Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
06/08/2019
Saç Sırları
360 38

N'olacak benim bu saç rengim diyenler için mor şampuan kullanımının önemini açıklıyoruz!

Ece Y.

Saçını sarıya boyayıp hayallerindeki küllü yansımalara sahip olamayanlar buraya!

Galeri Görünümü Slayt Görünümü
N'olacak benim bu saç rengim diyenler için mor şampuan kullanımının önemini açıklıyoruz! N'olacak benim bu saç rengim diyenler için mor şampuan kullanımının önemini açıklıyoruz!

Sarı saç renginin büyüsü hepimizi sarmış durumda! Kabul edelim, çoğumuz keşke doğal sarışın olsaydık diye düşünmeden edemiyoruz! :) İşte bu hayalle saçlarımızı sarıya boyuyoruz ama özellikle doğal saç rengimiz koyu bir tondaysa ortaya pek de hayal ettiğimiz bir görünüm çıkmıyor… Saç renginde turunculuklar, sıcak yansımalar oluşuyor.

İşte tam bu noktada da mor şampuan devreye giriyor! Eğer hala mor şampuan kullanmaya başlamadıysan seni yazımızın devamına alalım!

Saç rengindeki turunculaşmayı engelliyor

Her şeyden önce mor şampuanın içerisinde, diğer şampuanlardan farklı olarak mor pigmentler bulunuyor. Saçlarını normal şampuanla yıkadığında beyaz köpükler çıkarken, mor şampuanla yıkadığında açık mor renkte köpük ortaya çıkar. Bunun nedeni de içerisindeki bu mor pigmentler.

Turuncu rengin karşıt rengi olan mor, bu sıcak rengin nötrlenmesini, yani soğuk bir renge dönüşmesini destekliyor. Böylece mor şampuan, sarı, gri saç renginde oluşan sıcak ve turuncu yansımaların küllü bir renge ulaşmasını sağlıyor.

Küllü sarıya ya da gümüşi gri renge sahip olmak istiyorsan mor şampuan kullanman oldukça önemli.

Rengi açılan kumral ve gri saçlar da kullanabiliyor

Mor şampuanı yalnızca sarı saç renkleri değil, gri ve beyaz saçlar, rengi açılan kumral saç renkleri de kullanabiliyor. Yani kumral veya açık kahve saç renginden daha açık tonlara geçiş yaptıysan ya da saç rengin üzerine açık tonda röfle, ombre, balyaj gibi işlemler yapıldıysa da mor şampuanı kullanabilirsin.

Hatta artık saçlarını boyamak yerine gri veya beyaz haline bırakmayı tercih ediyorsan da mor şampuan kullanabilirsin.

UV filtresi ile solmalara engel oluyor

Güneşin zararı UV ışınları cildimize olduğu gibi saçlarımıza da zarar veriyor. Özellikle saçlarında boya olduğunda saç renginin çabucak solmasına, renginin parlak görünmemesine neden olabiliyor. Ancak içerisinde UV filtresi bulunan mor şampuanlar ile saç renginin güneşin zararlı ışınlarından zarar görmesine engel olabilirsin.

UV filtreli ürünleri saçlarının güneş koruyucu kremi gibi düşünebilirsin. Saç renginin solmasını istemiyorsan bu tip ürünleri tercih etmeni öneririz.

Saça bakım yapıyor

Mor şampuanların bazıları aynı zamanda saçı besliyor. İçerikleri sayesinde bir yandan saç renginin kusursuzlaşmasını sağlarken bir yandan da saçlarının çok sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Yani mor şampuan, saçlarının parlak olmasını sağlarken sarı saç renginin daha da belirgin olmasına destek oluyor.

Hayallerimizdeki sarı saça ulaşmayı sağlıyor

Normalde saçlarımızı sarıya boyamadan önce aklımızda soru işaretleri oluyor. Ya istediğim gibi olmazsa, ya hayalini kurduğum gibi küllü yansımalara sahip olmazsa soruları aklımızı kurcalıyor… Ancak artık öyle bir sorunumuz yok çünkü mor şampuanlar saçlarımızda istenmeyen sıcak yansımalar olsa da bu duruma çözüm olabiliyor.

Hatta ilk kullanımdan itibaren etki eden mor şampuanlar sayesinde saç rengimiz çabucak güzelleşmeye başlıyor. E bize de hayalimizdeki sarı saç rengine ulaşmanın tadını çıkartmak kalıyor! :)

Mor şampuan kullanımı nasıl olmalı?

Mor şampuan kullanımının öneminden bu kadar bahsetmişken mor şampuan kullanımından söz etmemek olmaz! Mor şampuan nasıl kullanılır diye aklında sorular olduğunu biliyoruz! O zaman hemen açıklayalım.

Mor şampuan, aynı diğer şampuanlar gibi saça uygulanıyor. Sadece saçta bekletme süresinde bir değişiklik var. Yani önce avucuna bir miktar şampuanı alıyorsun, ardından ıslak saçlarına masaj yaparak uyguluyorsun. Eğer saç renginde çok yoğun şekilde turunculuklar ve sıcak yansımalar varsa  yaklaşık 5 dakika kadar saçlarında bekletmeni öneririz.

Mor şampuan önerisi:

Sana özel tabii ki mor şampuan önerimiz de var. Biz de mor şampuan kullananlardan olarak Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan’ı denedik ve çok sevdik! Saça ilk kullanımdan itibaren etki eden, kusursuz sarı saç rengine ulaşmanı sağlayan bu mor şampuan ile hayalindeki sarı saç rengine kavuşabilirsin.

Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Daha küllü yansımalara sahip sarı saç renklerini elde etmek için en büyük yardımcımız olduğunu söylemeden geçmeyelim! UV filtresi içeriği ile karşıt tonları nötralize ediyor ve istenmeyen turuncu, sarı renkteki yansımalara karşı savaş açıyor.


Photo by Milena Santos from Pexels, Photo by Skitterphoto from Pexels, Photo by i love simple beyond from Pexels, Photo by Alessio Cesario from Pexels, Photo by José Luis Photographer from Pexels, Photo by Anastasiya Lobanovskaya from Pexels, Photo by Loe Moshkovska from Pexels

Paylaş

N'olacak benim bu saç rengim diyenler için mor şampuan kullanımının önemini açıklıyoruz!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kendimize vakit ayırıyoruz: Evde saç bakımıyla kendini şımart!
Saçlarımızı şımartıyoruz: Evde saç bakımında favorimiz olan 5 saç bakım ürününü inceledik!
Moralimizi yükseltiyoruz: Evde daha keyifli vakit geçirmek için öneriler!
Badem yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Kendimize vakit ayırıyoruz: Evde saç bakımıyla kendini şımart!
Saçlarımızı şımartıyoruz: Evde saç bakımında favorimiz olan 5 saç bakım ürününü inceledik!
Moralimizi yükseltiyoruz: Evde daha keyifli vakit geçirmek için öneriler!
İnceliyoruz: Şarap Kızılı Saç Rengi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kore Makyajı Trendi: Nasıl Ulzzang Olunur?