Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları ve Yararları

En iyi doğal saç bakım yağlarının faydalarını senin için bir araya getirdik!

Doğal yağlar çok eskiden beri saç bakımında kullanılıyor. Şimdi ise bitkisel saç bakım yağlarını, bakımdan, şekillendirmeye kadar saçlarımıza mucizevi dokunuşlar yapmak için kullanıyoruz. Bu doğal saç yağları, saç tellerimize nüfuz ederek, saçların pürüzsüz, yumuşacık ve parlak olmasını sağlıyorlar. 

Saç bakımı için yağlar çok büyük önem taşıyor. Saç uzatan yağlar, saç güçlendiren yağlar, parlak ve yumuşaklık veren, onarıcı özellikteki yağlar olarak birçok fayda taşıyorlar. 

Bitkisel saç bakım yağları ve yararları                 

Bitkisel saç bakım yağları ve yararları

Doğal saç bakım yağları yüzyıllardır saç bakımında kullanılıyor. Doğal yağlarla saç bakımının artık neredeyse geleneksel hale geldiğini söylememiz bile mümkün. Doğanın bize sunduğu bu özel, bitkisel yağ çeşitlerinin saçlarımıza sayısız faydası var.

Bitkisel saç bakım yağları, saçlarımızın çok daha ışıl ışıl parlak, yumuşacık ve bakımlı görünmesini sağlıyorlar, saçın daha sağlıklı bir görünüm kazanması için saçı besleyip onarıyor, nemlendiriyorlar. Peki, hangi bitkisel yağlar saçlarımıza nasıl etki ediyor? Tüm bunların cevabı yazımızın devamında!

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

En iyi saç bakım yağlarından biri olan Hindistancevizi yağı, hepimizin favorilerinden! Yemeklerden cilt bakımına, saç bakımına kadar her alanda bu doğal yağdan faydalanabiliyoruz.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Özellikle saçlarında son zamanlarda sertlik, matlık ve cansızlık sorunu olanlar için ideal bir doğal saç bakım yağı olduğunu düşünüyoruz. Hindistan cevizi yağı saçlarda bıraktığı mis gibi tropikal kokusuyla saçlarımızı besliyor, yumuşacık olmasını sağlıyor.

Nasıl kullanılır: Saçların uç kısımlarına yoğunlaşarak uygulandığında saç uçlarının günden güne güçlendiğini, saçlarının doğal bir ışıltıya sahip olduğunu keşfedebilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Saç bakımı için yağ karışımları hazırlamana gerek yok çünkü Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Maskesi var! :) 

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı

Saç uzatan doğal yağ olarak bilinen doğal saç bakım yağı Çörek otu yağı, saç uzatmaya etkisi olan güçlendirici özelliğe sahip. Seni meraklandırmadan çörek otu yağı saça faydalarına geçelim!

Çörek otu yağı faydaları nelerdir?

Çörek otu yağı ne işe yarar diye soracak olursan, saç derisini besleyip, saç köklerine ihtiyacı olan besini vererek saçların daha sağlıklı şekilde uzamasını sağlıyor. Saçın dış etkenlerden dolayı gördüğü hasarları onarıcı etkiye de sahip. Çörek otu yağı kullananlardan olarak biz de sana bu yağı bir denemeni öneriyoruz. 

Nasıl kullanılır: Çörek otu yağı saç derisine ve saçlara masaj yaparak uygulanabileceği gibi saçı güçlendiren diğer bitkisel yağlarla karıştırılarak da kullanılabilir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Ege mutfağının vazgeçilmezlerinden zeytinyağı da en eski ve geleneksel doğal saç yağlarından. Çok eskiden beri saç bakımında kullanılan zeytinyağı saçlarımız üzerinde de muhteşem etkileri var.

Zeytinyağı faydaları

Zeytinyağı saçları kuruluktan korur, besler, yumuşatır. Yumuşayan saçlar kolayca taranır. İçerdiği besinler sayesinde saçlar günden güne güçlenir, sağlıkla ışıldar!

Nasıl kullanılır: Zeytinyağı içeren saç bakım ürünlerini kullanmanın yanında, saf zeytinyağını da direkt olarak saçların uç ve boy kısımlarına uygulayarak doğal bir bakım uygulayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Kiehl’s Olive Fruit serisinde zeytinyağı ve zeytin meyvesinin özlerini içeriyor.

Argan yağı

Argan yağı

Saç bakımında en sık kullanılan, en iyi doğal yağlardan Argan yağı nedir? Bu yağ, sadece Fas’ta yetişen Argan Ağacı’nın meyvelerinden üretiliyor. Faslı kadınlar bu meyveleri özel değirmenlerde, elleriyle öğütüyorlar ve ortaya bu mucizevi doğal Argan yağı çıkıyor.

Argan yağı faydaları

Argan yağı ne işe yarar diye soracak olursan da hemen açıklayalım. Argan yağının saça faydaları saymakla bitmiyor. Saçtaki parlaklığı ve ışıltıyı artırıp, ışığın saçta yansımasını sağlıyor. Özellikle yıpranmış, kurumuş, cansızlaşmış saçları yeniden canlandırıyor. Saç tellerinin iç dokusuna işlediği için saçlar onarılıyor, bakımlı, sağlıklı bir görünüme ulaşıyor. Saç uzatmak konusunda da faydaları olduğu biliniyor. Saç için argan yağı saçları güçlendirdiği için daha sağlıklı şekilde uzayan saçlar dökülmeden, kırılmadan uzayabiliyor.

Nasıl kullanılır: Argan yağı saç bakımında diğer bitksel yağlardan farklı olarak saç diplerine de uygulanabiliyor. Saç diplerine masaj yaparak uyguladığında saç derin daha sağlıklı olacaktır ve saçların çok daha canlı görünüp, sağlıklı şekilde uzayacaktır. Ayrıca nemlendirici özelliği ile Argan yağı saç bakımı dışında cilt bakımında da sık sık kullanıldığını söylemeden geçmeyelim.

Hangi üründe bulabilirsin: Doğal ve organik Argan yağı içeren Kérastase Aura Botanica serisinde bulabilirsin.

Badem yağı

Badem yağı

Saç dökülmesine bitkisel yağ arayanların ilk tercihlerinden olan badem yağı, kirpik, kaş dökülmelerinde de sık sık kullanılıyor.

Badem yağı faydaları

Peki, badem yağı ne işe yarar? Güçlendirici özelliğinden dolayı badem yağı saçların köklere daha iyi tutunmasını sağlayıp dökülmelere engel olabiliyor. Tabii güçlendirici etkisinin yanında saçlara yoğun besin sağlar. Saça elastikiyet vererek daha dolgun görünmesine destek olur. İpek gibi yumuşacık, parlak saçlara ulaşmak isteyenler bizce kesinlikle denemeli. Kısacası saç için doğal yağlardan badem yağı en ideal doğal yağlardan biri!

Nasıl kullanılır: Saç bakımının yanı sıra kaş, kirpik bakımında da kullanılıyor. Kaşlarına uygularken birkaç damla badem yağını temiz bir kulak pamuğuna damlatıp kullanabilirsin. Kirpiklerin için de temiz bir maskara fırçasını kullanabilirsin.

Saçlarına uygularken de yoğun bakım kürü şeklinde uygulayabilirsin. Badem yağını saçının tamamına uygulayıp sıcak bir havluya saçlarını sar ve bu şekilde 10-15 dakika bekle. Ardından banyoya girip saçlarını yıka. Farkı göreceksin! :)

Hangi üründe bulabilirsin: L'Oréal Professionnel Mythic Oil Efsane Yağ serisi’ndeki saç bakım yağlarında badem yağı bulunuyor.

Hint Yağı

Hint Yağı

Hintli kadınların her zaman gür görünen, dolgun saçlarının sırrı Hint yağı bitkisi! Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilen bu yağ ile saçlar daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Hint yağı faydaları

Hint yağı ne işe yarar diye araştırdığımızda hücre yenileme özelliği ile yıpranan saçları kökten uca onarıp yenileyebildiğini öğrendik. Hint yağı saça faydaları açısından özellikle saç derisine masaj yaparak uygulandığında saç derisindeki kan dolaşımını arttırıyor ve saç köklerine etki ederek saçın sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlıyor.

Nasıl kullanılır: Hint yağı da oldukça yoğun bir yağ olduğu için su ile seyrelterek kullanabilirsin. Hatta saçlarında kuruluk problemi olanlar az miktarda Hint yağı saç kremlerinin ya da saç maskelerinin içerisine karıştırarak saçlarını derinlemesine besleyebilirler.

Hangi üründe bulabilirsin: Hint yağı, Elseve'in yeni uzun saç serisi Dream Long'a bulunuyor. Saçın sağlıklı uzamasına destek olan bu seriyi eminiz ki sen de çok seveceksin! :)

Çam Terebentin yağı

Çam Terebentin yağı

Çam ağacının üzerinde gördüğümüz, bala benzeyen, yapışkan maddeye Terebentin deniyor.

Çam terebentin yağı faydaları

Çam terebentini, özellikle saç derisi sorunlarında sık sık kullanılıyor. Saç derisinde oluşan kepek, egzama gibi sorunlara, saç yağlanması gibi saç sorunlarına etki ediyor. 

Nasıl kullanılır: Saç derisi sorunlarına etki ettiği için direkt olarak saç derisine ya da şampuanların içerisine karıştırılarak kullanılabilir. Direkt olarak uygulanacağında saç derisine nazikçe, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanabilir.

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı

Güzel kokusu, yatıştırıcı özelliği ile bilinen, bitkisel saç bakım yağı Lavanta yağı saç derisinde hassasiyet sorunu yaşayanların imdadına koşuyor!

Lavanta yağı faydaları

Saç derisindeki tahriş, kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi sorunların azalmasına destek olarak saç derisinin ferahlamasını, rahatlamasını sağlar. Özellikle de kaşıntıyı azaltır ve tahrişi engeller.

Saç derisine nazikçe masaj yaparak uygulandığında çok daha etkili sonuçlar alabileceğinden emin olabilirsin.

Nasıl kullanılır: Yatıştırıcı özelliği ile saç derisinde rahatlama sağladığı için saç derisine uygulanabiliyor. Hatta şampuanlarınla karıştırarak da saç derinde ferahlık sağlayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Lavanta yağı içeren doğal saç bakımı serisi Botanicals Fresh Care Lavanta Hassas Terapi serisinde bulunuyor.

Ceviz Yağı

Ceviz Yağı

Sağlıklı beslenenlerin favorilerinden ceviz yağı saç bakımının da favorilerinden olmaya aday!

Ceviz yağı faydaları

Saç tellerini güçlendiriyor, yoğun şekilde nemlendiriyor ve saçlar daha sağlıklı görünüme kavuşabiliyor. Özellikle saç derisi sağlığına etkisi çok fazla. Saç derisini besleyip nemlendirerek saçların daha bakımlı ve kuvvetli uzamasını sağlıyor. 

Nasıl kullanılır: Saçı besleyen yağlardan ceviz yağını sık sık saçlarına ve saç derine uygulayarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsin. Tabii saçların yağlıysa yalnızca saç uçlarına uygulamayı da ihmal etmemelisin. 

Gül Yağı

Gül Yağı

Cilt bakımında sıklıkla kullandığımız gül çiçeğinin yağı,  güzel kokusu, göz alıcı parlaklığını saçlarımıza taşıyor! Kendisi de oldukça parlak ve canlı bir bitki olan gül çiçeğinin yağı sayesinde saçlarımız sağlıkla ışıldar, capcanlı bir görünüme kavuşur.

Gül yağı faydaları

Gül yağı saçları canlandırırken, aynı zamanda dış etkenlere karşı da korur. Saçımıza tararken, ısıyla şekillendirirken, kuruturken verdiğimiz zararın yanında çok fazla soğuk veya çok fazla sıcak havadan dolayı oluşabilecek kuruluk, nem kaybı gibi saç sorunlarına karşı koruma sağlar.

Nasıl kullanılır: Gül yağı, hoş kokulu bir yağ da olduğu için saçların güzel kokması için de kullanılabilir. Saçları şekillendirdikten sonra birkaç damla gül yağını saçının uç ve boylarına uygulayarak saçlarının gün boyunca çiçek gibi kokmasını sağlayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Matrix Oil Wonder Volume Rose saç bakım serisi gül yağları ve özleri içeriyor.

Fındık Yağı

Fındık Yağı

Fındığın gıda olarak tüketildiğinde ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yok! Aynı şekilde saç bakımında kullanılan doğal yağlardan biri olma özelliği de taşıyor. Fındık yağı saç dokusunu ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturuyor.

Fındık yağı faydaları

Saçı yoğun şekilde besleyip, saç dokusunu yumuşatarak taramayı kolaylaştırır ve şekillendirme sonrasında da canlı ve ipeksi bir görünüm kazandırıyor. Yani hem şekillendirme öncesinde, hem de sonrasında kullanarak saçlarına doğal bir bakım uygulayabilirsin.

Nasıl kullanılır: Saç bakımında fındık yağı aynı zamanda nemlendirici özelliği sayesinde boyalı saç bakımında da kullanılmakta.

Hangi üründe bulabilirsin: L’Oréal Paris Casting Crème Gloss’un 680 Bronz Kahve gibi kahve saç renklerinde fındık yağı içeren bakım kremleri bulunuyor. Bu bakım kremlerini boya sonrasında uyguluyorsun ve saç rengin süper parlaklığa, saçların yumuşaklığa kavuşuyor.

Avokado yağı 

Avokado yağı

Son yıllarda cilt bakımında da sık sık tercih edilen ve cilde doğal bir ışıltı sağlayan avokado yağı saçlarımıza da aynı etkiyi gösteriyor. Saçlar avokado yağı ile dipten uca parlaklık kazanıyor. Mineraller, besleyici yağ asitleri, A ve E vitaminleri içeren Avokado yağı, saç sağlığına etki eden Biotin maddesini de içeriyor. Saçlar için ideal bir bakım sunuyor.

Avokado yağı faydaları

Sağlıklı bir besin kaynağı olmasının yanında avokado saçlarımız için de tam bir nem kaynağı! Saç tellerine anında nüfuz ederek saçın birçok ihtiyacına cevap veriyor. Böylece kuruluk, matlık,  elektriklenme gibi birçok saç problemi tarih oluyor.

Nasıl kullanılır: Çok yoğun bir yağ olduğu için cilt bakımında kullanılırken genelde su ile seyreltilerek uygulanıyor. Eğer saçların normal tipteyse ve canlılığını korumak için kullanacaksan ağırlaştırmaması için su ile seyrelterek kullanabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: L’Oréal Professionnel Myhtic Oil Efsane Yağ’da avokado yağı bulunuyor.

Papatya Yağı

Papatya Yağı

Sevimli görünümüyle çok sevdiğimiz papatya çiçeğinin yağının faydalı olduğunu biliyor muydun? Genelde saç rengini açmak için kullanılan papatya çiçeğinin yağı aslında saçlar için oldukça etkili.

Papatya yağı faydaları

Saç renginin ışıl ışıl parlamasını, ışığın saçta yansımasını sağlar.

Nasıl kullanılır: Saçlarının parlak görünmesini istiyorsan papatya yağını saçlarını şekillendirdikten sonra son dokunuşta uygulayabilirsin. Böylece saçların gün boyunca göz alıcı parlaklığa kavuşur.

Hangi üründe bulabilirsin: Papatya yağı Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'in içeriklerinden biri. Bu yağ kremi kullanarak, aynı zamanda papatyanın parlaklık veren etkisini de saçlarında hissedebilirsin.

Keten Tohumu Yağı

Keten Tohumu Yağı

Keten bitkisinden hasat edilen bitkilerin yağından elde edilen keten yağı saçlar için de oldukça faydalı.

Keten yağı faydaları

Saçlarının son dönemde kuruduğu için neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, saç tellerini güçlendiren ve yoğun şekilde nemlendiren keten tohumu yağı ihtiyacın olan bakım!

Nasıl kullanılır: Saçlarının en kuru bölgeleri uçlarıdır. Keten yağını özellikle saçlarının uçlarına yoğunlaşarak uygulayarak kırık oluşumunu engelleyebilir, saçlarını nemlendirebilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Keten yağı Elseve 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. İçeriğindeki değerli yağlardan biri olan keten yağıyla beraber saçların neme doyacak!

Ayçiçeği Yağı

Ayçiçeği Yağı

Gücünü güneşten alan, günebakan da denilen ayçiçeğinin yağı saçlar için mucize gibi!

Ayçiçeği yağı faydaları

Özellikle kuruyan saçları kuruluktan korur, besler, yumuşatır. Omega 6 yağ asitleri içeriği ile saçların daha güçlü olmasına da destek oluyor.

Nasıl kullanılır: Saçları güçlendirdiği için saç derisine uygulanabiliyor. Saç derine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Ayçiçeği yağı Elseve 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. Saçlarına bu çiçeğin ve diğer değerli içeriklerin bitkisel yağlarıyla bakım yaparken hem saçların, hem de sen çok iyi hissedeceksiniz! :)

Gardenya Çiçeği Yağı

Gardenya Çiçeği Yağı

Saç dokunda son zamanlarda sertlik oluştuysa, şekillendirdikten sonra eskisi gibi pürüzsüz görünmüyorsa gardenya çiçeğinin yağından yardım alabilirsin.

Gardenya Yağı Faydaları

Saçın pürüzsüz, ipek gibi bir dokuya sahip olmasını sağlayan gardenya çiçeği yağı saçların için benzersiz bir bakım sunar.

Nasıl kullanılır: Genelde çiçek yağları hafif yapıya sahip oldukları, saçı ağırlaştırmazlar. Bu nedenle gardenya çiçeği yağını saçlarının uç ve boylarına direkt olarak uygulayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Gardenya çiçeğinin yağını bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle bu çiçeğin yağlarını içeren bakım ürünlerinden yardım almanı öneririz. Gardenya çiçeği yağı, Elseve 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. Bu bakım serisiyle saçlarına bakım yaparak pürüzsüz saçlara ulaşabilirsin.

Nilüfer Çiçeği Yağı

Nilüfer Çiçeği Yağı

Özellikle saç bakım yağlarında sık sık karşılaştığımız bu güzel çiçeğin yağıyla beraber saçlar yeniden hayat bulur.

Nilüfer Çiçeği Yağı Faydaları

Lotus çiçeği olarak da bilinen, saça iyi gelen bitkisel yağlardan Nilüfer çiçeğinin yağı saçlara yoğun besin sağlar. Saça elastikiyet vererek daha dolgun görünmesine destek olur.

Nasıl kullanılır: Nilüfer çiçeğinin yağını banyo sonrasında saçlarının uç ve boylarına uygulayıp saçlarını tarayabilirsin. Böylece hem saçların daha kolay taranır, hem de beslenir.

Hangi üründe bulabilirsin: Bu değerli çiçeğin yağı Elseve’in 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. Elseve’in kurumaya eğilimli ve normal saçlara uygun bu serisiyle saçların harika bir değişim yaşayacaktır. :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve
Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İndirimlerde mutlaka alman gereken ürünleri senin için listeledik!
Gece bakımı trendi: Saç bakımını artık gece yapıyoruz!
Aloe Veranın faydası nedir: Saç bakımına etkileri nelerdir?
Cesur sarışınları buraya alalım! Sarı saç bakımında doğru ürünleri mi kullanıyorsun?
Tümünü Gör
İndirimlerde mutlaka alman gereken ürünleri senin için listeledik!
Cannes Film Festivali 2019’da L’Oréal Professionnel ve Sabit Akkaya Rüzgarları Esecek !
İlham aldığımız blogger'ların süper parlak saçlarının sırrını açıklıyoruz!
Gece bakımı trendi: Saç bakımını artık gece yapıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bizimle Hazırlan: Işıl Işıl Bir Festival Makyajı Yapıyoruz!