Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri

Orta uzunluktaki saçların için katlı bir kesime ne dersin?

“Hep aynı saç modelini kullanmaktan sıkıldım” dediğini duyar gibiyiz! Sürekli aynı stili kullanmaktan bıktığın saçlarına modern ve pratik bir model arıyor, aradığın kesimi bir türlü bulamıyor musun? Uzun saçların varsa ya da maça 1-0 önde başlayanlardan olarak orta boy saçlara sahipsen senin için derlediğimiz bu yazıyı zaman kaybetmeden oku ve hangi katlı kesim, orta boydaki saçlarına uygun bul!

Lob kesim

Orta uzun saç modelleri

Modern kesimiyle göze çarpan, pratikliğiyle gönül çelen Lob yani “long bob” saç kesim modelleri her yüz tipine yakışmasıyla favori saç kesimlerimiz arasına çoktan girdi. Önleri kısa, arkası biraz daha uzun olan long bob’unun arka kısmını da hafif katlı kestirerek dinamik bir görünüm elde edebilirsin.

Orta boydaki katlı saçlarına çok yakışacak lob kesimini ombre ile renklendirmeye ne dersin? Mesela L'Oréal Paris Colorista Effects Ombre ile kolayca evde ombre yapabilirsin. 

L'Oréal Paris Colorista Effects Ombre'yi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Colorista Effects Ombré
L'Oréal Paris Colorista Effects Ombré
( Saç Boyası )
Hemen Al


Bob Kesim

bob saç kesimi

Pratik, havalı ve bir o kadar da popüler; tabii ki bob kesim! Katları saçlarının ister ön kısımlarına, istersen de arka kısma ekletebilirsin. Katlı saçlarına çok yakışacak ve lob kadar uzun saçlara sahip olmana gerek duymayan bu saç kesimini saçlarını ortadan ayırarak denemeni tavsiye ediyoruz. 

Perçem

perçem saç kesimi

Eskiyle yeninin birleşik bir kombinasyonu olan perçem model saçlarında yepyeni bir görüntü elde etmeni sağlayacak! Saçlarının ön kısımlarına katlar ekletmek istediğinde perçemleri tercih edebilirsin.

Önerimiz pratikliği kadar şık duruşuyla popüler olan balerin topuz modelini bu kesim ile denemen!

Hangi saç modelleri ile kullanmalı?

Dağınık dalgalı saçlar

dağınık dalgalı saç

Hele bir de doğuştan dalgalı saçlara sahipsen değmesinler keyfine; şekil vermen dahil 5 dakikada saçın hazır bizden söylemesi! Bizce taç örgü modeli katlı saçların arasında sende tam bir prenses tacı etkisi yaratacak!

Editörden öneri: Dalgalarının dağınık görünebilmesi için Kérastase Spray A Porter uygulayabilirsin.

Düz Saçlar

düz saç modeli

Saçlarının yapısına bağlı olarak değerlendirmen gereken bu model katlı saçlarının katlarını daha da belirginleştirmeni sağlayabilir. Özellikle saçların bu sezonun önde gelen trendlerinden olan natürel tonlardaysa değmesinler keyfine, düz saçlarının tadını çıkar!

Editörden öneri: Saçlarının düz görünümünü 72 saat boyunca korumak için L’Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Straight Sprey’i uygulayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Hemen Al

Yoğun Dalgalı/Kıvırcık Saçlar

orta uzun saç modeli

İşte katlı kesimdeki orta boy saçlara yakışacak bir diğer saç modeli! Saç rengine uygun uygulatacağın balyaj ile daha belirgin bukleler elde edebilir ve muhteşem parlaklıkta saçlarınla herkesi büyüyebilirsin!

Editörden öneri: Saçlarının yoğun dalgalı halini korumak için L'Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Big hacim veren saç spreyinden yardım alabilirsin.

Farklı seçimler:

Mikro Kahkül

kısa kahkül

Yakışana çok ama yakışmayana hiç yakışmayan mikro kahkül modelini kestirmeden 2 kere düşün deriz! Vintage görünümüyle 1950 yıllara götüren bu iddialı kahkül modelini dağınık topuz yaparak kullanabilir havana hava katabilirsin!

Kahkül

kahkül saç kesimi

Hareketli kahküller katlı kesimde olan saçlarına bambaşka bir hava katacak! Peki, sen atkuyruğu ve kahkül kombini hala denemedin mi?

Photo credit: Pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Spray A Porter Sprey
Kérastase Spray A Porter Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör