Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Mor şampuan nasıl kullanılır?

Mor şampuan kullanımına dair bilmen gereken her şey burada!

Açık tonlarda saçların varsa daha önce mor şampuanı kesin duymuşsundur. Hatta belki de bizden duymuşsundur! :) Mor şampuan hakkında her şeyi açıkladığımız yazımız çok sevildi, çok dikkat çekti. Biz de Saç Sırları.com editörleri olarak bu kez mor şampuanın nasıl kullanıldığını, hangi ürünlerle desteklemek gerektiğini detaylıca anlatmak istedik. 

Açık sarı ve gri saç renklerinin en yakın arkadaşı olan bu bakım şampuanı, saç rengindeki çiğliği alıyor yerine daha canlı ve küllü, tam istediğin gibi bir renk bırakıyor. Yani saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldıran bu saç bakım ürünü adeta mucizeler yaratıyor! Eğer senin de açık renkli boyalı saçlarında istemediğin, turuncu tonlarda yansımalar varsa en iyi mor şampuanı nasıl kullanacağını öğrenme zamanın geldi demektir!

Mor şampuan nedir?

Mor şampuan nedir?

Biz yine de mor şampuanın ne olduğunu açıklamakla işe koyulalım. Mor şampuanlar saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldıran şampuanlardır. Mor renkli olan bu şampuan, sarı saç rengi ile kontrast yarattığı için saçlardaki çiğ sarı rengini alır, yerine daha küllü ve yumuşak bir yansıma bırakır. Birbirlerine zıt olan mor ve sarı rengi sayesinde sarı saçların ortaya çıkardığı yansımalar yok olacaktır.

Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Mor şampuanın içerisinde mor pigmentler bulunuyor. Bu pigmentler, saç renginin nötrleşmesini sağlayıp saçtaki kızıllığı, turunculuğu, kısacası istenmeyen tüm yansımaları ortadan kaldırıyor. Saç mor pigmentin etkisiyle soğuk yansımalara kavuşuyor. 

Mor şampuan kullanımı:

Mor şampuan kullanımı:

Gelelim mor şampuanın nasıl kullanıldığına! Mor şampuan kullanımının diğer normal şampuan kullanımından pek de farklı bir yanı yok. Tek farklı kullanım sıklığı çünkü en fazla haftada 2 kez kullanmak gerekiyor. Ancak uygulama konusunda tıpkı diğer şampuanlar gibi kullanmalısın. Saç rengine uygun mor şampuanı seçtikten sonra saç diplerine doğru masaj yaparak şampuanını köpürt ve saçlarını güzelce temizle. Ardından da bol suyla durula.

Mor şampuan

Aman dikkat! Mor şampuanın gerçekten mor renkte olduğunu hatırlatmamıza gerek yok değil mi?

Saçlarını köpürttükçe lila gibi bir renge dönüşür ancak suyla temizlendiğinde mor şampuanın izleri tamamen kayboluyor, hiç merak etme. :)

Mor şampuanı ne sıklıkta kullanmak gerekir?

Mor şampuan

Mor şampuanı diğer şampuanları kullandığın sıklıkta uygulamamalısın. Haftada 1 ya da 2 kez kullanman yeterli olacaktır çünkü çok fazla kullandığında saçındaki ton farklılaşmaya, daha koyu bir tona ulaşmaya başlayabilir. Bu nedenle kendi şampuanını kullandığın zamanlar dışında en fazla haftada 2 kez kullanmalısın. Saçlarının çok fazla küllü, koyu bir tonda olmasını istemiyorsan kullanım sıklığına oldukça dikkat etmelisin. Hatta gerekirse uzman kuaförüne danışmalısın.

Mor şampuanlar hemen etkisini gösterir mi ve kalıcı mı?

Mor şampuan

Mor şampuanını kullanmaya başladıktan itibaren etkisini görebilirsin. İçerisindeki mor pigmentler saç tellerine hızlı şekilde nüfuz eder ve sen şampuanı kullanmaya devam ettikçe bu etki daha fazla artar. Ayrıca saç rengini değiştirmesi de geçici değil, kalıcıdır ve yıkamayla ya da başka etkenlerle geçmez.

Hangi saç rengi, hangi mor şampuanı kullanmalı?

Sarı, gri, beyaz ve açma işlemi uygulanmış saçlar için mor şampuan:

Mor şampuan

Elseve'in açma işlemi uygulanmış kumral, sarı, gri ve beyaz saç renklerine uygun yeni bir şampuanı var: Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. Eğer bu saç renklerinden birine sahipsen ve saç renginde hiç de istemediğin turuncu yansımalar varsa bu sorunu kolayca çözebilirsin. Ayrıca uygun fiyatı ve kozmetik marketlerde kolayca bulunabilmesiyle de dikkat çektiğini söylemek isteriz.

Sarı saç renklerine uygun mor şampuan:

Mor şampuan

Saç rengin aydınlatılmış, açılmışsa, açık sarı saç renklerinden herhangi birine sahipsen seni daha güçlü bir sarışın yapacak mor şampuan önerimiz L’Oréal Professionnel Serie Expert Blondifier Cool Şampuan! Tüm sarı saç renklerine uygun bu mor şampuan ile eminiz ki hayallerindeki sarı saç rengi senin olacak!

Mor şampuan

Sana, tüm sarı saç renklerine uygun olan, bir mor şampuan önerisinde daha bulunacağız! Bu mor şampuan yepyeni ve dahil olduğu bakım serisinin tüm üyeleri sarı saç renklerine özel! Yani artık sarışınlara göre bir bakım var! Seni daha fazla meraklandırmadan açıklayalım: Kérastase Blond Absolu saç bakım serisinden bahsediyoruz.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Hemen Al

Bu bakım serisinin mor şampuanı Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu ile sarı saç rengindeki sıcak yansımaları nötralize edebilir, daha küllü, soğuk yansımalara sahip olabilirsin. Böylece saç rengindeki turunculaşmalar, bakırlıklar yok olur. Ayrıca açma işlemlerinden dolayı saçlarında oluşan yıpranmaları da Blond Absolu Bain Ultra Violet Saç Banyosu ve serinin maskesi, serumu, bakım sütü ile onarabilirsin. 

Gri ve küllü açık sarı saç renklerine uygun mor şampuan:

Mor şampuan

Eğer sen de trende uyup saçlarını gri tonlarına ya da açık küllü sarıya boyattıysan ve içinde kızılımsı veya turuncu yansımalar görüyorsan mor şampuan kullanmanı öneriyoruz. Bu konuda da favorimiz L’Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan! Daha çok beyaz, gri saçlar için kullanılmasının yanında küllü açık sarı tonlardaki saçlarda istenmeyen yansımaların ortadan kaldırılmasında da kullanılıyor. Gri ya da küllü açık sarı saç rengin tam istediğin gibi soğuk yansımalara sahip oluyor. 

Platin sarısı saç renklerine uygun mor şampuan:

Mor şampuan

Saçların önceden koyu bir renkteyse ve platin sarısına boyattıysan sıcak yansımaların oluşması neredeyse kaçınılmaz! Açma işlemi yapılsa da saçın baz renginde bulunan sıcak yansımalar sarı saç renginin soğuk yansımalarının görünmesine engel olabilir. İşte bu durumda platin sarısı saçlar için bizim önerimiz Matrix Color Care So Silver mor şampuan. İçeriğindeki mor pigmentlerle açık sarı saç renklerinin içerisindeki soğuk tonları ortaya çıkartıyor ve önceki renginden kalan o istemediğin sıcak yansımaları, turunculukları önlüyor.

Matrix Color Care So Silver Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Color Care So Silver - Bakım Şampuanı
Matrix Color Care So Silver - Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Mor şampuan ile birlikte hangi ürünler kullanılabilir?

Mor şampuan

Mor şampuan, sarı saç bakımın için yeterli olacak tek ürün değildir. Mor şampuan ile birlikte kullanabileceğin saç bakım kremlerini de atlamamalısın. Şampuanın yanı sıra saç kremi saç renginin uzun süre canlı kalmasına yardımcı olacak, boyadan dolayı sertleşen saçlarının yumuşamasını, nemlenmesini sağlayacaktır. Bu konuda da L’Oréal Professionnel Serie Expert Blondifier Saç Kremi bizim favorilerimizden! Saç renginin soğuk yansımalara sahip olmasına destek olurken aynı zamanda saçı besliyor, yumuşatıyor ve kolay tarama, şekillendirme sağlıyor. Bizce bir denemende fayda var. :)

Photo by Connor Bates from Burst , Photo by Alex Klemovich on Reshot, Photo by natalie on Reshot, Photo by Alessio Cesario from Pexels, Photo by i love simple beyond from Pexels, Photo by José Luis Photographer from Pexels, Photo by Ivandrei Pretorius from Pexels, Photo by Lorilee E from Pexels, Photo by Daria Rem from Pexels

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Color Care So Silver - Bakım Şampuanı
Color Care So Silver - Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bütün saç renklerini 65 güne kadar canlı tutan bakımı bulduk!
Evde saç boyama sonrasında yapman gerekenleri açıklıyoruz!
Gratis İndiriminden Mor Şampuan Almadan Önce Sana Özel Önerimizi Keşfet!
Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?
Tümünü Gör
Avrupa'nın en sevilen saç spreyi ve saç köpüğü Elnett'i denedik!
Gece davetlerine gitmeden kuaföre gidecekler buraya! Saçınıza göre size özel davet saçını açıklıyoruz!
Hayallerindeki upuzun saçlar için saç uzatıyorsan bu tespitleri görünce "aynı ben" diyeceksin!
Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yazın Kullanılacak Suya Dayanıklı 6 Fondöten Önerisi