Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
24/01/2020
Saç Sırları
360 38

Nane yağının saça faydaları nelerdir?

Ece Y.
Nane yağının saça faydaları nelerdir? Nane yağının saça faydaları nelerdir?

Her gün yeni bir saç bakımı radarımıza giriyor! Özellikle de şu sıralar saç bakımına sık sık yeni trendler ortaya çıkıyor. Şimdi de doğal içeriklerden biri olan nane yağı çok popüler! Nane yağının faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle de saçlarımız için sağladığı birçok fayda var. Hem bu faydaları öğrenmek hem de nane yağı içeren bakımlarla tanışmak isteyenleri yazımızın devamına alalım! :)

Nane yağı nedir?

Nane yağı, nane bitkisinin özlerinden elde edilmiş yağdır. Bazı nane yağları diğerlerinden daha güçlüdür ve modern damıtma teknikleri kullanılarak elde edilir. Bu nane yağları esansiyel yağ, yani uçucu yağlar olarak da adlandırılır. Nane yağı sağlık, güzellik ve temizlik amaçlı kullanılabilir. Çok hoş, ferahlatıcı bir kokuya sahip olduğundan şampuanlarda, cilt kremlerinde kullanılan en popüler içeriklerdendir.

Nane, mentol adı verilen bir bileşik içerir. Mentol, nane yağının birçok faydasından sorumludur. Ayrıca mentol, naneye tadını, kokusunu da veren içeriktir.

Nane yağı ile saç bakımı yapmak neden faydalıdır?

Nane yağı genelde cilt bakımına sağladığı yararlar ile bilinse de, saçlar ve saç derisi için de birçok faydaya sahiptir. Saç derisinde kaşıntı, kuruluk, yağlanma gibi saç problemlerinde yardımcı olur. Özellikle saçlara sağladığı canlandırıcı etkisiyle hem saçlara hem de saç derisine canlılık katar. Ayrıca aromatik kokusuyla da rahatlık, ferahlık sağlıyor. Böylece hem duyulara hem de saçlara etki ediyor. :)

Nane yağı ne işe yarar?

Nane yağı gibi esansiyel yağlar, insanlar üzerinde tıbbi bir etkiye de sahip olduğu bilinen içeriklerdir. Ya aromaterapi (kokularını teneffüs ederek) veya doğrudan vücuda uygulayarak etki gösterirler. Bu yağlar, bakterilerle savaşmak ve doku iyileşmesini sağlamak gibi bazı fiziksel faydalara da sahiptir.

Gelelim nane yağının saça faydalarına!

·       Canlandırıcı bir his için ferahlatıcı etkilidir.

·       Saç derisini arındırarak fazla yağı absorbe eder ve saç derisinde sebum dengesi sağlar.

·       Kepek gibi pul pul dökülmeleri engellemeye destek olur. Aynı zamanda kepeğin oluşmasını da önlemeye yardımcıdır.

·       Saç derisini nemlendirip yatıştırarak saçtaki kaşıntı hissinin azalmasına destek olur.

·       Kuruluk gözlenen saç derisine de nem sağlayarak gerginlik hissinin azalmasını sağlar.

·       Saç derisine olduğu kadar, saç tellerinde oluşan kuruluğa, cansızlığa da etki ediyor. Nane yağı saçların yumuşayıp parlamasını sağlıyor. Böylece saç, doğal canlılığına yeniden kavuşuyor.

Nane yağını nerede bulabilirsin?

Genelde doğal yağlar aktarlarda ya da marketlerde satılıyor. Ancak bu yağların çoğu bizce hem güvenilir değil, hem de etki açısından saça fayda sağlayamayabiliyorlar. Nane yağı gibi esansiyel yağlar, farklı içeriklerle birleşince etkileri ortaya çıkıyor. Yani kullanılan yağlardan en yüksek faydayı almak için, yağın diğer içeriklerle aktif olmasını sağlamak gerekiyor. Bu noktada da bizim tercihimiz her zaman yağ içerikli saç bakım ürünlerinden yana oluyor.

En son denediğimiz yeni saç bakımlarından biri olan Kérastase Fusio-Scrub bakımında nane yağı içeren Saç ve Saç Derisi Canlandırıcı Peeling için Konsantre Temel Yağ bulunuyor. Bu yağ, nane yağı içeriği ile canlandırıcı etkiye sahip. Kuaför salonunda uygulanan Fusio-Scrub peeling etkili şampuana birkaç damla uygulanıyor ve saçlar ferahlıyor, canlanıyor, yatışıyor. Biz de tabii ki bu yepyeni bakımı denedik. Deneyimimizi merak ediyorsan buraya tıklayabilirsin!

Sen de Kérastase'ın bu özel bakımı yaptırmak istersen aşağıya tıklayarak danışman Kérastase kuaför salonlarına ulaşabilirsin.

Nane yağıyla saç bakımı nasıl yapılır?

Nane yağı genelde saç derisine masaj yaparak uygulanıyor. Uygulandıktan sonra saç derisinde çok hafif bir karıncalanma, ferahlama hissi oluşuyor. Nane yağı içeren Fusio Scrub Saç ve Saç Derisi Canlandırıcı Peeling için Konsantre Temel Yağ ise yukarıda da açıkladığımız gibi Fusio Scrub peeling etkili şampuan üzerine birkaç damla şeklinde uygulanıyor ve saç derisine uygulanıyor. Böylece saçlara ferah bir dokunuş yapılıyor!

Paylaş

Nane yağının saça faydaları nelerdir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Fusio Scrub Saç Derisi Canlandırıcı Peeling için Konsantre Nane Yağı
Kérastase Fusio Scrub Saç Derisi Canlandırıcı Peeling için Konsantre Nane Yağı
( Yağ )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Kuaförlerin önerdiği saç bakım ürünleriyle evde saç bakımı nasıl yapılır?
Dışarı ilk çıktığında yapacaklarına göre sana özel önerilerimiz var!
Tümünü Gör
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Facelight nedir? Nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
İnceliyoruz: NYX Professional Makeup Radiant Finish Sprey