15/08/2017
Saç Sırları
360 38

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi

Ece Y.
Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Geçtiğimiz sezonun ve tabi ki bu sezonun saç modeli omuzlarda saç kesimi için renk ve model önerilerimiz var. Gerek pratikliği, gerekse şık duruşu ile dikkat çeken saç modellerinden biri olan “omuzda saç modelleri” aklımızı başımızdan almaya devam ediyor. Sen de saçlarını bu stilde kestirdiysen işte renk ve model önerilerimiz!

Omuz hizasında saç modelleri:

Yarım topuz omuzda saç modeli

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi

Çabasız güzelliğin yükselen trendlerinden biri olan “half bun” yani diğer adıyla yarım topuz modelleri pratikliği ve şık duruşuyla tahmin ediyoruz ki gönlünü fethedecek! Yapımı oldukça pratik olan bu saç modeli için saçının her iki yanından alınan parçaları lastik toka yardımıyla birleştirip topla. İster lastik toka ile istersen tel toka kullanarak topladığın bu parçayı topuz haline getir ve saçların hazır! Ayrıca bu saç modelini dalgalı ya da düz saçlarınla da rahatlıkla kullanabileceksin bize güven!

Yandan ayrılmış omuz hizasında saç kesimi

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 1

Omuz boylarında olan yandan ayrılmış saçlarla sen de tüm dikkatleri üzerine çekebilirsin! Hem kolay uygulanışı, hem de sade ve şık duruşuyla 5 dakikanı almayacak bu model iddia ediyoruz kısa sürede favorilerin arasına girecek. Tek kullanman gereken ince dişli bir tarak! Uygulaması ise söylemesinden daha basit; ince dişli tarak yardımıyla saçlarını yandan ayır ve tamam hazırsın! Bu saç modeli ile arkadaş toplantılarının yıldızı sen olabilirsin!

Kahküllü omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 2

Kahküller fora! Saç modelleri arasına omuz hizasındaki saçlara çok yakıştırdığım kahkülleri de eklemek istedik. Güzel olduğun kadar bakımlıysan ve dikkatleri üzerine çeken iddialı bir saç modeli arıyorsan; omuz hizasında saçlarına yakışacak bu model tabi ki kahkül! Dalgalı ya da düz saç hiç fark etmez, yüz tipine yakışacak doğru kahkül modelini bulman senin için yeterli olacak.

Düz, omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 3

Kullanımı kadar yapılışı da bir o kadar kolay olan “düz saç” modeli hayat kurtarıcı gibi yanı başında! Omuz hizasında saçlara çok yakışan bu saç modeli iddia ediyoruz kısa zamanda favorilerin arasına girecek! Pratik yapılışı, sade ve şık duruşuyla çok modern bir görünüşe bürünmeni sağlayacak olan bu model için yapman gereken saç düzleştiricisi kullanarak omuz hizasında gelen saçlarını düzleştirmen. Hele birde doğuştan düz saçlara sahipsen değmesinler keyfine…

Editör önerisi: Saçlarını pürüzsüz düz bir görünüme kavuşturmak istiyorsan sana önerimiz Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Saç Serumu. Bu serumla beraber saçların mükemmel düz görünecek! :)

Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Saç Serumu'nu aşağıda bulabilirsin.

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 4
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Taç örgülü omuz hizasında saç modeli

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 6

Sokak stilinin ve ünlülerin de sıklıkla kullandığı bir model olan taç örgüyü omuz hizasında saçlarına uygulamaya ne dersin?  Taç örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Editör önerisi: Sana taç örgü modeli için bir tavsiyemiz olacak; daha hacimli örgülere sahip olmak istiyorsan örgünü yana doğru çekerek gevşetebilirsin.

Dağınık omuz hizasında saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 7

Tüm dikkatleri üzerine çekmeyi sevenler buraya! Hem doğal, hem de oldukça pratik olan dağınık saç modelleri ile günü kurtarmaya hazır ol! Dalgalı ya da düz saç hiç fark etmiyor, omuz boylarındaki saçlarına yapman gereken tek şey; plaj dalgaları etkisi oluşturan Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi yardımı ile saçlarına şekil vermen. Bu saç modeli eminiz ki 5 dakikanı bile almayacak!

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 8
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Burgulu omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 10

Kolay uygulanmasıyla favori saç modellerimizden olan “burgulu saç” modelini omuz hizasındaki saçlarına iki adımda yapman mümkün! Saçını ister yandan istersen ortadan ayır, ayrılan saçının yanlarından aldığın saç tutamlarını kıvırarak geriye doğru sabitle, işte hazırsın! Ayrıca renkli saç aksesuarları kullanarak daha farklı modeller elde edebilirsin.

Omuzlarda saçlar için 7 saç rengi önerisi

Ombre omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 11

Omuzlarda saçlara yakışacak doğal ve sade tonlarda ışıldayan ombre’ler yaz ayları için güzel bir seçim olacak. Bizim sana tavsiyemiz, keskin bir renk ayrımı yerine natürel tonlara gitmen yani saçlarının renginden birkaç ton açık renklerini denemen.

Çikolata kahve omuz hizasında saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 12

Son yıllarda gerek doğal ve canlı görünümü gerekse ışıltılı renkleriyle ile dikkat çeken bir ton olan  “çikolata kahve”, omuz hizasındaki saçlarınla sana taptaze bir görünüm sağlayacak! Özellikle saç renginde natürellikten yanaysan her cilt rengiyle uyum sağlayan bu saç tonunu acilen denemeni öneririz.

Editör önerisi: Saçlarına çikolata kahve saç rengini denemek istersen sana önerimiz Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve saç rengi. Hem doğal bir saç rengine ulaşmamızı sağlayan hem de saçlarımıza bakım yapan bu tonu çok seveceğinden eminiz. :)

Gri omuzda saç modeli

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 13

Popülerliğini günden güne artıran renkli saç modasına hızla katılan bir renk; gri saçlar! Farklı ve iddialı görünüşe sahip olmak isteyenlerin ilgisini çeken gri saç rengine son iki yılda gözümüz fazlasıyla alıştı. Eskiden saçımızdaki tek bir beyazı bile zor kabul edilen bizler, şimdilerde saçlarında değişiklik ve marjinal bir görüntü arayanlar olarak gri tonlarına hızla alışmaya hatta sevmeye başladık!

Karamel rengi omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 14

Yaz aylarında bronz teninle de uyum sağlayarak ışıltına ışıltı katacak karamel saç rengi, kahve ve sarı tonlarının enerjisini üzerinde topluyor! Renk tonu itibariyle yumuşak geçişlere sahip olan karamel rengini omuz hizasındaki saçlarında ister dalgalı istersen düz olarak kullanabilirsin. Hemen hemen her tondaki cilde uyum gösteren bakır ve altın tonlarının karışımı olan bu rengin avantajı altın ışıltılarla ekstra canlı bir görünüm sağlaması.

Açık sarı omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 15

Kadınlara feminen bir hava katan ve her dönemin saç rengi olan açık sarı tonları bu yıla da hakim olan renkler arasında! Modası asla geçmeyen açık sarı tonlarını omuz hizasında kestirdiğin saçlarınla rahatlıkla kullanabilirsin. Güneşin ışıltılarını yüzünde hissettiren açık sarı tonları özellikle açık tenliysen sana daha çok yakışacaktır. 

Balyajlı omuz hizasında saç kesimi

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 16

Yaz mevsiminin sıcaklığına uygun ışıltılı yansımaları ile balyajlı saçlar bu yaza da damgasını vuracak gibi görünüyor! Çeşitli işlemlerle ışıltı katılan saçların değerinin arttığı son yıllarda, eskimeyen modası ile balyaj ilk sıralardaki yerini hep koruyor. Omuz hizasındaki saçlarına uygulayacağın balyaj ile daha genç, dinamik, canlı ve ışıltılı saçlara neden sen de sahip olmayasın!

Kestane rengi omuzda saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 17

İşte sana omuz hizasındaki saçlarına uygun, içerisinde bir tutam kızıl ve bir tutamda kahve içeren gizemli renk tonunu söylüyoruz; kestane saç rengi! Her cilt tonuyla uyumlu olan kestane tonu, hem ışıltılı, hem de natürel yansımalarıyla saçlarınla fark yaratmana yardımcı olacak! 

Paylaş

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Omuzda saç modeli uzun bob: Hangi yüz şekli nasıl kullanmalı?
Omuzda saç modeli uzun bob: Hangi yüz şekli nasıl kullanmalı?
Omuz hizasında saç nasıl şekillendirilir?
Omuz hizasında saç nasıl şekillendirilir?
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Lob saç kesiminin en güzel 5 hali
Lob saç kesiminin en güzel 5 hali
Tümünü Gör
Deniyoruz: Kérastase Curl Manifesto
Deniyoruz: Kérastase Curl Manifesto
Wag maşası nedir, nasıl kullanılır?
Wag maşası nedir, nasıl kullanılır?
Çam Terebentin Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
Çam Terebentin Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
Yumurtanın saça faydaları nelerdir? Saç için yumurta maskesi uygulamak doğru mu?
Yumurtanın saça faydaları nelerdir? Saç için yumurta maskesi uygulamak doğru mu?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kurumuş Eyeliner Nasıl Düzeltilir?