Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Örgü öremeyenler için 3 alternatif saç modeli

Örgü öremeyenler buraya!

Örgü öremediğini ve örgü modelleri hiçbir zaman beceremeyeceğini düşüyorsan doğru yerdesin. Sana göstereceğimiz bu saç modellerinin yapılışı konusunda endişelenmene hiç gerek yok! Hazırladığımız bu modellerle göz alıcı saçlara kavuşabilirsin.

1.Dağınık topuz

Karlie Kloss'un saçlarında da gördüğün gibi dağınık topuzlar orta uzunlukta saçlarda daha rahat uygulanıyor.

Nasıl Yapılır?

Hafif nemli saçlarına köpük sürüp ardından saç kurutma makinesi ile orta ısıda saçlarını kurutarak başlayabilirsin. Eğer saçlarını yıkamak için fazla vaktin yoksa kuru saçlarına sprey sıkıp dağıtarak da aynı etkiyi elde edebilirsin. Her iki işlemde de parmaklarınla saç diplerini havalandırarak hacim kazanmasını sağla. Ardından saçlarını geriye doğru atarak üç ya da dört bölüme ayır. Ayırdığın saçları burgu yaparak ensenin biraz üzerinde tel toka ile tuttur. Düzgün yapmaya çalışma. Bırak dağınık kalsın. Ne kadar dağınık olursa o kadar iyi. Son olarak tüm saçına saç spreyi sıkarak modeli sabitle.

2.Düğümlü topuz

Örgülü topuz yapamıyorsan, yapılışı bir önceki model ile temelde aynı olan düğümlü topuz modeli sana oldukça basit gelecek.
Nasıl yapılır?
Ortadan ikiye ayırdığın saçlarını burgu yaptıktan sonra ensenin biraz üzerinde saçlarınla düğüm atmaya başla. Saçının uzunluğuna göre bir ya da iki düğümden oluşan topuzu tel toka ile tuttur. Ardından sabitlemek için güçlü tutuşlu bir saç spreyi sık.

3.Dağınık topuz

Bu dağınık topuz modeli en az düğümlü topuz kadar romantik ve üstelik yapılışı da oldukça pratik!
Nasıl yapılır?
Başlamadan önce tüm saçına sprey sıkarak doku kazanmasını sağla. Bu işlemi yaparken parmaklarınla saç diplerine hacim ver. Ardından başının tepe noktasına doğru yukardan atkuyruğu şeklinde topla. Topladığın saçı iki ya da üç parçaya ayırarak kendi etrafında çevir ve dağınık bir şekilde toplayarak tel toka ile tuttur. Saç tutamlarının düşmesine izin ver. Bu daha yumuşak bir görünüm yaratmanı sağlayacak. Daha gevşek bir görünüm için topladığın saçlarını tut ve geriye doğru çek.
İlk olarak hangisini deneyeceksin?

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Matrix Hold Booster - Ekstra Hacim
Matrix Hold Booster - Ekstra Hacim
( Sabitleyici Jel )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının favori saç hileleri!
Yapımı aşırı kolay 7 topuz modeli
Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör