12/06/2018
Saç Sırları
360 38

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır?

Özge K.

İnatçı saç telleriyle savaşmaya hazırsan, başlıyoruz!

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Makyaj yapmama tercihimiz ya da yazın favorisi yok gibi makyaj trendinin nemli havalardaki rahatlığı keşke saçımız için de olsa dediğini duyar gibiyiz.

Tatile gittiğinde uçaktan, otobüsten iner inmez nemli havanın esiri olan saçınla başın dertte mi? Deniz kenarında kontrolden çıkmış saçını nasıl dize getireceğinin, akşam dışarı çıkarken saçına uzun uğraşlar sonucu istediğin şekli veremeyeceğinin stresini yaşıyor olabilirsin. Üstelik, çoğu tatilinde senin de bizim gibi yanında saç düzleştirici taşıyamadığını, zaten sıcak olan havalarda bir de düzleştirici ya da kurutma makinelerinin bunaltıcılığını çekmek istemediğini tahmin ediyoruz.

Nemli havalarda söz dinlemeyen saçın için yapman gereken öncelikli şey, saç tipine uygun elektriklenme karşıtı, ısı koruyuculu, güneşin zararlı etkilerinden saçını koruyabilecek, kaybettiği nemi yeniden kazandıracak, parlaklık ve pürüzsüzlük veren saç bakım serilerini keşfetmen! Değişen iklimde kontrolü ele almak pek kolay değil, biliyoruz. Bu konuda saç profesyonellerinden destek alman önemli.

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır?

Profesyonellerin yapacağı saç analizin doğrultusunda vazgeçemeyeceğin bakımını bulman oldukça kolay! Bizce, eğer fırsatın varsa baharda uzman kuaförüne gitmeye başlayabilir hem asi saçlarını kontrol altına almana yardımcı salon bakımlarıyla hem de kuaförlerinden edinebileceğin salon bakımlarının devamı niteliğindeki ev bakım ürünlerinle saçlarını yaza hazırlayabilirsin.

Tüm yaz boyunca saçına doğru ürünlerle bakım yaparak, ekstra nemli tatillerinde de mutlu olabilirsin. Bayılacağını düşündüğümüz, profesyonellerimize danışarak keşfettiğimiz ve bizim de favorimiz olan 2 bakım serisini inceleyerek nemli havalara karşı gardını almaya başla!

Gelelim, asi saçını kontrol altına alıp nemli havalarla olan savaşını kazanman için izlemen gereken adımlara...

1) Şampuan ve saç kremi seçimi

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 1

Saç tipine uygun ve nemli havalarda kontrol edilmesi güç saçını kontrol altına alacak, elektriklenme karşıtı şampuanları tercih etmelisin. Nemli havaların olmazsa olmazı saç kremlerini de unutmamalısın. 

Özellikle bu havalarda kuruyan saçının kaybettiği nemi ve parlaklığı yeniden kazanması aynı zamanda kreminin de elektriklenmeyle savaşıyor olması saçına söz dinletebilmen için çok önemli. Saç kremini şampuanlamadan sonra saç boy ve uçlarına uygula, saç diplerinden uzak dur!

Kontrol edilmesi güç saçlara mükemmel hareket ve pürüzsüzlük kazandıran Kérastase Fluidealiste Saç Banyosu doğal bir akıcılık sağlayan, parlaklık kazandıran, hoş kokusu ve elektriklenme karşıtı özelliğiyle aradığın şampuan olabilir. Saçını kontrol altına alıp, kendini biraz şımartmaya ne dersin?

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 2

Yine tüm saç tipleri için uygun ve İçeriğindeki Pro-Keratin katkısı sayesinde saçı onararak saç yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlayarak uzun süreli yatıştırma sağlayan L'Oréal Professionnel Serie Expert Liss Unlimited Şampuan bizce süper bir seçim!

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 3

Asla atlamaman gereken saç kremlerinde ise asi saçlarla oldukça başarılı bir şekilde savaşan bu iki serinin saç kremlerini tercih edebilir ya da yine Kérastase ve L'Oréal Professionnel markalarının %100'e yakın doğal içeriğiyle son günlerde adını her yerde duyduğun ama denemeye bir türlü fırsat bulamadığın durulanmayan bakım kremlerini keşfe çıkabilirsin. Bu yazın ve plaj çantanın vazgeçilmezleriyle tanışmaya hazır mısın?

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 4

2) Saç tarama ve kurutma

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 5

Çoğumuz duştan çıkar çıkmaz ıslak saçlarımızı yanlış bir şekilde tarayarak yıpratıyoruz. Yaptığımız en büyük yanlışlardan biri de yanlış bir şekilde taradığımız saçlarımızı fönlerle kurutmak oluyor. Nemli havalarda zaten kuruyan saçlarımızı yanlışlarımızla iyice kurutuyor ve kontrolünü tamamen kaybediyoruz.

Diğer yandan, tatildeyken çoğumuz heyecanla bavullarımıza sığamıyoruz. Bu nedenle de saç düzleştiricilerimiz ya da saç kurutma makinelerimiz genelde yanımızda olmuyor. Otellerin kurutma makinelerinin saçlarımıza zarar vermeyecek özelliklere sahip olmadığı da aşikar.

Kontrolü ele almanın zam zamanı! Duştan çıktın. Şimdi, havlu ile saçının nemini al ve biraz bekle. Islak saç kopmaya daha müsaittir. Bu sırada kıyafetlerini hazırla, yapman gereken diğer küçük işlerini hallet. Islaklığı iyice alınmış saçını geniş taraklarla saç uçlarından başlayarak tara. 

İnce uçlu taraklarla saçını diplerden başlayarak taraman var olan kırıklarının ilerlemesine, saç tellerinde kopmalara neden olur ve saç tellerinin kontrolünü kaybedersin. Saçını olmasını istediğin şekilde ayırarak tara ve oda sıcaklığında kurumaya bırak. Kuruma sırasında elinle müdahale etmemeye çalış. Saçına dokunarak daha fazla elektriklenmesine neden olursun.

3) Serumlar

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 6

Serumlar saçlarımızı yatıştırmak, kontrolü ele almak için etkileri tartışılmayacak ürünlerden. Saç tipine uygun olmayan serumların bilinmeden alınması, kullanma talimatlarına dikkat edilmeden yapılan uygulamalar nemden çıldırmış olan saçlarımızı ağırlaştırıp hem sönük hem de yağlı bir görünüme sebebiyet verebilir. Burada önemli olan yine ürünleri içeriklerine ve saç tipimize olan uygunluğuna göre seçmemiz ve üzerinde yazan kullanım şekillerine uyarak saçlarımıza uygulamamız. 

Nemli havalarda şampuan ve maske seçiminde olduğu gibi serumunda da araman gereken özellikler; elektriklenme karşıtı, saç tellerini ısı ve ışıktan koruyan, pürüzsüzlük sağlayan, parlaklık kazandıran, aynı zamanda hacim kontrolünün senin elinde olmasını sağlayacak özellikler.

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 7

Saçının ağırlaşması, yağlı gözükmesi ya da ansızın kontrolden çıkması asla istemeyeceğin durumlar. Senin için denedik ve çok memnun kaldık! Bizce, sen de bayılacaksın.

L'Oréal Professionnel Tecni Art Liss Control Serum'u aşağıda bulabilirsin.

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 8
Sleek Look Liss Control +
( Şekillendirici )
Keşfet

4) Saç bakım yağları ve spreyler

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 10

Sıcak, nemli havalarda saçına hükmedebilmen için sana yardımcı olacak en etkili ürünlerden diğerleri ise ısı koruyucu ve parlaklık veren saç bakım yağları ve şekillendirmenin vazgeçilmezi spreyler. Burada önemli olan ürünleri kullanım talimatlarına göre kullanman. En çok yapılan uygulama hatalarından biri; ürünlerin muhteşem kokularına ve dokularına kendini kaptırıp uygulama miktarında aşırıya kaçmak. =) Kontrol edilmesi güç, inatçı saçına, zorlu hava koşullarında bile eşsiz bir hareket kazandır. Saçın; parlak, pürüzsüz ve yumuşacık olsun. Plajda bile!

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 11

Dur dur! Daha bitmedi. Vakitsiz tatil akşamları için sana önemli bir tüyo vereceğiz. Elixir Ultime saç bakım yağı ile çabasız bir saç stili senin için geliyor.

Kérastase Elixir Ultime Saç Bakım Yağı'nı aşağıda bulabilirsin.

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 12
Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır? - 14

Öğleden sonra, güneş kızgınlığını biraz geride bırakmışken suyun muhteşem ılıklığında denizdesin ama bir yandan da akşam için saçını hazırlama fikri aklını mı kurcalıyor? Sahilde saçını tuzlu sudan arındır, duşunu al. Saçını ikiye ayır ve eşsiz bir parlaklık veren saç bakım yağını çok hafif bir şekilde boy ve uçlarına sür. Saçını sımsıkı bir şekilde iki yandan ör ve güneşin batışının keyfini plajda çıkar. Odana döndüğünde saçını yalnızca aç ve işte hazırsın. <3

Photo Credit: https://twitter.com/ALISHAMARIE, pinterest.com

Paylaş

Nemli havalarda saçlar nasıl yatıştırılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Sleek Look Liss Control +
Sleek Look Liss Control +
( Şekillendirici )
Keşfet
Kérastase Discipline Fluidealiste Sülfatsız Saç Banyosu
Kérastase Discipline Fluidealiste Sülfatsız Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Kerastase Aura Botanica Creme De Boucles Bukle Belirginleştirici Krem
Kerastase Aura Botanica Creme De Boucles Bukle Belirginleştirici Krem
( Şekillendirici Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Folik Asitin Saça Faydaları Nelerdir?
Folik Asitin Saça Faydaları Nelerdir?
Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
En Doğal Saç Nemlendirici Maskeler
En Doğal Saç Nemlendirici Maskeler
Tümünü Gör
D Vitamini Eksikliği Saç Dökülmesine Sebep Olur Mu?
D Vitamini Eksikliği Saç Dökülmesine Sebep Olur Mu?
Boyalı saç bakımı: Kerastase Chroma Absolu Serisini denedik
Boyalı saç bakımı: Kerastase Chroma Absolu Serisini denedik
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Folik Asitin Saça Faydaları Nelerdir?
Folik Asitin Saça Faydaları Nelerdir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yılbaşı için Sade Makyaj Önerileri