Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Özel Günler İçin Abiye Saç Modelleri

Hangi elbiselerle, hangi saç modelini kullanmalı?

Yazın daha çok artan gece davetleri için hangi gece elbisesini giyeceğimize, bu elbiseye en çok hangi saç modelinin yakışacağına karar vermekte zorlanabiliyoruz. Yoksa sen de yakın zamanda bir gece davetine mi katılacaksın? O zaman senin elbisenin hangi saç modelleri ile uyumlu olacağını aşağıdaki saç modellerine göz atarak öğrenebilirsin.  Abiye topuz saç modelleri ile yaklaşan düğünlerde gecenin yıldızı olabilirsin. Düğün, nişan, doğum günü gibi organizasyonlarda abiye saç modelleri maşa, topuz, örgülü abiye saç modelleri veya açık saç modellerini tercih edebilirsin. 

Islak saç modeli

Islak saç modeli

Hangi elbiselerle kullanmalı: Asimetrik yapıdaki şık elbiselerle beraber ıslak saç modeli tercih edebilirsin. Modern bir saç modeli olduğu için farklı tarzdaki elbisenle oldukça uyumlu görünecektir.

Kimlere uygun:Saçların uzun ya da orta uzunluktaysa ıslak saç modelini tercih edebilirsin. Ancak kalın telli saçların varsa ıslak görünümün kolay kolay bozulmaması için şekillendirici jöle ile saçlarına şekil verdikten sonra güçlü tutuşlu bir saç spreyi kullanmayı da unutmamalısın. Brezilya fönü çekerek saç modelini hızlıca yapabilirsin. 

Atkuyruğu

atkuyruğu

Hangi elbiselerle kullanmalı: Elbisenin detaylarının daha fazla ön plana çıkmasını sağlamak için detaylı ve renkli elbiselerle kullanmalı. İşlemeli, taşlı, detaylı elbiseler sade atkuyruğu saç modeli ile daha da belirginleşir.

Kimlere uygun: Uzun ve orta uzunluktaki saçlar için uygun olan atkuyruğunun daha parlak görünmesi için saç bakım yağından yararlanabilirsin.

Balerin topuzu

Hangi elbiselerle kullanmalı: Sırtı açık ya da sırt detaylı elbiselerle balerin topuz saç modeli tercih edebilirsin. Bu model, gelin saçı modeli olarak da harika gözükebilir!

Kimlere uygun: Uzun ve orta uzun saçlar için uygun.

Burgu topuz

burgu topuz

Hangi elbiselerle kullanmalı: Burgu ense topuzu da sırt detaylı ya da sırt dekolteli elbiselerle tercih edilebildiği gibi ışıltılı elbiselerle denge sağlamak için de tercih edilebilir.

Kimlere uygun: Uzun ve orta uzunluktaki saçlara uygun bu saç modelinin gece boyunca sabit kalması için sabitleyici saç spreyinden yararlanabilirsin.

Çekici dalgalar

Hangi elbiselerle kullanmalı: Askılı, balık formdaki elbiseler ile dalgalı saç modeli tercih edebilirsin.

Kimlere uygun: Çok fazla katları olmayan uzun saçlara çekici dalgalar çok yakışıyor.

Saç aksesuarları

Saç aksesuarları

Hangi elbiselerle kullanmalı: Her tarzdaki gece elbisesine uygun olan saç aksesuarlarını saçlarına farklı bir görünüm vermek için kullanabilirsin.

Kimlere uygun: Hem uzun, hem de kısa saçlar, saç aksesuarlarını kullanabilirler.

Taç örgü

Taç örgü

Hangi elbiselerle kullanmalı: Tek omuzlu elbiselerle taç örgü saç modeli kullanılabilir. Elbisenin bohem havasına taç örgüler çok uygundur.

Kimlere uygun: Uzun ve orta uzunluktaki saçlara uygulanabildiği gibi ense hizasındaki kısa saçlara da uygulanabilir.

Hareketli saçlar

Hareketli saçlar

Hangi elbiselerle kullanmalı: Omzu düşük, volanlı elbiselerle kullanılabilir.

Kimlere uygun: Hareketli fönlü saçlar katlı, uzun-orta uzun saçlara ve pixie kesimdeki kısa saçlara çok yakışıyor.

Dağınık topuz

dağınık topuz

Abiye saç modelleri topuz denilince bizim aklımıza ilk olarak dağınık topuz modeli geliyor. Dağınık topuz saç modeli yakası kapalı veya tek omuz elbiselerle çok yakışıyor. Dağınık topuz saç modelinin daha doğal görünmesi için saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkarmalısın.  Gece boyu saçlarının bozulmaması için bolca saç spreyi sıkmayı unutmamalısın. 

Dalgalı uzun saç modeli

Dalgalı uzun saç modeli

Dalgalı saçlar her duruma ve her ortama çok yakışıyor. Abiye üstü saç modelleri arıyorsan saçlarını dalgalandırarak açık bırakabilirsin. Hem modern hem de klasik bir görüntü yakalamak için dalgalı saçlar doğru bir tercih olacaktır. Yaz düğünlerinde dalgalı saç modelini çiçek desenli elbiselerinle tamamlayarak genç bir hava yakalayabilirsin. Kış düğünlerinde ise dalgalı saçlar V yaka elbiselerle harika görünüyor. 

Kıvırcık saç modeli

Abiye için saç modelleri aratınca karşımıza genellikle klasik saç modelleri çıkıyor. Klasik saç modellerinden sıkılanlar, doğal saçlarını özel günlere uyarlamak istiyorsan bu sene senin yılın olacak. 2018 yılında abiye saç modellerinde doğal ve canlı saç modelleri ön plana çıkıyor. Kıvırcık saçlarını saç yağı ile daha parlak bir hale getir. Saçlarının daha hareketli görünmesi için renkli saç aksesuarlarından yardım alabilirsin. 

Kurdele saç modeli

Kurdele saç modeli

Abiye elbiselere saç modelleri başında kurdele gibi zarif saç aksesuarları geliyor. Klasik saç modeline saç aksesuarı dokunuşu ekleyerek bütün stiline şık bir dokunuş yapabilirsin. Kurdele, en çok yarım atkuyruğu saç modeline yakışıyor. Saçlarını krepe ile hacimlendir. Daha sonra yarım atkuyruğu yap. Atkuyruğunun üzerine kurdele tak ve hazırsın. 

Dalgalı kısa saç modeli

Dalgalı kısa saç modeli

Kısa saç abiye modelleri için saçlarını toplama gerek yok. Saçlarının dalgasını ön plana çıkarmak için saç köpüğü ile saç uçlarına masaj yap. Dilersen taçlı saç aksesuarı kullanarak saç modelini daha şık bir hale getirebilirsin. Abiye için kısa saç modelleri arıyorsan tercihini doğallıktan yana kullanmalısın. Saçlarının daha hacimli görünmesi için yandan ayırmayı unutma. 


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Keşfet
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Dünya’nın en iyi kuaförlük yarışmasına katılacak Türk finalisti belirlemeye hazır mısın?
Seni like rekoru kırmaya davet ediyoruz: Kusursuz ayna selfie'si için saçlarının nasıl görünmesi gerekir?
Bu değişik saç modelleriyle Cadılar Bayramı'nda kostüme ihtiyacın yok!
Herkesin aklındaki soruyu cevaplıyoruz: Kuaförler nasıl fön çekiyorlar?
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yükselen Trend: Doğal Pigmentler İçeren Fondötenler Ne İşe Yarar?