Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Özenilmemiş görünümde topuz saç modelleri

Salaş topuz stillerinden ilham almaya ne dersin?

Evde otururken yaptığımız o sıradan, salaş topuzu dışarı çıkarken bir türlü yapamıyoruz. Ayna bile kullanmadan yapılan ev topuzunun güzelliğini herkes biliyordur. Şimdi o özenmeden yaptığımız topuzun sırlarını seninle paylaşıyoruz. Kusursuz ev topuzu dışarı çıkarken nasıl yapılır? Farklı salaş topuz modellerinden ilham alarak sen de bu modelleri deneyebilirsin. Unutma, önemli olan çok fazla özen göstermemektir.

Ev topuzu modelleri

Dağınık topuz modellerinin en önemli detaylı aradan çıkan küçük saçlardır. Saçlarını topladığında kenardan çıkan saçları sabitlemek yerine salaş bırakmayı denemelisin. Saçlarını topladıktan sonra topuzunun gevşeterek daha havalı görünebilirsin. Ne kadar büyük ve hacimli topuz elde edersen o kadar doğal duracaktır.

Özenilmemiş gibi görünen saç modeli elde etmek istiyorsan saçlarını taramadan toplamalısın. Saçlarının önünün pürüzsüz görünmesi yapay bir görünüm yaratacaktır. Bunun yerine parmaklarınla taradığın saçlar daha doğal ve salaş görünür. Kulaklarını önünden de ince tutamlar çıkarmayı unutmamalısın.

Salaş topuzu özel davetlerde de tercih edebilirsin. Bunun için saçlarını önce saç köpüğüyle dalgalandır. Daha sonra saçlarını ensede topuz yap ve topuzunun ucunu tel tokayla sabitle. Saçlarının salaş görünmesi için önlerden ince tutamlar çıkarmalısın. Daha sonra bu tutamları dalgalandırarak kusursuz bir gece topuzu elde edebilirsin.

Doğal görünümlü topuzunu daha havalı göstermek istiyorsan örgüleri kullanabilirsin. Öncelikle saçlarını önden arkaya doğru ör, daha sonra bütün saçlarını ensede atkuyruğu yap. Son olarak, atkuyruğunu salaş bir topuz yaparak hazırlığını sonlandırabilirsin. Bu saç modelini önemli toplantılarda, arkadaş buluşmalarında tercih edebilirsin.

Saçlarının tamamını toplamak istemediğin günlerde yarım-topuz modelini düşünebilirsin. Saçlarının yarısını topladığın bu saç stili, 2017 yılının en dikkat çeken modellerinden biridir. Sen de saçlarını yarım topuz yaparak genç ve enerjik görüneceksin.


Photo Credit: iStock, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
Matrix Hold Booster - Ekstra Hacim
Matrix Hold Booster - Ekstra Hacim
( Sabitleyici Jel )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​Dağınık topuz gelin saçı modelleri
2019’un En Trend Dağınık Topuz Modelleri
​Kısa saçlar da dağınık topuz saç modeli yapabilir!
Su dalgası ve dağınık topuz nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Argan Yağı ve Cilde Olan Faydaları Hakkında Bilmen Gereken 5 Şey