, açma işlemi uygulanmış kumral saç renklerinde bazen istenmeyen sıcak yansımalar oluşabiliyor. Hatta saç renginde turunculuklar ortaya çıkabiliyor.

İşte bu görünüme engel olup, saç renginin soğuk ve küllü görünüme ulaşmasını sağlamak için silver şampuanlar tercih ediliyor. Yani kumral saç rengi üzerine balyaj, ombre, röfle gibi işlemler uygulandıysa ya da kumral saç renginden sarı saç renklerine geçiş yaptıysan mor şampuan kullanabilirsin. Mor şampuan markalarından sana en uygun olanı seç ve saçlarının daha sağlıklı parlamasını sağla. 

Mor Şampuan Kullananlar ve Yorumları

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? - 16

Mavi şampuan kullanıcı yorumlarına baktığımızda yalnız olmadığımızı görüyoruz. Bizim gibi mor şampuan kullanan herkes bu üründen oldukça memnun. Mor şampuanın küllü etkisini kullanmaya başladıktan itibaren etkisini görebilirsin. İçerisindeki mor pigmentler saç tellerine hızlı şekilde nüfuz eder ve sen şampuanı kullanmaya devam ettikçe bu etki daha fazla artar. Ayrıca saç rengini düzeltmesi de geçici değil, kalıcıdır ve yıkamayla ya da başka etkenlerle geçmez.

Mor Şampuanlar Nereden Alınabilir?

Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı kozmetik mağazalarında bulabilirsin. 

L’Oréal Professionnel Silver Şampuan’ı ise sadece uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında bulabilirsin. Matrix So Silver Şampuan'ı, danışman Matrix kuaför salonlarında ve Kérastase Blond Absolu serisini de danışman Kérastase kuaför salonlarında bulabilirsin

Sana en yakın kuaför salonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin. 

Mor Şampuan Fiyatı

Mor şampuan fiyatlarının, diğer şampuanlardan fiyat farkı olmadığını da söylemek isteriz. Mavi şampuan fiyatı için kozmetik marketlere göz atabilirsin.

Mor şampuan saçı temizliyor mu?

Kumral saç rengine sahipsen mor şampuan konusu senin için biraz yeni olabilir ve mor şampuanla daha yeni tanışmış olabilirsin. Mor şampuanın saçları temizleyip temizlemediğini merak ediyorsan hemen açıklayalım; mor şampuanlar saç rengini düzeltirken saçları da temizliyor. 

Mor şampuanlar da saçı temizliyor ancak bunu yaparken daha çok saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımaların nötrlenmesine yoğunlaşıyor. İlk kullanımdan itibaren gözle görünür daha küllü saçlara kavuşmana destek oluyor. Yani renk bakımı sağlıyor. Bu nedenle mor şampuanını, normalde kullandığın şampuanlarla beraber kullanmanı öneririz.

Paylaş

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Total Results So Silver Şampuan
Matrix Total Results So Silver Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Serisi
Tümünü Gör
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bahar Aylarına En Çok Yakışan Çiçek Kokulu Parfümler