15/08/2017
Saç Sırları
360 38

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi

Ece Y.
Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Geçtiğimiz sezonun ve tabi ki bu sezonun saç modeli omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerim var. Gerek pratikliği, gerekse şık duruşu ile dikkat çeken saç modellerinden biri olan “omuz hizasında saçlar” aklımızı başımızdan almaya devam ediyor. Sen de saçlarını bu stilde kestirdiysen işte renk ve model önerilerim!

Omuzlarda saçlar için 7 saç  modeli

Yarım topuz

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi

Çabasız güzelliğin yükselen trendlerinden biri olan “half bun” yani diğer adıyla yarım topuz modelleri pratikliği ve şık duruşuyla tahmin ediyorum ki gönlünü fethedecek! Yapımı oldukça pratik olan bu saç modeli için saçının her iki yanından alınan parçaları lastik toka yardımıyla birleştirip topla. İster lastik toka ile istersen tel toka kullanarak topladığın bu parçayı topuz haline getir ve saçların hazır! Ayrıca bu saç modelini dalgalı ya da düz saçlarınla da rahatlıkla kullanabileceksin bana güven!

Yandan ayrılmış görünüm

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 1

Omuz boylarında olan yandan ayrılmış saçlarla sen de tüm dikkatleri üzerine çekebilirsin! Hem kolay uygulanışı, hem de sade ve şık duruşuyla 5 dakikanı almayacak bu model iddia ediyorum kısa sürede favorilerin arasına girecek. Tek kullanman gereken ince dişli bir tarak! Uygulaması ise söylemesinden daha basit; ince dişli tarak yardımıyla saçlarını yandan ayır ve tamam hazırsın! Bu saç modeli ile arkadaş toplantılarının yıldızı sen olabilirsin!

Kahkül

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 2

Kahküller fora! Saç modelleri arasına omuz hizasındaki saçlara çok yakıştırdığım kahkülleri de eklemek istedim. Güzel olduğun kadar bakımlıysan ve dikkatleri üzerine çeken iddialı bir saç modeli arıyorsan; omuz hizasında saçlarına yakışacak bu model tabi ki kahkül! Dalgalı ya da düz saç hiç fark etmez, yüz tipine yakışacak doğru kahkül modelini bulman senin için yeterli olacak.

Düz saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 3

Kullanımı kadar yapılışı da bir o kadar kolay olan “düz saç” modeli hayat kurtarıcı gibi yanı başında! Omuz hizasında saçlara çok yakışan bu saç modeli iddia ediyorum kısa zamanda favorilerin arasına girecek! Pratik yapılışı, sade ve şık duruşuyla çok modern bir görünüşe bürünmeni sağlayacak olan bu model için yapman gereken saç düzleştiricisi kullanarak omuz hizasında gelen saçlarını düzleştirmen. Hele birde doğuştan düz saçlara sahipsen değmesinler keyfine…

Taç örgüler

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 4

Sokak stilinin ve ünlülerin de sıklıkla kullandığı bir model olan taç örgüyü omuz hizasında saçlarına uygulamaya ne dersin?  Taç örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Editör önerisi: Sana taç örgü modeli için bir tavsiyem olacak; daha hacimli örgülere sahip olmak istiyorsan örgünü yana doğru çekerek gevşetebilirsin.

Dağınık saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 5

Tüm dikkatleri üzerine çekmeyi sevenler buraya! Hem doğal, hem de oldukça pratik olan dağınık saç modelleri ile günü kurtarmaya hazır ol! Dalgalı ya da düz saç hiç fark etmiyor, omuz boylarındaki saçlarına yapman gereken tek şey; plaj dalgaları etkisi oluşturan Kérastase Spray a Porter saç şekillendiricin yardımı ile saçlarına şekil vermen. Bu saç modeli eminim ki 5 dakikanı bile almayacak!

Burgulu saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 6

Kolay uygulanmasıyla favori saç modellerimden olan “burgulu saç” modelini omuz hizasındaki saçlarına iki adımda yapman mümkün! Saçını ister yandan istersen ortadan ayır, ayrılan saçının yanlarından aldığın saç tutamlarını kıvırarak geriye doğru sabitle, işte hazırsın!

Ayrıca renkli saç aksesuarları kullanarak daha farklı modeller elde edebilirsin.

Omuzlarda saçlar için 7 saç rengi önerisi

Ombre

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 7

Omuzlarda saçlara yakışacak doğal ve sade tonlarda ışıldayan ombre’ler yaz ayları için güzel bir seçim olacak. Benim sana tavsiyem keskin bir renk ayrımı yerine natürel tonlara gitmen yani saçlarının renginden birkaç ton açık renklerini denemen.

Çikolata kahve

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 8

Son yıllarda gerek doğal ve canlı görünümü gerekse ışıltılı renkleriyle ile dikkat çeken bir ton olan  “çikolata kahve”, omuz hizasındaki saçlarınla sana taptaze bir görünüm sağlayacak! Özellikle saç renginde natürellikten yanaysan her cilt rengiyle uyum sağlayan bu saç tonunu acilen denemeni öneririz.

Gri saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 9

Popülerliğini günden güne artıran renkli saç modasına hızla katılan bir renk; gri saçlar! Farklı ve iddialı görünüşe sahip olmak isteyenlerin ilgisini çeken gri saç rengine son iki yılda gözümüz fazlasıyla alıştı. Eskiden saçımızdaki tek bir beyazı bile zor kabul edilen bizler, şimdilerde saçlarında değişiklik ve marjinal bir görüntü arayanlar olarak gri tonlarına hızla alışmaya hatta sevmeye başladık!

Karamel saçlar

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 10

Yaz aylarında bronz teninle de uyum sağlayarak ışıltına ışıltı katacak karamel saç rengi, kahve ve sarı tonlarının enerjisini üzerinde topluyor! Renk tonu itibariyle yumuşak geçişlere sahip olan karamel rengini omuz hizasındaki saçlarında ister dalgalı istersen düz olarak kullanabilirsin. Hemen hemen her tondaki cilde uyum gösteren bakır ve altın tonlarının karışımı olan bu rengin avantajı altın ışıltılarla ekstra canlı bir görünüm sağlaması.

Açık sarı

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 11

Kadınlara feminen bir hava katan ve her dönemin saç rengi olan açık sarı tonları bu yıla da hakim olan renkler arasında! Modası asla geçmeyen açık sarı tonlarını omuz hizasında kestirdiğin saçlarınla rahatlıkla kullanabilirsin. Güneşin ışıltılarını yüzünde hissettiren açık sarı tonları özellikle açık tenliysen sana daha çok yakışacaktır. 

Balyaj

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 12

Yaz mevsiminin sıcaklığına uygun ışıltılı yansımaları ile balyajlı saçlar bu yaza da damgasını vuracak gibi görünüyor! Çeşitli işlemlerle ışıltı katılan saçların değerinin arttığı son yıllarda, eskimeyen modası ile balyaj ilk sıralardaki yerini hep koruyor. Omuz hizasındaki saçlarına uygulayacağın balyaj ile daha genç, dinamik, canlı ve ışıltılı saçlara neden sende sahip olmayasın!

Kestane saç rengi

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi - 13

İşte sana omuz hizasındaki saçlarına uygun, içerisinde bir tutam kızıl ve bir tutamda kahve içeren gizemli renk tonunu söylüyorum; kestane saç rengi! Her cilt tonuyla uyumlu olan kestane tonu, hem ışıltılı, hem de natürel yansımalarıyla saçlarınla fark yaratmana yardımcı olacak! 

Paylaş

Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Tecni ART Volume Lift Sprey-Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Volume Lift Sprey-Köpük
( Saç Köpüğü )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Tecni ART Web
L'Oréal Professionnel Tecni ART Web
( Şekillendirici Wax )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Omuzda saç modeli uzun bob: Hangi yüz şekli nasıl kullanmalı?
Omuzda saç modeli uzun bob: Hangi yüz şekli nasıl kullanmalı?
Omuz hizasında saç nasıl şekillendirilir?
Omuz hizasında saç nasıl şekillendirilir?
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Lob saç kesiminin en güzel 5 hali
Lob saç kesiminin en güzel 5 hali
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları