Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Okulun en havalı kızları buraya: Okul için uygun saç modelleri

Bu saç modelleriyle okulun en havalı kızı sen olacaksın!

Okul döneminde en zor şeylerden biri sabah erken kalkıp, hazırlanıp, çıkmak… Tabi biraz da özenli görünmek gerekiyor… Eğer sen de sabah okula giderken hem derli toplu görünen, hem de pratik bir saç modeli elde etmek istiyorsan aşağıdaki önerilerimize göz atmaya hazır mısın?

Çift örgü

Örgü deyince gözün korkmasın çünkü bu saç modeli örgülerin en kolayıyla yapılıyor :) Saçlarını sağ ve sol olarak iki tutama ayırdıktan sonra bu tutamları da 2 farklı tutama ayır. Ayırdığın 2 tutamı birbirlerinin üzerine gelecek şekilde ör ve lastik tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Detaylı topuz

Sanki üzerinde saatlerce uğraşılmış gibi görünse de detaylı topuz en basit okul saçı modellerinden. Saçlarını öne eğip arka kısımdan 3 tutamı arka arkaya toplayıp şeffaf lastik tokayla sabitle. Son olarak da geriye kalan tüm saçını topuz haline getir ve hazırsın!

Editörden öneri: Topuzunun gün boyu sabit kalması için L’Oréal Paris Studio Pro Lock It Saç Spreyi’nden yardım alabilirsin.

L’Oréal Paris Studio Pro Lock It Saç Spreyi'ni aşağıda bulabilirsin.

Lock It Sabitleyici Sprey
Lock It Sabitleyici Sprey

Hemen Al

Hızlı topuz

Sabahları hızına hız katacak bu pratik topuz okul saçı olarak bizce en ideal saç modellerinden! Saçlarını tepede toplayıp lastik tokayla sabitle. Ardından topuz şekli vermek için burgu halinde lastik tokanın etrafına sar ve tel tokayla tuttur.

Editörden öneri: Saçlarının kolay şekil alması ve topuzunun elektriklenmemesi için Matrix Smooth Setter şekillendirici kremi uygulayabilirsin.

Boğumlu atkuyruğu

Okul için saç modelleri denildiğinde aklımıza tabii ki atkuyruğu geliyor. Ancak atkuyruğunu bu kez farklılaştırıyoruz. Saçlarını ensende toplayıp atkuyruğu yaptıktan sonra lastik tokayı taktığın kısmın altını 2 kere daha toplayıp lastik toka ile sabitliyorsun ve ortaya bu boğumlu atkuyruğu çıkıyor!

Örgülü atkuyruğu

Örgüleri atkuyruğuna ekleyince sence de çok şık görünmüyor mu? Saçlarını topladıktan sonra klasik, 3’lü örgü şeklinde ör ve lastik tokayla sabitle. Hem çok kolay, hem de çok şık!

Editörden öneri: Saç modeline başlamadan önce saçlarına Matrix Texture Builder Dokulandırıcı Sprey uyguladığında daha hacimli  bir görünüm verebilirsin. 

Ters örgülü topuz

Bu saç modelini yaptığında okuldaki herkes saçlarını nasıl yaptığını merak edecek! Ancak aramızda kalsın ama aslında oldukça pratik bir stil :) Saçlarını öne eğip ense kısmından başlayarak balıksırtı şeklinde örmeye başla. Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Editörden öneri: Bu görünümü elde etmeden önce saçlarını kolayca şekillendirebilmek ve parlaklık katmak için L’Oréal Professionnel Myhtic Oil Efsane Yağ uygulayabilirsin.

Kurdeleli örgüler

Okul için saç örgü modelleri vazgeçilmez stillerden! Ancak hep aynı örgü stilini kullanmak yerine örgülerine hareket katmayı deneyebilirsin. Mesela örgülerine kurdeleler ekleyerek daha hoş bir görünüm verebilirsin.

Çift örgülü topuz

Kılçık örgülerden oluşan bu topuz modelini yalnızca okulda değil, özel günlerde de kullanabilirsin. Saçlarını toplayıp iki tutama ayır ve bu tutamları kılçık örgü şeklinde ör. Ardından oluşan örgüleri lastik tokanın etrafına dolayıp tel tokayla sabitle.


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Texture Builder
Matrix Texture Builder
( Saç Spreyi )
Keşfet
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Matrix Smooth Setter
Matrix Smooth Setter
( Şekillendirici Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​İkizler burcuna özel saç modelleri
​Festival saçları: Kıyafete göre festival saçı seçimi nasıl olmalı?
​Yağlanan, ağırlaşan saçları gizleyebilen saç modelleri!
Instagram'da gördüğümüz en güzel saç modelleri!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Görünmez Makyaj Trendi: Armani Beauty'den Neo Nude Koleksiyonu