Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Neden saçlarım uzamıyor? Saçlarının yavaş uzamasının altında yatan nedenler

Saçlarının neden uzamadığını öğrenmek ister misin?

Saçların sürekli aynı boydaysa, bir türlü uzamıyorsa kulübe hoş geldin! Saçlarını kestirdikten sonra uzun bir süre aynı boyda olan yavaş yavaş uzayan saçlar bazen sinir bozucu olabiliyor. Hayalindeki upuzun ve sağlıklı uzayan saçlar aslında o kadar da zor değil. "Hızlı saç uzatmak için ne yapılmalı?" sorusundan önce saçlarının yavaş uzamasının altındaki sebepleri inceleyerek saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsin. 

Şimdi, saçlarının yavaş uzamasının altında yatan nedenleri açıklıyoruz!

Güçsüz saç telleri

Sağlıklı bir saç derisi ve saç telinin olduğunu var sayalım... Bu durumda yetişkin bir bireyim saçı yılda ortalama 15 cm. uzuyor. Eğer saçlarında çok fazla kırık veya kuruluk sorunu yaşıyorsan, maalesef saçlarının yıl boyunca 15 cm. uzaması imkansız olabilir. Öncelikle saç tellerini kuvvetlendirerek saç tellerinin daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsin. 

Böylece saçlarının kolaylıkla uzamasını sağlayacaksın. Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Saç Bakım Serum'u sayesinde saç köklerini güçlendirebilir ve saç tellerinin saç derisiyle olan bağını kuvvetlendirebilirsin. Saç serumunu kullanmaya başladıktan sonra saç tellerinin daha az döküldüğünü ve daha gür saçlara kavuştuğunu göreceksin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet

Kırık saç uçları

Kırık saç uçları saçlarının daha fazla uzamasını izin vermeyebilir. Biliyoruz, saçlarının yavaş uzadığı bir dönemde saçlarını kestirmek istemeyebilirsin ama bunun saçlarının uzamasına yardımcı olacağını aklından çıkarmamalısın. Saç tellerini güçlendirmek için Vichy Dercos Energisant Şampuanı'nı mutlaka kullanmalısın. Saç tellerini kökten uca besleyen bu şampuan sayesinde saçlarını güçlendirebilir, daha az kırılmalarına yardımcı olabilirsin. Daha az kırılan saçların daha hızlı uzayacaktır.

Editörün önerisi: Saç uçlarının kırılmasını önlemek için saçlarını yüksek ısıdan korumalısın. Saçlarını yıkadıktan sonra havluyla kurulamak yerine doğal yöntemlerle kurumasını beklemelisin. 

İlerleyen yaş

Yaşın ilerlemesiyle birlikte saçlar daha yavaş uzamaya başlayabilir, bu normal bir süreçtir. Yıllar boyu yaptığımız boya işlemleri, yüksek ısı ve kimyasal işlemler nedeniyle zamanla saçlarımızın uzaması yavaşlar. Saç derisi daha az yağ üretmeye başlar ve bu da saçların daha yavaş uzamasına neden olur. Bu süreçte saçlarına yoğun işlemler yaparak uzatmak yerine doğru ürünler kullanarak saçlarının sağlıkla uzamasını beklemelisin. 

Beslenme düzeni

Sürekli fast-food yiyerek saçlarının hızlı uzamasını beklememelisin! Saçların da senin tükettiğin besinleri kullanarak uzuyor. Bu nedenle vitamin, mineral, protein tüketimine dikkat etmelisin. Somon balığı, fındık, fasulye ve soya ürünleri gibi sağlıklı protein kaynaklarını tüketmelisin. Saçlarının hızlı uzaması için bol bol su tüketmeyi ise asla unutmamalısın!

Yanlış saç bakımı rutini

Saçlarına ne kadar iyi bakarsan o kadar olumlu sonuçlar alırsın. Saçlarının yavaş uzamasından şikayet ediyorsan saç bakım rutinine özen göstermelisin. Saçlarını duşa girmeden önce taramayı deneyebilirsin. Islak saçı taramak saçlarının kolay kırılmasına neden olabilir. 

Ayrıca saçlarını çok sıcak suyla yıkamak da hem saçlarının hem de saç derinin kurumasına neden olabilir. Kuruyan saç derisi de yavaş uzamanın en önemli nedenlerinden biridir. Duş alırken mutlaka ılık hatta dayandığın kadar soğuk suyla saçını yıkamalısın. 

Editör önerisi: Saç uzatmak için kürlerden de yararlanabilirsin. Haftada bir yapacağın La Roche Posay Kerium AC saç bakım kürü saç tellerinin gücünü arttırır, çok daha sağlıkla uzayan saçlar elde edebilmeni sağlar.

Haftada bir veya iki kere saç maskesi kullanmak da saçlarına yoğun nemlendirme sağladığı için saç tellerinin güçlenmesine ve aynı zamanda uzamasına yardımcı olur. Eğer saç uzatmak için maske arayışındaysan, Elseve Arginine X3 Dökülme Karşıtı Maske'yi sana önerebiliriz. Yoğun yapısıyla ve saç büyümesine destek olan Arginine proteini içeriği ile saçları hem güçlendiriyor, hem de dökülmesini önlüyor. Bizim de favorilerimiz arasında :)

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Hemen Al


Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç peelingi ile sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar
Sık sık saç kestirmek saçı uzatır mı?
Sağlıklı, parlak, upuzun saçlar: Saç uzatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Rapunzel Projesi: Yaz aylarına güçlü, uzun saçlarla girmek isteyenlere özel öneriler!
Tümünü Gör
L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı Denedik!
Jr.Metin Bahçecik'ten: Saç rengi silme (Dekolorasyon) işlemi nedir?
Saç renginden beklentine göre sana en uygun saç boyasını açıklıyoruz!
Kışın ekstra yağlanan saçlara çözüm: Kil
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Çekici Dudaklar İçin Denemen Gereken İkonik Armani Beauty Rujları